Jump to content
IGNORED

[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!

Jaster
 Share

Recommended Posts

Chcialbym poznac opinie uzytkownikow jak sie ma realne spalanie samochodu do tego co pokazuje komputer. Wedlug moich obserwacji i wyliczen wynika, ze samochod pali ciut ponad 8 litrow a komp wskazuje srednie (spalanie od tankowania do tankowania) 6,6l czy to normalne ? czy moze cos u mnie szwankuje? pzdr jaster 1.9 131ps 01r

u mnie pali 7-8 a średnie zawsze pokazuje koło 6,5-7 także to chyba normalne...(z tym że ja mówię o spalaniu już po chipie i przy jeździe z klimatyzacją praktycznie non stop także Ty masz albo strasznie ciężką nogę, choć ja też wolno nie jeżdżę albo coś u Ciebie nie świruje)... Murzyn mógłbyś wrzucić link do postu o ustawianiu kompa bo go nie znalazłem...

Mnie tylko denerwuje spalanie na postoju , komp pokazuje glupoty albo sie zeruje. Jak przejade pewien dystans to pokazuje normalna wartosc. U mnie wskazuje 5,4-6l z wlacz klima po miescie, jak pojechalem zatankowac to wyszla srednia 5,9l czyli niezle.

Jak ktos znajdzie to ustawianie kompa to bede wdzieczny za wskazanie linku , moze to pomoze w prawidlowym skazywaniu spalania ?

MAM avf i mi pali 10? Nie katuje fury, ale pewnie cos z moim stylem jhazdy jest nie teges... jak jjezdzic i miec spalanie na poziomie 6l/100???

MAM avf i mi pali 10? Nie katuje fury, ale pewnie cos z moim stylem jhazdy jest nie teges... jak jjezdzic i miec spalanie na poziomie 6l/100???

To co ty robisz ze ci pali 10l? No chyba ze masz 2.5 a w dowodzie 1.9?

Mi najwiecej na spalaniu srednim pokazalo 7l a jak jezdze poza miastem z predkoscia 120-140 to ponizej 6l z wlaczona klima.

to ja już sam nie wiem czy ja mam taką ciężką nogę czy te AVFy tak mało palą... w życiu nie będę miał średniego poniżej 7...

AVF bez chipa, opony 235/45/R17. 3 dni temu wlałem pod korek żeby sprawdzić rzeczywiste spalanie i porównać z tym co pokazuje FIS. Zrobiłem 400km na miejscu tzn, kilka razy dojazd do Krakowa i spowrotem (20km), miasto - korki itp, raz trasa 100km. Nogę mam średnio ciężką tzn. nie cisnę ile fabryka dała ale gdzie tylko się da jadę dość dynamicznie. Po tych 400km na tej samej stacji wlałem pod korek 24 litry. FIS pokazywał mi średnio 6.4 l.

kobra7 a mógłbyś opisać to dokładniej - łopatologicznie ??? :D

Ten temat był już poruszany, ale podam to jeszcze raz:

1. podłączyć vaga

2. wybrac 17 ( licznik - instrment)

3. wybrać 10 ( adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

,Increments: 1 %

,New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115

Ten temat był już poruszany, ale podam to jeszcze raz:

1. podłączyć vaga

2. wybrac 17 ( licznik - instrment)

3. wybrać 10 ( adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

,Increments: 1 %

,New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115

Niezbyt to rozumiem , skad wziasc te dane? Rozumiem ze ustawia sie tu spalanie pomiedzy tym co pokazuje a co jest rzeczywiscie? Ale skad mam wiedziec ile spala rzeczywiscie w danym czasie? I czy da rade w ten sposob ustawic spalanie podczas postoju auta?

Nowa wartość do wpisania = stara wartość razy wyliczone spalanie (średnie) podzielone przez spalanie pokazywane na Fisie.

Odczytujesz vagiem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100, spala Ci 7l/100km, Fis pokazuje 6.5l/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 105 lub 110 i testujesz ponownie.

Inforację o spalaniu na postoju Fis dostaje ze sterownika silnika.

Nowa wartość do wpisania = stara wartość razy wyliczone spalanie (średnie) podzielone przez spalanie pokazywane na Fisie.

Odczytujesz vagiem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100, spala Ci 7l/100km, Fis pokazuje 6.5l/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 105 lub 110 i testujesz ponownie.

Inforację o spalaniu na postoju Fis dostaje ze sterownika silnika.

A czy mozna w ten sposob naprawic spalanie podczas postoju zeby pokazywalo dobrze?

Ja mam benzynę i na dodatek stary silnik AAH, który nie podaje spalania l/h. Jak włącze zapłon i mam ustawione na chwilowe to wskakuje wartość średniego, jeżeli ruszę i stanę to zostaje ostatnia wartość chwilowego.

kobra7 mi też nie pokazuje na postoju l\h w takim razie od którego roku tak pokazuje ???

to w vw bora kumpla 02 czy tan 03 rok i to już pokazywało...

Tez mam chwilowe i srednie, ale nie bawilem sie komputerem nawet i pewnie 95% mozliwosci nie znam poki co.

ja nie mam fis`a wiec mi nic nie pokazuje ale ojciec ma octavie 1,9 tdi z 2000 roku i mu pokazuje średnie i chwilowe l/h na postoju 0,6l/h a na jedynce jak sie rusza to do 38l/100km dochodzi :):P:)

serfer

jak sie rusza to do 38l/h dochodzi smiley tongue smiley

no jak się rusza to już chyba l/100 km a nie l/h co ?? :polew:

Jest korekta, teraz 38l na kilometr :D