Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Klima a nagrzane wnętrze


77luki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie świeci (jeśli myślisz że cały czas) bo kiedy wcisnę to wiadoma sprawa.[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 10:30_________________________________________________Właśnie wróciłem z VAG-a to samo co poprzednio zero błędów wszystkie parametry oki (ciśnienie, temperatury) wszystko chodzi chłodzi nic nie znalazł. Już sam nie wiem ale zaproponował podjechać jeśli będzie ciepły dzień wtedy podepnie sie jeszcze raz. Na tą chwile wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie poddaje nie ogarniam juz tematu :wallbash:wszystko ok ale jednak nie ok bo nie chlodzi :wallbash:

poddaje sie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja po dwóch dniach zimnej aury sądzę ze to nie jednak nagrzane wnętrze samochodu powoduje nie załączanie sie klimy, ale nadal pozostaje sprawa, że jeśli silnik sie rozgrzeje woda podejdzie do 90 st. i załączy wentylator to zaczyna chodzić klima!!!! Co to może być u licha 2 VAG-i zero błędów Bo rozumie że jeśli przychodzę do auta i daje na L0 to klima powinna wiać zimnym pow i powinien się kręcić wiatrak prawda?? A u mnie tak nie ma dopóki nie rozgrzeje się silnik. A jeszcze jedno pytanko czy czujniki tem. mogą podawać błędne info do klimy a jednocześnie nie do wykrycia na VAG-u??? Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo jesli powietrze wpadajace nie potrzebuje ostudzenie to klima sie nie wlaczy bo po co ?! :confused4: to jest klimatronik a nie klima manualna ze wlaczasz i studzi na full :cool1:

O ile sie nie myle LO=16st.C wiec jesli powietrze, ktore wpada do studzenia jest "chlodniejsze" to po co ma sie klima wlaczyc?? :evil:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem w błędzie, bardzo dziękuje za info :notworthy: kurcze poczekam na wyższe temperatury bo na razie to raczej trzeba grzać niż chłodzić :) napisze jak wygląda sprawa jak się ociepli brrr pogoda do bani :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak coś nie tak :( dziś było ciepełko i klima nie zaskoczyła dopiero po przejechaniu ok 5 km zaczęła chłodzić. A już myślałem że będzie oki ale widać się myliłem. nalgorsze jest to że VAG nie wykrywa błędu. Co mogę jeszcze zrobić aby dojść do problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ,że klimatronik zaczyna działać od 60 stopni??

Jak na dworze jest niska temp. to zauważ że klimatronik nie zaczyna pracować od zadanej temp. tylko lekko wieje chyba z dwie kreski ( chyba ze włączysz osuszanie szyby to będzie wiało na max lub kiedy włączysz eco ) i po nagrzaniu sie silnika do chyba 60 stopni , nawiew zaczyna dopiero nagrzewać wnętrze pojazdu.

Natomiast kiedy jest gorąco to po odpaleniu auta to praktycznie od razu zaczyna wiać powietrze i po paru minutach już powinno być schłodzone wnętrze auta .

Możę wystąpić problem z otwieraniem się klap nastawnych klimatronika czyli po ustawieniu temp. i tak będzie wiało tylko gorące powietrze przez kratki .

Ja tak mam co jakiś czas, że po stronie kierowcy wieje tylko gorące powietrze pomimo zmian temp. na klimatroniku a po stronie pasażera jest OK .

Podpinany był vag i zero błędów w tej kwestii, dzień możne dwa pogrzeje i problem znika do następnego razu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co jest dziś znów było w granicach 20 stopni za zewnątrz i dalej ten sam problem klima nie działała "obudziła" się po południu i do wieczora było ok. Nadal soje w jednym punkcie czytałem dziś na forum o wentylatorze że się nie włączał bo szczotki były zużyte ale nadal nie rozumie jak to jest z tym wentylatorem w końcu, mam takie wyobrażenie ze jeśli włączę klimę to powinien wentylator ruszyć no przynajmniej po paru sekundach?? U mnie tak nie jest no chyba że klima zaskoczy to wtedy za każdym razem jak wyłączę zapłon i włączę ponownie wentylator się załączy zaraz po włączeniu klimy. Czy jeśli będzie coś nie tak z tym wentylatorem to może nie zaskakiwać klima?? Jeśli ktoś może coś pod. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dziwne jest to ze jak sie auto nagrzeje to Ci sie klima wlacza...i tego motywu nie rozumie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ArturB6: Strasznie mieszasz w tym temacie:) widze kolego,że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

Z klimą jest tak: jeżeli włączysz klime na LO, to nie ma znaczenia, czy jest klimatronik, czy nie. Klima musi się włączyć na maks. W momencie kiedy włącza się klma, musi włączyć się wentylator chłodnicy!! Jeżeli w Twoim przypadku, klima włącza się razem z wiatrakiem przy 90 stopni to są następujące opcje: na pewno masz sprawną klimę od strony mechanicznej ale mogą być problemy ze sterowaniem klimatronika. Spróbuj wgrać podstawowe ustawienia klimatronika - powinno pomóc. Spróbuj zasterować włączenie wentylatora (test) z poziomu sterownika klimy i z poziomu sterownika silnika (ECU). Jeżeli w obu przypadkach wiatrak się włączy to wystarczy zrobić ustawienia początkowe, jeżeli nie włączy się z poziomu klimatronika to musisz poszukać gdzie tkwi błąd w komunikacji. Może to być jakaś wtyczka nie wsadzona do końca. Sprawdź sterownik szyny CAN czy tam nie ma błędów komunikacji z klmatronikiem. Oczywiście bez VAGa się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie :) Przyczyna? Zatarta sprężarka klimy po wymianie i wymyciu całego układu wszystko wróciło do normy :) z czego się ciesze niezmiernie. Temat uważam za zamknięty. Dziękuje wszystkim którzy się starali mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...