Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BARDZO NISKA WYCENA SZKODY WLASNEJ Z AC (HDI) :((((


Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu spotkalo mnie bardzo nieprzyjemne zdarzenie ktore mialo miejsce w jakiejs wiosce na poludniu polski nie pamietam anzwy zreszta to nieistotne. Przechodzac do meritum jestem ubezpieczony w HDI asekuracja AC mam wykupiony pelen pakiet AC na moje AUdi a4 2000 r quattro kwota ubezpieczenia 30.000zl wykupiony udzial wlasny w szkodzie a takze amortyzacje czesci. dzis dostalem kosztrys z wycena, wlosy stanely mi deba poniewaz kosztorys opiewa na kwote 2700zl javascript:void(0);z groszami nie mowiac o tym ze drzwi boczne zarowno przednie jak i tylnie oraz blotnik przedni musza zostac wymienione reszta na zalaczonych zdjeciach. Moze mi ktos pomoc jak podniesc i wywalczyc wieksza kwote odszkodowania z gory dizkeuje za pomoc.

eFlZ0.jpg

ywp2A.jpg

eFFW9.jpg

eFNpA.jpg

N6UbJ.jpg

52MLi.jpg

ywXYA.jpg

yx4s0.jpg

N75Fr.jpg

N7fE0.jpg

N7n7r.jpg

yxbWr.jpg

N7pCA.jpg

53kGi.jpg

eGlkA.jpg

N7Tyi.jpg

eGxOi.jpg

yxvTA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że w wypadku ac to najlepiej oddać do ASO bezgotówkowo i rozliczyć ich z faktur za rzeczywiste koszty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bylbym wdzieczny o jakies konkretne pisma ktore moga zmusic to jakze zacne towarzystwo do zwiekszenia kwoty wypalconego mi odszkodowania a nie wystawinia kosztorysu na tanie zamienniki itd jak to maja w zwyczaju.... auto bylo w idealnym stanie i chcialbym zeby czesci byly nadal ori a nie tandety proponowane w wycenie przez HDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ci to napisałem, możesz zlecić to ASO i będziesz miał nowe drzwi, wymianę itp na podstawie kosztorysu z ASO. Podejrzewam że nie będzie żadnego problemu. Jeśli chcesz wyciągnąć od nich kasę i zrobić "u Henia" to możesz sobie darować. Miałem podobną sytuację i na podstawie faktur i kosztorysu z ASO zapłacą za całą naprawę. Ale gotóweczki nie zobaczysz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z nimi podobnie, tylko dotyczyło to szkody z OC. Wycenili mi uszkodzenia na śmieszną kwotę 8200 zł (twierdzili, że można kupić np błotnik za 100 zł na szrocie), wkurzyłem się, oddałem do profesjonalnego warsztatu na naprawę bezgotówkową a za nią zapłacili ponad 18 tys zł w międzyczasie próbując wcisnąć mi szkodę całkowitą.

Kolego, nie baw się z nimi, oddawaj auto do serwisu na naprawę bezgotówkową, zrobią ci z części nowych i oryginalnych i będziesz miał problem z głowy. Z HDI ciężko dojść do porozumienia inaczej a tymbardziej by jeszcze coś z tego zostało. To jest cyrk a nie firma ubezpieczeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

3) sąd.

:gwizdanie:

W tym tygodniu sam kieruję sprawę, bo już sił nie mam.. :thumbdown:

Oczywiście żadne zamienniki nie wchodza w grę :no:

Założę się, że te części które Ci wskazali mają zaniżony koszt o np. 40-60% - to samo z robocizną i ceną lakieru.

Możesz sobie wejść na stronę np. Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego - są tam akty prawne, wzroy pism, FAQ etc.. Dużo wiedzy.. :good:

Pozowdzenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

A jak to nie pomorze to pisz do TVN Turbo :) Ale z reguły opinia niezależnego rzeczoznawcy powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

A jak to nie pomoŻe to pisz do TVN Turbo :) Ale z reguły opinia niezależnego rzeczoznawcy powinna pomóc.

Tylko w TVN Turbo, trzeba wystąpić przed kamerą :naughty:

No i mieć trochę poważniejszą sprawę - takich przypadków to mają pewnie z 3 miliony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie małe i większe nieco przypadki polecam D.A.S.

jedyne co trzeba zrobić to przekazać im dokumentację, a potem już problem z głowy.

Koszt 240 zł rocznie na szkode do 30k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...