Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stukanie , terkotanie ...?przegub , skrzynia?


Szewczenko7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem tzn ruszajac z pierwszego biegu cos stuka w okolicach kola lub skrzyni ciezko powiedziec zaznaczam ze jest to od strony kierowcy odglosy jakie sie wydobywaja cos w stylu zuzytego przegubu moze ciut ciszej ,oczywiscie przegub jest sprawny.Dzieje sie to tylko i wylacznie na 1 biegu , na pozostalych tego nie ma czyli wypadaloby ze cos jest z 1 biegiem , ale ...biegi wchodza bardzo plynie zadnych zgrzytow , zazaczam tez ze jak jade na 1 biegu terkoczac to gdy wcisne pedal sprzegla ,czyli tak jakby wysprzeglam dalej terkocze .Czy wie ktos moze co to moze byc ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terkocze tylko na jedynce tylko przy kołach skręconych w prawo

zapewne prawy przegub. Podnieś koło do góry i sprawdź stan przegubu - czy nie ma luzów, czy guma nie pękła lub czy nie powstały jakieś nieszczelności.

A u mnie terkocze na tylko na wstecznym i to bez różnicy czy mam skręcone koła. Może ktoś miał taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w golfie terkotało na wstecznym bez wzgledu na to czy koła skrecone czy nie. skrzynia była wywalona. nic wiecej sie nei działo oprocz trykania przy jeździe do tyłu. ponad rok tak jeździłem i nic wiecej się nei uwaliło. a do kolegi założyciela postu może to przegub wewnętrzny albo nadkole odstające trące o opone? zdjemij koła i popatrz dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie terkocze na tylko na wstecznym i to bez różnicy czy mam skręcone koła. Może ktoś miał taki przypadek??

Sprawdziłem auto na spokojnie i ... :blink: aluminiowa obudowa chroniąca wał było zagięta i szorowała na samej jego końcówce :polew: Ot i cala awaryja. Oby tylko takie awarie miały (ewentualnie) miejsce. Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...