[ALL] Wydajność turbo CAHA (2,0 CR 170 ps) w 1,9 PD

Jarol

Czy ktoś może montował turbo z CAHA a 1,9 PD lub w 2,0 PD. Jaką wydajność ma to turbo?? Czy jest dużo lepsze, wydajniejsze od BRD. Z tego co wiem wirnik kompresora jest wyższy od BRD tzn BRD 15mm a CAHA 17mm. Średnica wirników jest taka sama. Jeszcze jedna różnica na korzyść CAHA to ilość łopatek w wirniku kompresora jest o 2 wieksza.

W 1,9 jest trochę kiblowato z montażem, bo turbina nie pasuje do kolektora i bez przeróbek kolektora wisi na nim pochylona częścią gorącą w dół.

Opisane są takie perypetie w tym wątku:

Co do wydajności to seryjnym sofcie od 2,0 CR 170 KM ustawiona jest na 1,55 bara.

• Pomoc techniczna 1

No to Jaro4444 czekam z ogromną ciekawością aż to wszystko zamontujesz i wystroisz :good:

Będzie chyba pierwszy test tej turbiny. Może się uda z 10 do 15 km zrobić wiecej niz na BRD :mysli:

Jarol nie mam ambicji na większą moc. W moim życiu zmieni się trochę i w najbliższym czasie będę dużo jeździł długich tras, często z małym dzieckiem na pokładzie. Chcę mieć absolutnie bezawaryjne auto, również z rezewą wydajności turbiny.

Wydajnośc tej turbiny jest nieporównywalnie wieksza niż BRD. Wczoraj stroilismy AVF-a na serii colerze i lejących pompkach BA i wyszło 185PS i 380NM. Turbo wstaje jak dzikie:

To juz po 3 hamowaniu jak był zgrzany. Na pompach AL i colerze 200PS jest realne. Obecne doładowanie to 1,65 bara.

czy ja wiem , czy jak wsciekle moje BRD ma przy 1800 obr. poand 310 Nm a tu ledwo 270 i wuglada po wykresie ja by mialo mega laga nic nic nic i nagle jebut..... :mysli: , ale ja sie pewnie nie do konaca na tym znam :)

Pamiętaj że ty masz 2,0 16v a tu jest 1,9 więc turbo będzie troszke gorzej z dołu pompować. Po za tym BRD jest mniejsz. Ja mysle że wstaje bardzo ładnie.

Ja uda się zrobić na tej turbinie z 210-215Km to będzie super :good:

pewnie masz racje , to takie moje gdybanie , jak by dalo rady na niej takie moce wypluc to byla by to fajna alternatywa dla BT.

Ja uda się zrobić na tej turbinie z 210-215Km to będzie super :good:

Turdzi napiałem że w aucie jewst problem z układem wtryskowym. Na turbo od BDR sprężarka wstawałaby od 2400 w tym aucie. W 2.0tdi 16v na tym turbo wynik 210ps jest realny jak najbardziej

Turdzi napiałem że w aucie jewst problem z układem wtryskowym.

ups.... niedoczytalem :embarrassed:

U mnie siedzi takie turbo na 1.9tdi AVF

eb99453e5168f52cmed.jpg

autko okazalo sie w miare zdrowe z realnym przebiegiem. tylko popmki troche kuleja ale to juz wiedzialem wczesciej , kreta trzeba zapodac niech sie czyszcza