Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Krótkie trasy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mam takie pytanko a mianowicie mam silnik 1.9 TDI i jeżdżę codziennie do pracy jest to odcinek około 5km :kwasny: i teraz mam dylemat czy lepiej jechać na około i pozwolić się silnikowi zagrzać, czy jeździć prosto do pracy ?

Opublikowano

Możesz śmignąć przez Niemcy do pracy :naughty:

A tak poważnie to bez przesady, jeździsz tak jak musisz i nic sie nie stanie. Mój brat od 7 lat jeździ dieslem do pracy 8km w jedną strone i nic sie nigdy nie działo.

Opublikowano

I to jest wlasnie ten dylemat :wink4: Ale jak sie zrobi cieplo, to powinien Ci spokojnie lapac 90st przez te 5km :)

Opublikowano
  • Autor

Proponuje jezdzic na rowerze. Ekologicznie i ekonomicznie. A co do silnika to raczej nic sie nie stanie tylko moze wiecej palic

hehe cikawe czy ty byś na rowerze jeździł ? :sick3::decayed:

Opublikowano

Profilaktycznie możesz sobie założyć OCT przy małych trasach może walić syf do turbinki :good:

Opublikowano

Profilaktycznie możesz sobie założyć OCT przy małych trasach może walić syf do turbinki :good:

Przy takim przebiegu jak nie pogoni go raz na tydzień troche mocniej i dalej to ma za pare miechów po turbinie. No chyba ze przez te 5 km bedzie jechał w okolicy 2000-3000 obr\m. To nic jej nie bedzie. A jak nie to bedzie miał za chwile zapieczoną geometrie. VNTeki nie lubią takiego mulenia. Okropnie nie lubią.

Pozdro

ZC

Opublikowano
  • Autor

Przy takim przebiegu jak nie pogoni go raz na tydzień troche mocniej i dalej to ma za pare miechów po turbinie. No chyba ze przez te 5 km bedzie jechał w okolicy 2000-3000 obr\m. To nic jej nie bedzie. A jak nie to bedzie miał za chwile zapieczoną geometrie. VNTeki nie lubią takiego mulenia. Okropnie nie lubią.

Pozdro

ZC

Jak jade do pracy to staram sie wogole nie przekraczać 2000 obr. a tak po za tym to autko jest normalnie użytkowane robie nim około 300km tygoniowo.

Opublikowano

Wychodzi dziennie 50 km. Ile z tego po mieście, oprócz tych 10 ?

Opublikowano

Powiem tak. Możesz śmiało jeździć te 5 km, ale najlepiej abyś co kilka dni pojeździł troche więcej. Czasami pocisnąć lekko na ciepłym silniku i powinno być ok. Nie dramatyzujmy wiele ludzi jeździ wiele lat w małych miasteczkach do pracy i nie lecą im silniki.

Należy tylko pamiętać aby nie cisnąć auta na zimno, dopiero jak silnik się odpowiednio podgrzeje. No i czasem pocisnąć troche aby przedmuchać turbinke i katalizator.

Opublikowano
  • Autor

Wychodzi dziennie 50 km. Ile z tego po mieście, oprócz tych 10 ?

Raczej po mieście juz nie jeżdze przemiesczam sie tylko z miasta do miasta jakieś 25km w jedna stronę i raz w tygodniu trasa 160km.[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 22:28_________________________________________________

Powiem tak. Możesz śmiało jeździć te 5 km, ale najlepiej abyś co kilka dni pojeździł troche więcej. Czasami pocisnąć lekko na ciepłym silniku i powinno być ok. Nie dramatyzujmy wiele ludzi jeździ wiele lat w małych miasteczkach do pracy i nie lecą im silniki.

Należy tylko pamiętać aby nie cisnąć auta na zimno, dopiero jak silnik się odpowiednio podgrzeje. No i czasem pocisnąć troche aby przedmuchać turbinke i katalizator.

Noo i tak właśnie robie :good:

Opublikowano

ja tez dziennie do pracy robie maks ok 10km

i tak smigam już prawie dwa lata i nic sie nie dzieje z autkiem

zimą delikatnie aż do nagrzania a pozniej po pracy pełen gaz

teraz jak tylko złapie temp. pełen gaz i nic sie nie dzieje zero jakiś problemów z turbo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.