Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BARDZO NISKA WYCENA SZKODY WLASNEJ Z AC (HDI) :((((

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kilka dni temu spotkalo mnie bardzo nieprzyjemne zdarzenie ktore mialo miejsce w jakiejs wiosce na poludniu polski nie pamietam anzwy zreszta to nieistotne. Przechodzac do meritum jestem ubezpieczony w HDI asekuracja AC mam wykupiony pelen pakiet AC na moje AUdi a4 2000 r quattro kwota ubezpieczenia 30.000zl wykupiony udzial wlasny w szkodzie a takze amortyzacje czesci. dzis dostalem kosztrys z wycena, wlosy stanely mi deba poniewaz kosztorys opiewa na kwote 2700zl javascript:void(0);z groszami nie mowiac o tym ze drzwi boczne zarowno przednie jak i tylnie oraz blotnik przedni musza zostac wymienione reszta na zalaczonych zdjeciach. Moze mi ktos pomoc jak podniesc i wywalczyc wieksza kwote odszkodowania z gory dizkeuje za pomoc.

eFlZ0.jpg

ywp2A.jpg

eFFW9.jpg

eFNpA.jpg

N6UbJ.jpg

52MLi.jpg

ywXYA.jpg

yx4s0.jpg

N75Fr.jpg

N7fE0.jpg

N7n7r.jpg

yxbWr.jpg

N7pCA.jpg

53kGi.jpg

eGlkA.jpg

N7Tyi.jpg

eGxOi.jpg

yxvTA.jpg

Opublikowano

Zdaje się że w wypadku ac to najlepiej oddać do ASO bezgotówkowo i rozliczyć ich z faktur za rzeczywiste koszty naprawy.

Opublikowano
  • Autor

Jednak bylbym wdzieczny o jakies konkretne pisma ktore moga zmusic to jakze zacne towarzystwo do zwiekszenia kwoty wypalconego mi odszkodowania a nie wystawinia kosztorysu na tanie zamienniki itd jak to maja w zwyczaju.... auto bylo w idealnym stanie i chcialbym zeby czesci byly nadal ori a nie tandety proponowane w wycenie przez HDI...

Opublikowano

Właśnie Ci to napisałem, możesz zlecić to ASO i będziesz miał nowe drzwi, wymianę itp na podstawie kosztorysu z ASO. Podejrzewam że nie będzie żadnego problemu. Jeśli chcesz wyciągnąć od nich kasę i zrobić "u Henia" to możesz sobie darować. Miałem podobną sytuację i na podstawie faktur i kosztorysu z ASO zapłacą za całą naprawę. Ale gotóweczki nie zobaczysz :wink4:

Opublikowano

Ja miałem z nimi podobnie, tylko dotyczyło to szkody z OC. Wycenili mi uszkodzenia na śmieszną kwotę 8200 zł (twierdzili, że można kupić np błotnik za 100 zł na szrocie), wkurzyłem się, oddałem do profesjonalnego warsztatu na naprawę bezgotówkową a za nią zapłacili ponad 18 tys zł w międzyczasie próbując wcisnąć mi szkodę całkowitą.

Kolego, nie baw się z nimi, oddawaj auto do serwisu na naprawę bezgotówkową, zrobią ci z części nowych i oryginalnych i będziesz miał problem z głowy. Z HDI ciężko dojść do porozumienia inaczej a tymbardziej by jeszcze coś z tego zostało. To jest cyrk a nie firma ubezpieczeniowa.

Opublikowano

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

3) sąd.

:gwizdanie:

W tym tygodniu sam kieruję sprawę, bo już sił nie mam.. :thumbdown:

Oczywiście żadne zamienniki nie wchodza w grę :no:

Założę się, że te części które Ci wskazali mają zaniżony koszt o np. 40-60% - to samo z robocizną i ceną lakieru.

Możesz sobie wejść na stronę np. Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego - są tam akty prawne, wzroy pism, FAQ etc.. Dużo wiedzy.. :good:

Pozowdzenia :wink4:

Opublikowano

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

A jak to nie pomorze to pisz do TVN Turbo :) Ale z reguły opinia niezależnego rzeczoznawcy powinna pomóc.

Opublikowano

1) wezwać rzeczoznawcę di ponownej wyceny - wskazać mu w którym miejscu zrobił z siebie debila

2) wycenić auto u niezależnego rzeczoznawcy

A jak to nie pomoŻe to pisz do TVN Turbo :) Ale z reguły opinia niezależnego rzeczoznawcy powinna pomóc.

Tylko w TVN Turbo, trzeba wystąpić przed kamerą :naughty:

No i mieć trochę poważniejszą sprawę - takich przypadków to mają pewnie z 3 miliony :P

Opublikowano

na takie małe i większe nieco przypadki polecam D.A.S.

jedyne co trzeba zrobić to przekazać im dokumentację, a potem już problem z głowy.

Koszt 240 zł rocznie na szkode do 30k zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.