Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizor LCD 37" - 40" do PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa wygląda następująco. W ciągu najbliższego miesiąca kupuję PS3 i do niego TV LCD Full HD w rozmiarze ok 40". Problem jest tylko taki, że zastanawiam się co konkretnie wybrać. Cena w jakiej chcę się zmieścić z TV to 2300pln. Byłem ostatnio w MM i takich cenach to same Samsungi albo LG znalazł się jeszcze jeden Philips. Biorę pod uwagę tylko FullHD.

Jeśli ktoś posiada TV, najlepiej której z wymienionych marek podpiętego pod PS3 i w tym rozmiarze to był bym bardzo dźwięczny za jakąś opinie :notworthy:

Propozycję co kupić tez mile widziane. Odpadają sklepy internetowe bo potrzebuje wziąć sprzęt na raty razem z kilkoma innymi gratami AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupowałem ps3 + tv. Lubię poczytać o sprzęcie zanim coś kupie i ostatecznie po wielu analizach i oglądniętych prezentacjach w sklepach i u znajomych padło na philipsa 42pfl5604. Jestem bardzo zadowolony i powiem szczerze, że do dziś zerkam na TV w Pubach / Sklepach i jednak z tych 3 marek (philips, samsung, lg) i w tej kwocie, która chcesz przeznaczyć to tylko Philips 37PFL5604H :good: ewentualnie dołóż 400zł i kup nowy model tej samej serii, a mianowicie Philips 37PFL5405H, a warto dołożyć, bo ten nowy model duuużo lepszy... 100hzów, krótszy czas reakcji, lepszy kontrast, nowe algorytmy poprawy obrazu :good: do mojego tv mam jedynie 2 uwagi: lekko niedoświetlone rogi (w tej cenie to chyba normalne) oraz przeciętna jakość dźwięku :confused4:

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu Ci nie polecę, bo mój (Toshiba 40'sprzed 2 lat) już został wycofany. Poza tym porównywalny kosztuje 3700 chyba.

Natomiast co do zakupu - w internetowych też mają zakupy na raty, a ceny duuuużo niższe (2 lata temu TV kupiłem za 6000, a w MM wtedy stał 7200 :shocked:).

Mogę Ci polecić sklep internetowy z ząbek - kupiłem tam całe duże AGD do domu do siebie i ostatnio do teściów.

Na terenie W-wy i okolic mają własny transport, więc nawet wniesienie mogą Ci ogarnąć (lodówka na 3 piętro = 50 plnów-> nie mieściła się do windy).

Jakby co, to wal na PW, żeby reklamy nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla z RPA który pracuje w Irlandii nie pamiętam teraz dla której firmy, ale generalnie grają cały dzień w celu sprawdzania grywalności, bugów różnych gier.

Kiedyś z nim gadałem o konsolach i sprzętem z tym związanym i powiedział, że jeśli chodzi o TV/Monitory typowo do gier to tylko i wyłącznie Samsung. Poszedłem za jego słowami kupiłem sobie tv 37'' Full HD samsunga i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniądzach, czyli do 2300 zł to ewentualnie samsung LE37B650 (trzeba posłuchać przy kupnie czy nie brzęczy) bo niższe modele to padło na maxa.. słaby obraz i do tego duża awaryjność. A ja słyszałem wersje, że jak pod ps3 to tylko sony, bo sony optymalizuje ps3, żeby najlepszy obraz miały na tv sony :mysli: ale nie wziąłem sobie tego do serca przy kupnie tv :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Ja z całą pewnością mogę polecić telewizor firmy Samsung model LE40C650 (C a nie B) seria C jest to nowa seria która weszła na rynek chyba niecały miesiąc temu. Mam już dwa takie telewizory i są świetne. Mimo że PS3 mam podpięte do plazmy Samsunga PS50B650 to daje głowę że jak kupisz LE40C650 będziesz bardzo zadowolony. Co ciekawsze cena serii C jest zazwyczaj niższa o około 150zł w stosunku do tego modelu z serii B.

Poniżej specyfikacja:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE40C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

Co prawda nie zmieścisz się w 2300zł ale w 2600 już powinieneś się zmieścić jak dobrze poszukasz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawiłem sobie mały prezent w postaci TV + PS3 :) Po przeczytaniu kilkuset postów na różnych forach, podpowiedziach paru kolegów i własnej obserwacji wybór padł na Samsunga LE37B650. Chciałem 40" ale w na sklepie mieli tylko 37", jednak jak przywiozłem do domu okazało się, że był to idealny wybór, 40" byłby za duży. Co do TV to jak na razie zrobiłem przesiadkę z 30" CRT na 37" LCD więc muszę ochłonąć zanim cokolwiek napiszę :)

Do TV zakupiłem sobie jeszcze PS3 w zestawie z GT5 Prologue i Litle Big Planet. GT jest mega fajne a LBP jeszcze nie grałem :) Czas się zapisać do PS Network i zacząć zabawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem b. fajny wybór serie 650 zarówno B jak i C mają już gniazdo RJ45 więc można je podpiąć do internetu i oglądać np filmiki Youtube.

Co do gier na PS3 to jeśli kiedykolwiek byłeś wielbicielem Mario to LittleBigPlanet jest to Mario do potęgi e'ntej i to mega rozbudowane. Jak dla mnie gra jest świetna szczególnie jak się gra w w, 3 czy nawet 4 osoby :)

Życzę miłej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem b. fajny wybór serie 650 zarówno B jak i C mają już gniazdo RJ45 więc można je podpiąć do internetu i oglądać np filmiki Youtube.

Wahałem się między 550 40" a 650 37" i wybór padł na droższy i mniejszy ale lepszy model 650 właśnie ze względu na gniazdo LAN, możliwość odtwarzania filmów z USB, większą ilość HDMI oraz 100Hz.

Co do gier na PS3 to jeśli kiedykolwiek byłeś wielbicielem Mario to LittleBigPlanet jest to Mario do potęgi e'ntej i to mega rozbudowane. Jak dla mnie gra jest świetna szczególnie jak się gra w w, 3 czy nawet 4 osoby :)

No to chyba polubię tą grę :D Widziałem filmiki na YT i nawet ciekawie to wygląda, sąsiedzi też mają PS3 więc trzeba się będzie skrzyknąć w kilka osób :)

Życzę miłej zabawy :D

Dziękować i być może do zobaczenia w jakiejś grze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się między 550 40" a 650 37" i wybór padł na droższy i mniejszy ale lepszy model 650 właśnie ze względu na gniazdo LAN, możliwość odtwarzania filmów z USB, większą ilość HDMI oraz 100Hz.

Zapomniałem o USB ale było to dla mnie tak oczywiste :) Korzystam z dobroci tego rozwiązania b. często ;) Przez LAN również można puścić film z laptopa czy też komputera stacjonarnego ale u mnie przez WiFi z laptopa działa to szczerze mówiąc średnio. Z druta pewnie będzie znacznie lepiej.

Dziękować i być może do zobaczenia w jakiejś grze :)

Chętnie w coś pogram ;) Tylko nie w wyścigi samochodowe ;D Mój nick w PSN jest taki sam jak na forum więc łatwo mnie znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

Ja także niezadługo zamierzam się wyposażyć w "Piesa 3"... Ja mam z kolei ciągłe wahanie - Sony EX500/501 - 40" - czy Panasonic G20... - 42" - Już mnie szlag bierze od czytania opinii o jednym i drugim - opinii nie popartych faktami (zwłaszcza co do Panasów). Ma ktoś styczność z jednym lub drugim? Jakie wrażenia? A może ten Philips taki dobry jest?

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pośród tych dwóch to na 100% bym brał sony ;) tylko musisz pamiętać, że w przypadku Sony około 10% wartości płacisz za napis Sony na obudowie ;) więc się zastanów nad samsungami / philipsami :good: ja szczególnie polecam philipsa, bo ta nowa seria daje ostro po d*pie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz pamiętać, że w przypadku Sony około 10% wartości płacisz za napis Sony na obudowie ;)

Nie wiem jak jest w tej chwili ale kilka lat temu było tak, że Sony i Sanyo to było dokładnie to samo tylko, że w różnych budach i różnymi napisami :) Różniły się oczywiście także ceną :P Ale widzę, że nadal Sony każe sobie płacić tylko za znaczek :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze jak ze wszysktkim kazdy poleca swoje... Z tego co sie orientuje to do ps3 najlepszym wyborem bedzie samsung. W ogole samsung robi porzadne telewizory... Generalnie to to samo co sony bo sobny bierze matryce od samsunga pakuje swoja elektornike i puszcza podobny sprzet 500 zl drozej. Ja polecam samsunga i to najlepiej 40 cali bo zasada jest taka ze jaki nie kupisz to po czasie bedzie za maly. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomson, poważnie przemyślę sprawę... Już teraz tylko w takim razie LCDki wezmę na lupę... :good:

abezus - i Ty pewnie też rację masz - najwięcej głosów było, że b650 to najlepszy sprzęt do PS3 - coś w tym musi być... Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy B650 został zastąpiony przez model C650 i o dziwo jest on zazwyczaj tańszy od poprzednika. Polecam takiego Samsunga. 40" cenowo okolice 2600zł.

Pewnie ktoś zaraz stwierdzi że pracuje dla Samsunga bo za każdym razem przekonuje do niego ;) ale sprawa ma się inaczej ponieważ posiadam TV Samsunga i akurat LCD o wymiarach w okolicach 40" mogłem porównać z Sony o podobnych parametrach a znacznie wyższej cenie. Nie zapłacił bym za znaczek Sony gdyż w tej klasie nie oferują nic ponad to co Samsung a czasami nawet mniej. Sony kiedyś wyrobiło sobie markę jak technika zaczęła się rozwijać i nadal na tym jedzie nie oferując ta naprawdę nic specjalnego ani co do jakości, funkcjonalności czy też wyglądu (ostatnio chwalą się że mają w nowych modelach gniazdo sieciowe i można TV do internetu podpiąć - ty że Samsung to rozwiązanie ma już trochę dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...