Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Buczenie wydechu


zaku2_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem ze przy wyzszych obrotach dochodzi slychac buczenie od srodka do tylniej kanapy mojego auta i juz nie wiem co to moze byc. dodoam ze tlumik koncowy wymieniony na nowy oryginalny natomiast srodkowy wyglada dobrze katalizator seryjny od nowosci. Mysle ze moze wlasnie to plecionka jest zbyt sztywna i uklad wpada w rezonans. proszę o pomoc. moje auto to audi A4 1.8 125 KM rok 1995. 230000 przebieg

moja plecionka jest wieksza (150x65) niz ogolnie w zamiennikach rury kolektorowej moze ten rozmiar w jakis sposob wplynac na komfort jazdy?

Bede wdzieczny za kazda pomoc

Pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 13:19_________________________________________________Jeszcze mam takie pytanie odnosnie plecionki

Czy lepsza jest z peszlem z harmonijka w srodku czy bez?

Bo z tego co widzialem w sklepie to ta z peszlem jest miększa.

Doradzcie cos prosze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tłumik środkowy się w środku posypał to samo co u mnie tylko na wolnych obrotach. Sprawdź też czy żadna blaszka nie obija się pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauwazylem ze jak jest chlodniej i pare minut po odpaleniu tak jakby tego buczenia nie bylo. Teraz to juz sam nie wiem :confused4:

Dlatego na poczatek chcialbym zaczac od zlacza tylko jaki rodzaj wspawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złączce wszystko raczej ok bo niedawno sprawdzałem i rozbierałem.

Chyba na początek zaczne od złącza elastycznego Tylko jakie wzomcnione peszlem czy zwykłe?[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 00:04_________________________________________________A ma jakieś znaczenie to, że w tłumiku kkońcowym jest rozmiar rury 50 mm a środkowy ma 55 mm?

Oczywiście dorobiłem redukcje na łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to zeby kupić zamiennik tłumika środkowego i go porostu założyć i może przestanie buczeć tylko gorzej jak to nie bedzie to :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem, tłumik środkowy wszystkie obejmy, tłumik końcowy ok.

Efekt ? tak samo mi buczało wcześniej i nadal buczy a żeby było lepiej dziś mi zaczął dzwonić wydech na postoju. Potem przestał i czasami wpada w dziwny rezonans. Zatem stawiam na plecionke bo tylko to zostało ehhh. Zatem proponowałbym od niej zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem, tłumik środkowy wszystkie obejmy, tłumik końcowy ok.

Efekt ? tak samo mi buczało wcześniej i nadal buczy a żeby było lepiej dziś mi zaczął dzwonić wydech na postoju. Potem przestał i czasami wpada w dziwny rezonans. Zatem stawiam na plecionke bo tylko to zostało ehhh. Zatem proponowałbym od niej zacząć.

wymień plecionkę, tylko kup coś dobrego bo takie tanie za 35zł są za sztywne, przypilnuj też tłumikarza żeby dobrze ustawił wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poradz mi jakąś firmę albo sklep w internecie co mają dobre plecionki?

I powiedz na co mam zwrócić uwagę przy montażu wydechu u mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączka pomiędzy ostatnim tłumikiem a środkowym? hmm u mnie w oryginale chyba bo tego nie ma jeszcze a spawów brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np takie: http://www.allegro.pl/item996347858_zlacze_elastyczne_55x105_55_105_pierwszy_montaz.html

a co do wydechu to ma być ustawiony tak żeby nie występowały w nim żadne naprężenia

warto wymienić też wieszaki na nowe

A taka moe byc? bo u mnie jest taki rozmiar.

Ta jest sporo tasza i niwe wiem jak z jakociá :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu że samochód w przedziale obrotów wpada w rezonans i niesie ten dźwięk po wydechu.

Elastyczny łącznik, poduszki pod silnikiem, środkowy tłumik został wymieniony a katalizator wywalony i wspawana w puszkę po nim rurka. Niestety dalej układ wydechowy wpada w rezonans jednak znacznie słabiej. Co robić?

Doprowadza mnie to do szału. Wymieniłem nawet sprzęgło całe kompletne bez dwumasu bo mechanik powiedział że nie mam. Jest zwykłe koło. Co mam robić. Może wydech w okolicach skrzyni powinien mieć dodatkowe mocowanie już sam nie wiem. Bardzo proszę o pomoc. embarrassed

Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 23:14W przedziale 1800 do 2100 lub na 5 biegu przy 80 km Jest to diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie Pany apropo tego mocowania tłumika, jak to u was wygląda przy skrzyni( może macie jakieś foto)? bo u mnie rura jest w tym miejscu powdwieszona na jakiejś sprężynie która czasami dzwoni na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...