Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Paliwo ucieka przez odpowietrznik baku


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

...i leje mi sie po blotniku. Sytuacja ma miejsce zawsze po zatankowaniu do pelna i jak jest wiecej paliwa w baku...

Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne wrazenie bo co zatankuje to pozniej jest plama na blotniku...co jest tego przyczyna???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś takiego występuje, ale jak nawalę paliwa totalnie na maxa.

Do 3 odbić pistoletu, jak nic nie popuszczę, to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś takiego występuje, ale jak nawalę paliwa totalnie na maxa.

Do 3 odbić pistoletu, jak nic nie popuszczę, to jest OK.

Nigdy nie miałem problemów z wyciekami lub plamami na błotniku. Zawszę tankuję do pierwszego odbicia i wyjmuję pistolet z wlewu. Taki nawyk wyrobiłem sobie przy moim poprzednim samochodzie (benzyna), gdzie w instrukcji było wyraźnie zalecenie by tankować w ten sposób. Nalewanie większych ilości paliwa ponoć źle wpływało na pochłaniacz par paliwa i mogło być przyczyną pojawiania się zapachu paliwa w kabinie. A jak mówi stare przysłowie; przyzwyczajenie jest drugą naturą :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze conajmniej 3 odbicia. A czasami jeszcze trochę dla równego litrażu lub gotówki.

I też nie mam problemu z zapachem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niczego takiego nie zaobserwowałem, a zwykle dobijam kilkakrotnie przyciskając odpowietrznik. Jak sobie sam nie poleję przy wyjmowaniu pistoletu, to zawsze mam czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dobijam kilkakrotnie.

Jak jest pierwsze odbicie, to koncze tankowanie i za kazdym razem ropa cieknie mi po blotniku :thumbdown:

A ucieka bankowo przez maly odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi nie leci po błotniku tylko gdzieś indziej kapie pod samochodem, dzieje się tak tylko jak zatankuje pod sam korek do 3 - 5 odbić. Jak zatankuje do pierwszego odbicia to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niczego takiego nie zaobserwowałem, a zwykle dobijam kilkakrotnie przyciskając odpowietrznik. Jak sobie sam nie poleję przy wyjmowaniu pistoletu, to zawsze mam czysto :)

Dokładnie też tak mam. Zawsze staram się aby paliwa było jak najwięcej w zbiorniku :good: I też nie czuję nic po zatankowaniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek, pytam tych, ktorzy maja ten problem, a nie tych, ktorzy go nie maja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potwierdzam,ze nie jest tak w kazdym modelu tylko problem lezy u Ciebie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tylko w b5 jak zatankuje do pełna to zawsze mam brudny błotnik i wszystko co jest pod klapką wlewu paliwa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co jest jakis sposob na odatkanie tego odpowietrznika bo jakos temat umarl a nikt konkretow nie podal :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...