Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy można jeździć z uszkodzoną turbiną


piniadz

Rekomendowane odpowiedzi

hej. planuje wymienic turbo,ale nie wiem kiedy i chcialem sie dowiedziec czy jezdzac na zepsutym turbo cos moze sie stac z silnikiem.i czy jak sie turbo rozwali na maxa to przy okazji jakias zebatka wpadnie do silnika i go zepsuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że można jeździć tylko dbaj o poziom oleju bo może wcinać olbrzymie ilości oliwy. Jak przepali tyle oliwy to podczas wymiany turbo wywal kata. Acha i jeszcze jedno jak bedziesz tak jeździł to stara turbina raczej nie bedzie sie nadawała do regeneracji a nówka troche kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dowiedzialem,ze nowe turbo kosztuje 2500zl :(wiec postanowilem kupic po regeneracji ale musze zdac swoje.Dzwonilem dzis do mechanika i sie go pytalem czy moge jezdzic na zepsutym turbo i mi powiedzil ,ze nie bo jak mi sie urwie jakas czesc w turbinie to ona wpadnie do silnika i pokrzywi tloki? "Jak przepali tyle oliwy to podczas wymiany turbo wywal kata "co to jest kat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator.

Częsci turbiny na 100% nie wpada do silnika bo turbo napędzane jest spalinami. Jedna obawa to to, że jak rozlecą się łopatki wirnika to od strony ciepłej mogą zatkać wydech i rozwalić katalizator. Od strony zimnej mogą wpasc do intercoolera i również go uszkodzić. Nie wspomnę o tym, że nie bedziesz miał co regenerowac.

Raczej za 2,5 tyś nie kupisz nić porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mnie wkreca mechanik.[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 21:56_________________________________________________Co gorsze mam caly czas otwarty zawor na tubinie.Nie znam sie na mechenice to jest moj pierwszy samochod i nie wiem jak wogole zadac pytania zeby dostac na nie dobre odpowiedzi.Podpinalem samochod pod komputer firmy"bosch" i mi nie pokazalo zadnych bledow jak podpiolem pod "Vag"to ich wyswietlilo chyba z 5.Czy to ma jakies znaczenie po jaki komputer podpinasz samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przebiegu sie niszczy jak wszystko na świecie kiedyś sie zużyje.

Podczs nieumijetnej eksploatacji. Jak kręcisz siolnik wysoko zaraz po odpaleniu - gdy temp jest niższa niż 90*C

Jak jeździsz ostro i zaraz gasisz silnik to olej w turbo po zgaszeniu silnika zostaje w nim uwięziony i osiąga mega wyokie temperatury przez co traci swoje własciwości smarne (wirnik turbo osiąga nawet 200 tys obr/min i potrafi sie kręcić na długo po zgaszeniu silnika doprowadzajać do przegrzania i zatarcia wałka)

Zła klasa lepkości oleju i nieterminowa wymiana - turbo wymaga bardzo dobrej jakosci oleju.

Niesprawny zawory DV

Przeładowania trubiny z różnych powodów.

Zapchany kataliaztor stawia duży opór.

Nieszczelny dolot - łapanie lewego powietrza.

Brudny filtr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...