Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Do A4 z 95 roku silnik od A4 z 98 roku. Podejdzie??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymienić silnik do swojego auta. Mój silnik o oznaczeniu ABC rok auta to 95, z manualną skrzynią biegów. Natomiast silnik od dawcy oznaczenie ABC rok auta to 98 z automatyczną skrzynią biegów. I mam pytanko. Czy te rozbierznosci, będą kolidowały w dokonaniu przeszczepu serducha. Czy wogóle jest mozliwosć wrzucenia silnika od automatu do mojego manuala?? Czy komputer z mojego auta nie będzię dawał poleceń do auta z moją manualną skrzynią biegów do silnika który jezdził na automatycznej?? Czy jak silnik dawcy jezdził na quuatro a mój jest tylko na przedni napęd czy to ma jakis wpływ?? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wymienić silnik do swojego auta. Mój silnik o oznaczeniu ABC rok auta to 95, z manualną skrzynią biegów. Natomiast silnik od dawcy oznaczenie ABC rok auta to 98 z automatyczną skrzynią biegów. I mam pytanko. Czy te rozbierznosci, będą kolidowały w dokonaniu przeszczepu serducha. Czy wogóle jest mozliwosć wrzucenia silnika od automatu do mojego manuala?? Czy komputer z mojego auta nie będzię dawał poleceń do auta z moją manualną skrzynią biegów do silnika który jezdził na automatycznej?? Czy jak silnik dawcy jezdził na quuatro a mój jest tylko na przedni napęd czy to ma jakis wpływ?? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Jeśli ten silnik z 98r jest 2.6 ABC to będzie pasował.

Informacje o skrzyni automatycznej są zapisane w ECU silnika, czyli jak będziesz przekładał sam silnik to automatyczna skrzynia nie ma znaczenia.

Więc twoje ECU nie będzie dawało żadnych poleceń.

Co do Quattro też nie ma znaczenia. Jeśli tak jak piszesz silnik jest 2.6 ABC to będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze że wrzucasz silnik po automacie

przynajmniej nie bedzie zajeżdzony jak pięty Jezusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skrzynia, sprzęgłła są inne i połączenia obudów róznią się chyba od siebie między manualem a automatem, koło zamachowe itd. więc jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skrzynia, sprzęgłła są inne i połączenia obudów róznią się chyba od siebie między manualem a automatem, koło zamachowe itd. więc jak to jest??

automat nie ma sprzegła, koło zamachowe jest inne

jak wyciagniesz silnik z auta i oddzielisz od skrzyni zobaczysz czy sa jakies róznice, jezeli jakiekolwiek sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy silnik który współpracował z automatem teraz będzie pasował bez problemu z moją manualną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dołożyć łożysko igiełkowe na wałek sprzęgłowy, bo w automacie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te niby łozysko igiełkowe mogę przełozyć z tego starego silnika do tego nowego?? Tak wogóle to jest cos takiego?? Bo ja pierwsze o tym słyszę :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te niby łozysko igiełkowe mogę przełozyć z tego starego silnika do tego nowego??

musisz kupic nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest jego koszt?? I czemu nie mogę poprostu przełozyć tego łozyska ze starego silnika, przeciez tez tam musi ono być?? Czy jest cos jeszcze co musiał bym kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...