Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ubytek płynu hamulcowego


Tzieland

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedł ten dzien, że mam pierwszy poważny problem z autkiem :'(

Jakieś 2 tygodnie temu zapaliła mi się podczas jazdy kontrolka od hamulców. Pierwsze co pomyślałem to że klocki do wymiany.

Ale okazało się, że płyn hamulcowy był na minimum i podczas jazdy się przemieszczał, czujnik to wychwytywał i zapalał kontrolkę. Po przyjeździe do domu dolałem płynu tak, że był na środku, pomiędzy MAX a MIN.

I dzisiaj po ok 2 tygodniach jak autko sobie stało pod domem wsiadłem, odpaliłem i po kilku km znów ta wkurzająca kontrolka z piszczałką :-\ Zajrzałem pod maskę i okazało się, że znów płyn jest na minimum :'(

Muszę zaznaczyć, że na podwórku nie zauważyłem jakiegoś wycieku/kałuży pod autkiem. Ale również nie patrzyłem jakoś uważnie, ponieważ nie sądziłem, że problem się powtórzy :-\

Teraz nasuwa się moje pytanie. Dlaczego może mi uciekać płyn? Gdzie szukać najpierw przyczyn?

Ja obstawiam sparciałe przewody i wyciek gdzieś w okolicach klocków. Niestety nie mam możliwości wjechania na kanał, żeby to potwierdzić.

Ile w razie czego może kosztować wymiana przewodów hamulcowych? I czy trzeba wymieniać wszystkie? Czy można tylko na jednej osi? Lub tylko na jednym kole?

Proszę również o wasze sugestie w sprawie tego wycieku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na podnośnik, zapal silnik, noga na hamulec a druga osoba musi szukać wycieku

szukaj przy tylnych zaciskach, przewody wymienia sie wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

No jeśli jest ubytek ...a jest to trzeba bezzwłocznie lokalizować wyciek..

Jeśli twierdzisz ze przewody już są podejrzane to nie ma co czekać tylko wymiana wszystkich to nie są duże koszty, ale to przecież HAMULEC!!!

Nie ma co tu przekładać na oszczędzanie.....

Co do ceny to może ktoś inny poda Ci przykładową cenę ..ja sie nie orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przez wysprzęglik płyn ucieka? przecież to ten sam zbiorniczek....

a gdzie ten wysprzeglik jest

poprosze kogoś zorientowanego w temacie o cene wymiany

a powiedzcie mi czy warto wymieniac przewody na takie w metalowym oplocie czy zostac przy zwyklych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pompka sprzęgła ,która pompuje płyn do wysprzęglika w skrzyni biegów.

Co do przewodów elastycznych, to na pewno lepsze są w oplocie, ale i te bez są dobre. Co do ceny, to też zależy jaki kupisz. Oryginał ok. 100, ale dobra podróba już za 30-40 dostaniesz. Kontaktuj się z TOM77. Poniżej link:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html;msg374761#msg374761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie dam rady u niego kupic, bo bede w poniedzielk jechal to robic do mechanika

a jesli chodzi o ten wysprzeglik to co moze byc nie tak? bo nie znam sie na tym totalnie :disgust: tak samo moze byc wyciek? to jest tez jakis przewod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przepuszczać sam wysprzęglik, może przepuszczać przewód między pompką, a samym wysprzęglikiem. Może też lecieć płyn z zacisków hamulcowych, a nie z przewodów. Tak czy inaczej bez sprawdzenia, nie da się jednoznacznie określić przyczyny ubytku płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najbardziej prawdopodobny bedzie wyciek z przewodow hamulcowych chyba, bo to zaczelo sie po zimie i wg mnie po prostu w czasie zimy rozsadzilo stare przewody i dlatego ten ubytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym miałoby rozsadzić? Szybciej obstawiałbym wyciek z któregoś zacisku. [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 21:42_________________________________________________Powiem jeszcze tak. Wczoraj podczas jazdy, pękł mi właśnie przewód elastyczny przy lewym przednim zacisku. Objaw taki, że pedał hamulca wpadł do dechy, a samochód prawie nie hamował. Zanim dojechałem do domu (ok.4 km) kontrolka braku płynu już się świeciła. Dla tego obstawiam niewielki wyciek. Taki właśnie jak: nieszczelny zacisk lub wysprzęglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemu z hamowaniem (przynajmniej jak na razie)

no nie wiem w poniedzialek pojade to zrobic i wtedy sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem pdobna historie zwiazana z szybkim ubytkiem plynu i palaca sie kontrolka, auto bezzwlocznie znalazlo sie u mechanika ktory zlokalizowal wyciek. Okazalo sie ze pekla taka rurka(przewód) z bardzo twardej gumy o dlugosci moze 15cm ktora konczyla sie przy zacisku prawdopodobnie padla ze starosci. koszt wymiany 30zl (wymiana tylko tej jednej czesci) plus robocizna nie wiem ile bo wymienialem przy okazji plyn i klocki z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna byly uszczelki przy przewodach hamulcowych, same przewody w stanie b.dobrym, cena wymiany uszczelek z robocizna 43 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...