Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Vacum pompa-gdzie ona jest?


rafalskin73

Rekomendowane odpowiedzi

Od strony mechanicznej to ona jest w zasadzie wieczna i powinna wytrzymać cale życie techniczne silnika. Elementem ktory sie w niej zuzywa jest tylko membrana. Wymien i po problemie. Robota prosta i przyjemna. A objawem wskazujacym ze jest ona nie sprawana jest twardy pedal hamulaca i wieksza sila z jak trzeba na niego naciskac zeby zatrzymac auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz podciśnienie vacuuometrem, powinno być w granicach -0.9 -1 bar na wolnych obrotach zaraz za pompą vacum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos wiecej powiedziec na temat wymiany tej membrany....., mam wlasnie problem z twardym hamulcem...

Ja bym nawet nie bawil się z mierzeniem podcisnienia tylko od razu wymienil membrane. Odkrecasz i zdejmiujesz wszystkie wezyki od pompy. Potem odkrecasz lape-uchwyt mocujacy pompe (klucz bodajze 13mm jak pamietam) i masz pompe na wierzchu. Potem odkrecasz wkrety na obwodzie kolnierza pompy ( chyba 8 sztuk) i masz widok na membrane. Odkrecasz srube mocujaca talerzyk na membranie i wymieniasz ja na nowa. Koszt 10-15 zl i 30 min roboty nie spieszac sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem twardego hamulca wcale nie musi być pompa vacum, może to być także nieszczelność układu podciśnienia, lub samo servo, dla tego warto zmierzyć najpierw podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prometeo

Ja bym nawet nie bawil się z mierzeniem podcisnienia tylko od razu wymienil membrane. Odkrecasz i zdejmiujesz wszystkie wezyki od pompy. Potem odkrecasz lape-uchwyt mocujacy pompe (klucz bodajze 13mm jak pamietam) i masz pompe na wierzchu. Potem odkrecasz wkrety na obwodzie kolnierza pompy ( chyba 8 sztuk) i masz widok na membrane. Odkrecasz srube mocujaca talerzyk na membranie i wymieniasz ja na nowa. Koszt 10-15 zl i 30 min roboty nie spieszac sie.

A membranę kupowałeś w ASO czy jest ona do dostania w zwykłym sklepie moto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...