Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Panel środkowy przedni domontaż


truman

Rekomendowane odpowiedzi

Wysuń popielniczkę i zobacz czy nie przeszkadza jej w domykaniu się jakiś kawałek plastiku czy coś innego a jeśli nie to podejrzewam że musisz zdejmować panel klimatronika by się do niej dostać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wysunięciu popielniczki nic tam nie haczy nie przeszkadza. słyszałem opinie że musze jakieś prowadnice podważyć żeby tą popielniczke wyciągnąć a od innych że cały panel musze zdjąć?? A gdzie ten panel podważać żeby sobie zatrzasków nie połamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sciagaj panela srodkowego bo i tak sie tam nie dostaniesz mialem to samo. Wystarczy otworzyc popielniczke i pociagnac za szuflade do siebie najlepiej jeden palec wloz w gniazdo zapalniczki i pociagnij mocno dwoma rekami tylko uwazaj zebys nie urwal kabli od gniazda bo sa troche krotkawe. Nic nie powinienes polamac bo pod popielniczka sa dwie spinki blaszane, ktore pozniej przed montazem nalezy docisnac bo sie poluzuja i wsunac popielniczke. A to ze sie nie domyka to najprawdopodobniej masz zawalone prowadniczki od szuflady popielniczki. Ja usiebie wyczyscilem wszystko dokladnie i psiknolem WD-40 chodzi jak nowa. Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 16:03_________________________________________________PS:

Jak chcesz sciagnac koniecznie panel przedni to musisz zrobic tak:

Wyciagnac radio i kieszen od radia

Czarne plastiki pionowe co masz po lewej i prawej stronie odkrecic (od wewnatrz po 2x wkrety)

Pod tymi plastikami beda wkrety na klucz 8 tez je trzeba odkrecic

U siebie wyciagalem zawsze ten schowek na wizytowki (wystarczy otworzyc klapke i pociagnac do siebie) i pociagnij za ten plastik co masz w kolorze drewna tez do siebie tylko z wyczuciem zebys nie polamal. Jak odkreciles te wkrety co byly pod zaslepkami obok redia to ten plastik trzyma sie tylko na dwuch spinkach po lewej i prawej stronie klimatronika powinny wyskoczyc bez problemu. Pozdrawiam i milego rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popielniczka wyciągnięta sposobem podanym przez krzyska i okazało się że koło zębate jest pęknięte i teraz pyt: da się to skleić jakimś dobrym specyfikiem? czy może da się dokupić i wymienić to koło czy trzeba już niestety kupić całą popielniczke??

aASfi.jpg

już nie zakładając tematu to jeszcze jedno pyt: da się wymienić tą żaróweczke przy zapalniczce?

aB8Ii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kola zembatego to proponuje tak jezeli masz ten drugi kawalek to sporobuj skleic super-glue lub czyms podobnym mocnym a jezeli nie wytrzyma to obawiam sie ze niestety bedziesz musial kupic nowa popielniczke

a co do zarowki to gdziesz czytalem na forum ze w aso mozna zamowic ale ja rozebralem i kupilem inna zaroweczke i troche to przerobilem tak ze jak chcesz sie z tym bawic to na zyczenie ci opisze jak to zrobilem i wrzuce zdjecie zarowki jaka kupilem ale to jak cos to jutro, no i na forum jest gdzies fajnie opisane jak to ustrojstwo rozebrac musisz poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się spokojnie wymienić tą żaróweczkę, robiłem to w sobotę... tylko nie pamiętam jak żaróweczka ale w kadym sklepie moto powinni mieć jak im pokażesz tą starą, trzeba tylko przelutować wystarczy i po kłopocie zero problemu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - żaróweczke wymieniłem tzn kupiłem w ASO całą łącznie z oprawką nie chciało mi się bawić w lutowanie, koło zębate skleiłem super glue narazie się trzyma zobaczymy na jak długo.

A teraz druga sprawa - panel środkowy dolny. Chodzi mi o zdemontowanie tego a konkretnie poprawienie tych "póleczek na napoje". Jedno z nich mi się zapadło i chce to poprawić a więc prosze o porady.

xpwlS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie za późno się udzielam ale może pomogę. Żaróweczki dostaniesz w każdym motoryzacyjnym raczej. A żeby wyjąć te podstawki pod kubek to musisz odkręcić tunel środkowy, z tyłu masz nakrętki pod popielniczką. Później pod spodem masz chyba 2 wkręty od tej podstawki czy tam uchwytu

Mi popękał mechanizm w środku tylko niema gdzie kupić :confused4:

A tą zembatke od popielniczki ja skleiłem klejem i dla usztywnienia bolec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...