Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h


M_ILES

Rekomendowane odpowiedzi

moze felgi krzywe :decayed: nikt tu nie wrozy z fusow :cool1: podjedz na staje diagnostyczna i niech sprawdza zawieszenie , zbieznosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś teraz koła? Czy nagle zaczeły dziać się takie historie? Może gdzieś zaparkowałeś na krawężniku... :gwizdanie: Jeśli jednak zmieniałeś koła to najprędzej właśnie koła jak koledzy wyżej mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: jak wygląda u wulkanizatora sprawdzanie, czy felgi są proste??

Wrzuca na wywazarke, kreci... i widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Autko stoi na oponach Vredestein 205/55 Z R16 / 91W.

Tydzien temu zmienilem przednie z tylnymi, gdyz te wydawaly mi sie lysawe. Po pomiarze okazalo sie, ze: Podaje grubosci bieznika:

(Przod)Front driv - 3,73mm

Front pass - 5,04(nowa)

(Tyl)Rear driv - 3,35

Rear pass - 2,77

Dodatkowo pare tyg.temu zalozylem te gumy niby usztywniajace zawieszenie

(na wszystkie 4 sprezyny).

Dzieki za wszelkie porady i sugestie

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

juz sie da , nazywa sie to wywazarka z testem obciazeniowym , symuluje obciazenie jakie posiada opona od wagi auta , i rozklada opony tak aby zminimalizowac sciaganie.Wykryje tez jak opona jest trefna.Najczesciej pomaga obrot opony na feldze ale trafiaja sie takie ktore ida prosto do reklamcji.Niestety to droga przyjemnosc ( za wywazenie kompletu ok. 100 zl ) i tez nie wszedzie ja maja.W krakowie sa chyba tylko 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

juz sie da , nazywa sie to wywazarka z testem obciazeniowym , symuluje obciazenie jakie posiada opona od wagi auta , i rozklada opony tak aby zminimalizowac sciaganie.Wykryje tez jak opona jest trefna.Najczesciej pomaga obrot opony na feldze ale trafiaja sie takie ktore ida prosto do reklamcji.Niestety to droga przyjemnosc ( za wywazenie kompletu ok. 100 zl ) i tez nie wszedzie ja maja.W krakowie sa chyba tylko 3.

To prawda! Jest taka opcja ale droga... Ja za taką przyjemność zapłaciłem 120plnów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest drogo ale wydaje mi sie ze raz w roku warto , bo kola sa wywazone tak ze mucha nie siada , zreszta niewiele jest zakladow ktore wywazaja kola profesjonalnie , i co wazniejesz znaja sie na tym , niby prosta sprawa ale to nie tylko przyklejenie ciezarka w miejescu ktore pokazuje maszyna.

Nie wielu oponiarzy wie ze np: nowe kola kola powinno sie wywazac dwa razy pierwszy raz , i potem kolejny jak sie ulaza po 500km.

To tez nie przyklejanie pol kilo olowiu do felgi , bo zazwyczaj wystarczy orbocic opone , ale kto tak robi .... 2 , 3 na cale miasto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% moga to byc same opony. zle wyywazone, fabryczna wada - np. inna mieszanka w obud. zmienic cale kola na inne i wtedy zoabzc czy jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...