Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] Czy jest mozliwa wymiana zaworu odpowietrzania uklad chlodniczy w 1.8T?


kille

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupilem pare tygodni temu auto.Ostatnio zauwazylem ubytek plynu chlodzacego.Ubytek znajduje sie najprawdopodobniej w 2 miejscach.

Pierwsze miejsce to zawor odpowietrzajacy uklad chlodniczy.Zawor ten znajuje sie na rurce nad silnikiem .Tu jest ewidentny wyciek.Staralem sie zakrecic ten zawor ale bez efektu.Obraca sie i tyle -jakby przekrecony gwint.Czy jest mozliwa wymiana tego zaworu?Drugie miejsce jest ciezkie do okreslenia .Gdzies z tylu silnika.Wiem ze tez tam jest ,bo elementy silnika sa wilgotne i podloga w garazu w tym miejscu jest wilgotna.Moze mieliscie podobne przypadki?Moze jakas podpowiedz? :mysli: Wyciek ten nie jest jakis ogromny ale zauwazalny .Pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 23:35_________________________________________________Naprawde nikt nic nie wie na ten temat? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego. Cos moze wiemy na ten temat.

Po pierwsze, to wydaje mi sie, ze to nie jest zawor, tylko zwykla srubka (imbus) w ktorej jest zerwany gwint (sam napisales, jak mozna sprobowac to naprawic).

Drugi wyciek - trudny temat (tak na czuja wrozac) jest taki krociec (wlasnie w rejonie, ktory opisujesz)

jesli przegladniesz tematy na forum z zeszlego tygodnia, znajdziesz tam nawet zdjecia.

Jesli mam Cie pocieszyc - wszystko do zrobienia w domu, jesli masz smykalke!

Powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat,ten sam samochod ,ten sam problem :kox:.Narazie nie mam czasu grzebac ,wole dolac plynu :doh1:.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu głowicy -kołnierz z pierścieniem uszczelniającym,06B121132E,wgranicach50zł .U mnie też tam przecieka, co ciekawe tylko na zimnym gdy się rozgrzeje -sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...