Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Małe pytanie co do akumulatora


rodney23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Jeśli akumulator już siada i ledwo kręci rozrusznikiem i ciężko się odpala samochód (ale odpala całe szczęście) to czy może coś się popsuć w mojej a4?? czy po prostu to nie ma znaczenia i po pewnym czasie nie odpali bo po prostu padnie akumulator całkiem a nie nic innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawywala tyle błędów, że dojdzie do tego, że będzie coś nie tak z silnikiem tudzież innymi rzeczami w aucie. Audi to nie maluch, że można katować go na wywalonym akumulatorze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja mam wersje bez fisa i jak juz uruchomie go to wszystko mi działa idealnie tylko licznik sie resetuje ale żadne kontrolki nie wariują. a moge prosić o większą iloś komentarzy? a akumulator wymienie w ciągu tygodnia tylko pytam bo nie wiem czy do tej pory moge jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma FIS do komputera który steruje całością? Jeżeli jeszcze jeździ to Twoja decyzja co dalej ale po wymianie należałoby go podłączyć do VAG-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic się nie powinno stać, spadek napięcia nie powinien uszkodzić elektroniki (może się jedynie coś zresetować tak jak licznik), ale kluczowe informacje nie są gubione wraz ze spadkiem napięcie (lub odłączeniem akumulatora), bo tak nie może być (bo po wymianie akumulatora musiałbyś programować wszystko od początku - bez sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie w zimie podczas odpalanie znikały wszystkie kontrolki gasł licznik i nie miało to żadnego wpływu na auto wiec masz ten sam silnik troszkę starsza budę i radze sie nie przejmować, kolega pisał że to nie maluch może i racja ale za to troszke szybszy traktor :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

No to co jak wywali błąd, błędy będą spowodowane brakiem napięcia które za chwilkę powróci. Tylko tyle że zostanie on zapisany (co nie wpływa na pracę autka) i można go w każdej chwili usunąć.

A pozatym:

u mnie brak błędów było :gwizdanie:

ale jak by co ma u mnie kasowanie gratis :decayed:

Wątpię żeby pojawiły się błędy, bo większość B5 nie wywala błędu spowodowanych brakiem zasilania (mój też był chechłany na rozładowanym akumulatorze i również nie było żadnych błędów, co mnie troszkę zdziwiło, bo myślałem że będzie coś o słabym akumulatorze, a tu kompletnie nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ekstremalnych warunkach prowadzi do uszkodzenia sterownika poduszek. :wink4: Zam takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

No to co jak wywali błąd, błędy będą spowodowane brakiem napięcia które za chwilkę powróci. Tylko tyle że zostanie on zapisany (co nie wpływa na pracę autka) i można go w każdej chwili usunąć.

A pozatym:

u mnie brak błędów było :gwizdanie:

ale jak by co ma u mnie kasowanie gratis :decayed:

Wątpię żeby pojawiły się błędy, bo większość B5 nie wywala błędu spowodowanych brakiem zasilania (mój też był chechłany na rozładowanym akumulatorze i również nie było żadnych błędów, co mnie troszkę zdziwiło, bo myślałem że będzie coś o słabym akumulatorze, a tu kompletnie nic)

Innymi słowy jesteście badaczami nie praktykami :decayed: ja tylko poradziłem, bo czytając to forum wielokrotnie było POMOCY po odłączeniu akumulatora lub jego kompletnym rozładowaniu. Tyle ode mnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z tym sie nie zgodze ze mi praktyki brak :kox: :kox: :kox::naughty: :naughty: :naughty:

kolego nasze samochody predzej sie spier...niczą z racji wieku niż z racji słabego aku :hi: :hi:

ale w demokracji chodzi o to by ktoś był za a ktoś przeciw :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...