Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z parktronic.


hubcik121

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem z parktronic tył avant mianowicie mam czujniki w zderzaku oraz wiazke elektryczna która wchodzi do auta zakonczona kostka 12 pinową i tyle!!! niema modułu i co jeszcze tam powinno byc zeby to chodzilo.Z góry dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze autko było pukniete w pupcie i po wymianie zderzaka ktos założył z parktronikiem którego wcześniej nie było?? Pomalował zderzak, przeciągnął kable i na tym sie skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie niebyło na 100% jest całe ori.I tu jest ból bo niewiem co tam brakuje bo chciałem to uruchomic zeby smigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie wlepkę serwisową w swoich autach (w książce serwisowej - wewnętrzna strona okładki, pod kanapą - avant, wnęka koła zapasowego - sedan). Szukacie:

7X0 - bez PDC

7X1 - PDC tył

7X2 - PDC tył + przód

kodywyp.JPG

Wyjścia widzę 2:

- fabrycznie nie było PDC, auto walone i przekładany zderzak (z bonusem)

- ktoś wam podpierdzielił sterownik (to akurat dobra wiadomość, wystarczy dokupić moduł za 100zł na allegro - wiązka już jest więc wystarczy zapiąć)

Opis instalacji PDC na tył znajdziecie na końcu tego poradnika...

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_upgrade_systemu_pdc_parktronic_czujniki_z_przodu_zdalne_zalaczanie-t111331.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek - jeśli ma 7X1 to tego przycisku nie będzie :) Siedzi tam tylko przy 7X2.

Posprawdzam jeszcze ile i jakie wiązki czy wtyczki są w tamtym rejonie w bagażniku :) Powinno być 3 tak?

Luzem powinieneś mieć 2 kostki - 12-pinową czarną od wiązki PDC i 16-pinową brązową (zasilanie i sygnały do sterownika). Trzecia kostka byłaby gdyby w aucie siedział PDC z czujnikami z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek to przy tylko tylnych czujkach nie ma możliwości wyłączenia tej piszczały :?:

Nie gniewaj się za zdjęcie :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek - jeśli ma 7X1 to tego przycisku nie będzie :) Siedzi tam tylko przy 7X2.

Posprawdzam jeszcze ile i jakie wiązki czy wtyczki są w tamtym rejonie w bagażniku :) Powinno być 3 tak?

Luzem powinieneś mieć 2 kostki - 12-pinową czarną od wiązki PDC i 16-pinową brązową (zasilanie i sygnały do sterownika). Trzecia kostka byłaby gdyby w aucie siedział PDC z czujnikami z przodu.

Właśnie sprawdziłem i mam 2, czarną i brązową :)

I żadnego przycisku w desce. [br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 18:38_________________________________________________A jaki powinien być jego numer bo wg etki z 2003 roku (bo tylko do tego roku mam podgląd) jest 8Z0 919 283 A a w Twoim opisie jest 8Z0 927 283 A.

Auto mam z 2004 roku.

Podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i mam 2, czarną i brązową :)

I żadnego przycisku w desce. [br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 18:38_________________________________________________A jaki powinien być jego numer bo wg etki z 2003 roku (bo tylko do tego roku mam podgląd) jest 8Z0 919 283 A a w Twoim opisie jest 8Z0 927 283 A.

Auto mam z 2004 roku.

Podejdzie?

Prawidłowy numer to 8Z0 919 283 A - musiałem walnąć się przy wklepywaniu oznaczenia (zaraz poprawię). Szukaj modułu na allegro - kupuj, podłącz i ciesz się, że nie musiałeś rozbierać pół auta :decayed: Do zamocowania sterownika będziesz potrzebował jeszcze 2 śruby N 104 128 01 (do kupienia za grosze w ASO).

Bartek to przy tylko tylnych czujkach nie ma możliwości wyłączenia tej piszczały :?:

Nie gniewaj się za zdjęcie :embarrassed:

Niestety nie da rady. PDC włącza i wyłącza się automatycznie (wsteczny bieg). Dopiero przy instalacji w której są też czujniki z przodu - dodano przycisk i tym samym dodatkową diagnostykę (dioda w przycisku która oprócz załączenia PDC może sygnalizować także jego usterkę) i możliwość zdalnego włączenia/wyłączenia systemu.

O fotkę się nie gniewam (ja nie z tych co się kłócą o takie pierdoły). Chciałeś pomóć więc dobrze zrobiłeś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem z parktronik tylne sensory {tylko te sa} mianowicie przy wlaczeniu wstecznego mam dwa krutkie sygnaly parktronika i zaczyna sie ciagly ,w ksiazsce pisze ze to problem parktronika ,samochod podlanczalem pod vag i wogule nie widzi parktronika jak by go wogole nie bylo a jest na pewno orginalny zamontowany wiem bo zmieniany byl jeden sensor u dilera audi gdy auto bylo jeszcze na gwarancji.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możliwe, że padł sterownik lub coś nie tak z jego wiązką. Załatw sobie taki sam moduł na podmiankę - wtedy sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem moduł i po włączeniu wstecznego powyło i wypluło 2 błędy z 2 czujników. :)

Posłuchałem je i 2 pykają a dwa nie.

Moje pytanie jest takie: jak wyciągnąć czujniki ze zderzaka?

Da się je wyjąć bez ściągania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Umnie parktronic włącza się tylko na wstecznym R w automacie. Nie da się włączyć ani wyłączyć przyciskiem. Co może być powodem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...