-
Jak to jest z tym zawieszeniem w A4 B5?
A ja mam A4 na niższym zawiasie 1BE (-20mm) do tego koła 18" profil opony 40. Równo co dwa lata wymieniam cały komplet na mastersport za ~500pln i nic sie nie dzieje przez kolejne 2 lata. Chyba powinieneś zmienić mechanika Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
-
[B5 AFN] Stukanie , terkotanie ...?przegub , skrzynia?
Sprawdziłem auto na spokojnie i ... aluminiowa obudowa chroniąca wał było zagięta i szorowała na samej jego końcówce Ot i cala awaryja. Oby tylko takie awarie miały (ewentualnie) miejsce. Pozdrawaim
-
[B5 AFN] Stukanie , terkotanie ...?przegub , skrzynia?
zapewne prawy przegub. Podnieś koło do góry i sprawdź stan przegubu - czy nie ma luzów, czy guma nie pękła lub czy nie powstały jakieś nieszczelności. A u mnie terkocze na tylko na wstecznym i to bez różnicy czy mam skręcone koła. Może ktoś miał taki przypadek??
-
[B5 AEB] moja audi
Fajna furka, ładniutki kolorek (PS: jaki koszt materiałów + malowania??) ... ale lusterka wymień kolego bo przypomina to raczej tzw. "Wiejski Tuning " Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
Orginał 70 - 100 pln
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Promowali X drive, więc zj***li wcześniej Audi Jak dla mnie to toszkę dziwne już sie pogubilem jak to ma działac ??
-
[B5 1.8] Problem z temeraturą silnika.
moduł 49 - to temp płynu chlodzącego i powinna być 90°C moduł 51 - to temp bloku silnika Sprawdź jeszcze moduł 49 i napisz jaką masz wartośc
-
[B5 ACK] Uruchamianie silnika
nie wiem co w tym trudnego poprostu naciskasz klawisz cyrkulacji oraz strałkę do góry na klimatroniku. Dodatkowo podaje link do kodów klimatronika Z tym odpalaniem mam podobny problem , w wolnym czasie sprawdze stan mojego czujnika pozdrawiam
-
[B5 AFN] AUTO EUROREMONT
Zgadza się. Koszt części przeważnie dużo wyższy niż u konkurencji (za przewody WN chcieli skasować 900 zł za identyczne - firma model numer katalogowy taki sam - zaplacilem niecałe 500). Mechanicy faktycznie znają sie na robocie (wiedzą co robią) , nie wróżą z fusów - ale Pan Jerzy liczy sobie bardzo dużo. Największa porażka u Żarniewskiego to kultura osobista w/w mechaników (oprócz cen oczywiście ) : 1. Opryskliwi 2. Traktują Cie jak śmiecia 3. Jakim byś autem nie przyjechał to twój model jest "złomem" ... rysuje się niesmak na twarzy przed wykonaniem czynności serwisowych / naprawczych. Wiem że nie odwiedzę tego warsztatu. Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
Zanim klolega ethernal odpowie jak uporał się z awarią - szybko opisze swój przypadek. Bacznie obserwowałem wątek, postępowałem wg sugestii kolegów. Od korka (sprawdzając zawór upustowy) , przez węże , chłodnice , termostat oraz pompę , skończywszy na powrocie udało się ustalić tyle co nic ... płyn ubywa a diagnoza jedna --> uszczelka pod głowicą ;( . W swoim przypadku miałem szczęście i nie zdążyłem rozgrzebać w mak silnika, bo wyciek był na tyle duży że tryskało na silnik, w efekcie parował co bardziej dawało znać o sobie. Okazało się że podczas wyższego ciśnienia płyn uciekał przez małą dziurkę od węża chłodniczki oleju wprost na wentylator a dalej na silnik. Awaria nastąpiła na wskutek dokręcania filtru oleju i przekręcenia położenia samej chłodniczki --> kółko z paskiem ocierało przewód. 2h roboty i po bólu - awaria usunięta jak na razie płynu nie ubywa Moim zdaniem dobrze jest również sprawdzić cały układ chłodzenia generując w nim większe ciśnienie, co pozwoli ustalić małe nieszczelności.
-
[B5 ACK] Jaka cewka zapłonowa?
Podłączam się do tematu PS: Kolego tomek a4 2.8 na benzynce i gazie masz taki sam problem??[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 10:14_________________________________________________Myśle że tak jak w moim przypadku pomoże wymiana przewodów wysokiego napięcia http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142681.new#new
-
A8 2.8 [ACK] - szarpie i przerywa na niskich obrotach
Mam podobny problem (silnik ACK), ale powiem Ci kolego ze tkwi zupelnie gdzie indziej --> zapewne "tracisz iskre". Rozgrzej auto powyzej 70 st. i jak zacznie przerywac przelacz na benzynke, a napewno uslyszysz jak wypada iskra. Rozwiazanie: wymiana swiec, przewodow WN , cewek. PS: jutro wymieniam swiece wraz z przewodami WN, napisze czy poskutkowalo. [br]Dopisany: 23 Lipiec 2010, 22:52_________________________________________________ 1. Wymiana świeczek + 2. Wymiana przewodów wysokiego napięcia = brak szarpania (przygasania) rozgrzanego silnika. PS: przewody WN należy wymieniac co 2 lata.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Klubowiczów Przyszedł czas na zakup nowego (używanego ) autka --> A4 . Mam nadzieje, że przy pomocy forum a4-klubu uda się kupić autko Pozdrawiam
marqo27
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta