Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Klima a nagrzane wnętrze


77luki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni zauważyłem dziwną sytuację, rano po wyjechaniu z garażu lub gdy samochód nie jest nagrzany wewnątrz klima bez za rzutu, ale jeśli postoi np. pod praca 8 h w słońcu i sie nagrzeje to nie chłodzi ustawiam na L0 i nic cieple powietrze. Sytuacja się zmienia znów gdy auto się schłodzi samoczynnie. Co to może być jakieś czujniki podają błędne info. czy co?? A jeśli tak to jakie czujniki słyszałem o czymś takim jak czujnik kabinowy ale gdzie on się znajduje i czy to może być to przyczyną takiego zachowania? Będe wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje sie na środku deski rozdzielczej wystaje z kratki nawiewu na szybę. Przed wymianą podepnij VAG-a i sprawdź błędy klimatronika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie to coś wystające po środku kratek?? Czy to się bez problemy demontuje czy raczej większy problem??

dokładnie to :wink4: mały kawałek plastiku mocowany na zatrzaski maskuje czujnik i wkręt mocujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer czujnika 8E0907539 160 zł w ASO :wink4: sprawdź najpierw błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz :-)

Pozdrawiam[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2010, 18:44_________________________________________________Byłam dziś u gościa podpiął VAG-a i co?? nic zero błędów wszystko ok czujnik ten o którym pisaliśmy tez ok. Jego diagnoza to raczej jakieś zawieszenie w sensie sterowania klimy, zresetował (chyba jakieś sterowniki) i powiedział że może to mu pomoże ewentualnie jeśli nie będzie poprawy mam odłączyć baterie na parę minut i podłączyć może to pomoże przekopał wszystko i powiedział ze nic nie ma zero błędów. Tak więc temat trwa :) w zasadzie dziś raczej pochmurno więc klima bez zarzutów chodziła. Pozdrawiam napisze za parę dni cóż się dzieje [br]Dopisany: 27 Kwiecień 2010, 19:04_________________________________________________Wczoraj po odłączeniu akumulatora na jakieś 2 h problem się pojawił znów dziś oczywiscie jak było nagrzane wnętrze samochodu do godz 9 było ok a później klapa, klima nie chodzi, ruszyła znów ok 16 jak pojeździłem i wnętrze się trochę schłodziło. Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być??? Jak pisałem wyżej VAG już był, wiec co do ch.... może być tak że nie wykrywał nic VAG? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź aaa wymienić muszę filtr kabinowy bo zabrudzony strasznie no ale on chyba nie ma nic wspólnego z tym prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiedź jest prostsza niż myślisz :)

Ja też często jak jadę popołudniu to w celach testowych wyłączam i włączam klime, powiem Ci, że różnica jest znikoma.

Moim zdaniem po prostu musisz nabić klimę i może w tym tkwi problem, a to, że klima niby działa jak mówisz to tylko efekt placebo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość czynnika sprawdzana parę dni temu nabita na max zero ubytku szczelna również.

Może masz przytkaną dyszę rozprężną :mysli: Znajduje się tam również filtr, tu masz linka do tematu gdzie możesz zobaczyć jak to wygląda i gdzie go szukać http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t89351.0.html;highlight=zexel. W chwili obecnej aby to sprawdzić trzeba odessać czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mas może przypadkiem przycisku ECON wciśniętego non-stop?

Nie, ten przycisk ECON włączam i wyłączam i rzeczywiście klima jeśli chodzi to reaguje na niego, tak więc nie to co do tej dyszy hmmmmm sam nie wiem ja pojęcia nie mam o tym ale w środę jestem umówiony z jeszcze jednym elektronikiem na VAG może on co znajdzie. Być może jakiś czujnik podaje błędne parametry a VAG tego nie wykryje? A czy wewnątrz kabiny oprócz tego czujnika nasłonecznienia jest inny który podaje tem. potrzebną do klimy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wewnątrz kabiny oprócz tego czujnika nasłonecznienia jest inny który podaje tem. potrzebną do klimy???

Jest jeszcze czujnik na środku panelu klimatroni-ca który bada temp wewnątrz kabiny.Ale gdyby był uszkodzony vag by to wykrył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: nie rozumie jest na dworzu cieplo i masz wlaczona klime to czym ma dmuchac jak nie cieplym powietrzem?? daj jej chwilke az powietrze ostudzi i zobacz czy nie masz wlaczonego jakiegos obiegu zamknietego albo cos w tym stylu :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumie ze prze pierwsza chwile dmucha ciepłym powietrze ale myślę ze ustawiając na L0 po paru minutach już powinno dawać zimne a u mnie nie ma czegoś takiego zacznie dopiero po jakimś czasie nie wiem przejadać może ok 5, 6 km czy to może mieć związek z nagrzaniem silnika? A obieg zamkniętego tez nie mam włączonego. A to że schładza sie wnętrze może to zbieg okoliczności może tutaj czas ma znaczenie nie wiem jutro kolejny VAG u innego gościa ale czy to ma sens sam nie wiem.[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 17:47_________________________________________________Właśnie wróciłem z garażu i niemal jestem pewien że klima się włącza dopiero po zagorzeniu silnika tz. jeśli włączy się 1 raz wentylator bo woda dojdzie do ok 90 stopni od tego czasu działa klima bez zarzutu, nie ma to nic wspólnego z rozgrzanym samochodem wewnątrz jak pisałem na początku. Ale dlaczego klima chodzi dopiero po rozgrzaniu silnika??? bo to chyba nienormalne zjawisko prawda czy może to coś wspólnego z wentylatorem??? czy raczej on tutaj nie ma nic do rzeczy?? Czy ktoś ma podobną sytuację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wlaczasz slinik, wlaczsz klime na lo i nie wlacza sie wentylator na klimie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę silnik włączę klime na Lo i dopiero klima zacznie chłodzić a co za tym idzie włączy sie wiatrak jak woda dojdzie do 90 stopni. Wtedy klima chodzi mogę ją wyłączyć włączyć wszystko gra. Ale dlaczego dopiero jak sie silnik zagrzeje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę silnik włączę klime na Lo i dopiero klima zacznie chłodzić a co za tym idzie włączy sie wiatrak jak woda dojdzie do 90 stopni. Wtedy klima chodzi mogę ją wyłączyć włączyć wszystko gra. Ale dlaczego dopiero jak sie silnik zagrzeje???

sorry ale nie kumam...wlaczasz silnik, wlaczasz klime i zacyna chlodzic, wiatrak sie wlacza, wiec w czym problem bo nie czaje :wallbash: wiadomo ze na zew. nie ma upalow wiec zaraz mrozem klima nie zacznie walic...wydaje mi sie ze szukasz dziury w calym :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam silnik, klime daje na LO ale nie chłodzie, zaczyna wiać zimnym dopiero jak się zagrzeje silnik (tem płynu chłodzącego dojdzie do ok 90 stopni) dopiero wtedy zaczyna chłodzić klima bo jeśli dobrze rozumuje to na LO jest wymuszone załączenie klimy i wiatrak na chłodnicy powinien się kręcić a u mnie dopiero zacznie jak się silnik rozgrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...