Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak zdemontować listwy ozdobna zderzaka tył i wewnętrzne progowe


Silent bob

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ozdobną zderzaka tylniego w avancie to chodzi mi o ta srebrna z aukcji ponizej. Chetnie bym ja wymienil bo moja jest stara i brzydka (podeszly pod nia jakby babelki powietrza - ona chyba powlekana jakas folia jest): http://www.moto.allegro.pl/item988524020_audi_a4_kombi_avant_01_04r_zderzak_tylny_tyl.html. Jesli chodzi o progowe wewnetrzne tez nie mam pomyslu - chodzi mi dokladnie o te http://www.moto.allegro.pl/item986024060_audi_a4_8e0_s_line_listwy_progowa.html. Czy i te i te sa wciskane czy klejone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wewnętrzne są na taśmie dwustronnej i dodatkowo mają kołki ustalające,trzeba delikatnie nożykiem do tapet się wkuć pod listwę i przecięgnąć na dlugości listwy i delikatnie podwarzać najlepiej czymś plastikowym,żeby nie zrysować za bardzo,20 minut i dasz radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do progowych to koledzy ci juz napisali a ja wypowiem sie na temat tylnej na zderzaku :wink4:

Tak więc w sedanie trzeba ściągnąć zderzak zeby bezproblemowo zdemontowac tą listwe bo w innym przypadku połamie sie zatrzaski tej listwy i już jej nie włożysz z powrotem. Na moje w avancie pewnie jest tak samo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o progowe - żadne scyzoryki Panowie :thumbdown: Nie dość, że poharatacie karoserię to jeszcze zostanie na niej połowa kleju...

Najpierw nagrzewamy listwy nagrzewnicą (oczywiście bez przesady - plastik nie ma się topić ;)). A potem wystarczy płaski śrubokręt - podważyć z boczku i powoli ciągnąć. Dzięki podgrzaniu większa część kleju powinna zostać przy plastiku (mniej zabawy z czyszczeniem karoserii). Jeśli masz nowe listwy - nie będzie problemu, mają przygotowaną taśmę dwustronną. Jesli używki - trzeba będzie się trochę pobawić - ściągnąć starą warstwę taśmy/pianki i położyć nową. Jeśli dobrze pamiętam nitka ma 1cm szerokości i ok 0,6mm grubości - taką taśmę dwustronną dostaniesz w każdym sklepie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje deko mielonego:)

zakupilem listwy progowe i sporo starej tasmy zostalo na nich.

probowalem to sciagac, ale strasznie ciezko idzie ( polowe listwy ok 1h!)

koledzy macie jakies sprawdzone sposoby na zdjecie tej starej tasmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...