Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Gdzie i jak najlepiej dać Audi do naprawy po lekkiej stłuczce?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów.

Mam mały problem. 1 kwietnia miałem nieprzygodę. Zaparkowałem auto na parkingu i poszedłem do kościoła. Po jakimś czasie przychodzi znajomy i mówi, że mi auto rozbili. Nie uwierzyłem mu od razu (przecież był Prima Aprilis), ale jak zobaczyłem, to uwierzyłem. Kobieta z synkiem wsiadła do Fiata Punto: synek na tylne siedzenie, a ona z przodu na siedzenie pasażera. A że było zimno, synek powiedział do mamy, żeby uruchomiła silnik. Ona nie wiele się namyślając przekręciła kluczyk w stacyjce. Samochód był na biegu i miał lekko skręcone koła w lewo. A mój samochód był zaparkowany prostopadle do Fiata Punto, więc wjechał mi Punciak w lewe tylne drzwi, rysując też błotnik i felgę. Pojechałem do rzeczoznawcy do Dekry. Wycenił szkodę na ok. 3400 Euro (A4, 2006 r., Quattro, S-line). Mieszkam w Niemczech. Zastanawiam się nad naprawą autka w Polsce. Szukałem już części na Allegro. Są, ale używane i w różnym stanie. Dzwoniłem do kilku serwisów, ale nie chcą przez telefon wycenić (oczywiście orientacyjnie) kosztów naprawy. W Audi drzwi kosztują 1460 zł, listwy ozdobne 70 i 387 zł, tylny błotnik 1600 zł.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Gdzie i jak go rozwiązaliście?

Jechać do ASO, czy do mniej autoryzowanego serwisu? Auto ma jeszcze gwarancję.

Proszę o jakieś sugestie, ewentualnie nr tel, adresy. Interesuje mnie zachodnia i południowa Polska.

Pozdrawiam

kesio

aocvS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza środkową listwą drzwi więcej nic nie trzeba wymieniać

dobry blacharz tak wyklepie że śladu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tego zrobić w niemieckim ASO? Bezgotówkowo?

Skoro masz jakąś gwarancję, to chyba tylko w ASO trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tego zrobić w niemieckim ASO? Bezgotówkowo?

Skoro masz jakąś gwarancję, to chyba tylko w ASO trzeba.

Ile tej gwarancji zostalo max pare miesiecy.......

kolega chce zarobic troszke :wink4:, naprawe wycenili na 12K a w PL zrobi to max za 2K :wink4: .Mam swietnego lakiernika ( malowal dlugie lata dla ASO toyoty w Krakowie i ma tez bacharza ) - to tak jak by co ,

Jesli moge ci cos poradzic to drzwi obowiazkowo do wymiany ( niekonieczne nowe moga byc uzywane ) bo to za gladka powiezchnia i wyjdzie z tego kilo szpachli w tym miejscu ....... szkoda zachodu w jakies ich prostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi z alledrogo w kolorze a nadkole dobry magik zrobi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne drzwi z allegro max 600 zł, kup w kolorze zeby w srodku nie malowac. mozesz kupic puste za polowe tego ale musisz przekladac szyby itp bebechy... czasami nie warto...

blacharz za te nadkole maks 300zł ,

lakierka dwa elementy po 350 i cieniowanie na przednich ze 150...

nie klep drzwi bo po czasie wyjdzie. a w podobnej kasie co blacharz masz drzwi uzywane. z kolei nei wymieniaj blotnika bo uszkodzenie jest male i dobry blacharz wyprowadzi to ze sladu nie bedzie a szpachli minimalna ilosc. a wymiana blotnika to cala masa spawania...

a co do wyceny to milo slyszec ze sa kraje gdzie nie dostaje sie za takie uszkodzenie wyceny na 1500zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3400zł po przeliczeniu z Euro ;) to by się zgadzało ;).

Zdecydowanie jak mówią wyże, na allegro drzwi w kolorze dorwać, ewentualnie podobnym i wyklepać błotnik, i tutaj było by malowanie 2 elementów jeśli drzwi nie będą pasowały + błotnik, + cieniowanie drzwi przednich. 800zł samo malowanie i naprawa, jeśli robisz w dobrym zakładzie po konkretnych negocjacjach cenowych + koszta kupna drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za cenne rady. Kontaktowałem się z polecanym na tym forum blacharzem-lakiernikiem z Mysłowic, panem Słaby. Podesłałem mu fotki. Odpisał, że drzwi do wymiany. Reszta prac (szpachle, malowanie, cieniowanie) to koszt 2000 zł. Samochód musiałby tam stać 5 dni roboczych. Dostałbym 3 lata gwarancji na wykonaną usługę.

Samochód wystawiłem na sprzedaż, bo chciałbym się przesiąść na A6. Dzwonią ludzie i dają ok 13000. Byłem w dwóch komisach, ale dają jeszcze mniej (9-12,5). Żal go trochę za takie grosze sprzedawać. Rok temu kosztował mnie 19. Może by tak się wstrzymać ze sprzedażą dopóki rodzinka się nie powiększy? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kesio odezwij sie do kolegi filip1001 on szuka B7 mysle ze byl by zainteresowany :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...