[B5 ADP] Głośna praca wentylatora PILNE !!

matthiess

Po zimie bardzo glosno chodzi mi wentylator ,czy to łozysko czy wisko ?? jak sie do tego dobrac w silniku ADP ,moze ktos wie jakie lozysko tam pasuje ,czy tez nalezy wymienic sprzeglo wiskozy ? z tego co widzialem wiatrak jest na pasku rozrządu ,da sie wymonotwac wiatrak bez sciagania paska ? :blink:

Wisko na pewno nie jest na pasku rozrządu :cool1:

Jak go odkręcić było już nie raz ... :szukaj:

wiatrak nie jest napędzany paskiem rozrządu :cool1:

może coś innego hałasuje zrzuć pasek wielorowkowy i pokręć ręką wszystkim co się kręci razem z nim :wink4:

Wystarczyło troszkę poszukać :disgust:

Nr. tego łożyska 058 115 136

ok dzieki za pomoc ,właśnie przed chwila kopiłem łożysko FEBI ,w weekend jak nigdzie nie pojade bede walczyl z wymiana :)[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2010, 16:58_________________________________________________koledzy pomożcie mi bo utknelem .... ,nie mam zielonego pojęcia jak sciagnac wisko ,mam juz sciagniety wentylator ,ale wisko nie chce wyjsc co mam zrobic ??

od strony łapy silnika masz sróbe na imbus.... jest ona wyczuwalna pomacaj tam na łapie od motoru przy wisco... :hi:

znalazłem ta śrubę ale za ch...a nie moge jej odkręcić ,zablokowanie kolo poprzez ten otwor blokujący ,ale pokrzywiłem kilka imbusow .Przydala by mi sie grzechotka z imbusem 8 to moze by sie udalo :confused4: nie mam pomyslu jak mam to odkrecic ,chyba bede musial wybrac sie do mechanika i niech on sie meczy z odkrecaniem :confused4: :confused4: :confused4:

Musisz mieć konkret imbus "8"

Stojąc przodem do silnika (po prawej ręce masz str. kierowcy) kręcisz w "dół" - tak jak "idą" wskazówki zegara :wink4:

ciezki temat z ta sruba u mnei skonczylo sie na wyciaganiu calej lapy i rozwiercaniu sruby, bo leb sie wyrobil.

Czasami potrzeba troszkę umiejętności i cierpliwości :naughty: