Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie doradzcie prosze, ktory z elementow zawieszenia sie najbardziej przyczynia do delikatnych wibracji na kole kierowniczym, przy predkosci ok.80-120km/h?

(Stabilizator czy drazek kier.?)

Dzieki

Opublikowano

wyważenie kół zrobione :przebiegly:

Opublikowano

moze felgi krzywe :decayed: nikt tu nie wrozy z fusow :cool1: podjedz na staje diagnostyczna i niech sprawdza zawieszenie , zbieznosc :)

Opublikowano

Obstawiam koła, najpierw na wyważarkę je rzuć,wszystkie cztery.:>

Opublikowano
  • Autor

Dzieki panowie, w wolnej chwili bedzie zrobione.

Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

A zmieniałeś teraz koła? Czy nagle zaczeły dziać się takie historie? Może gdzieś zaparkowałeś na krawężniku... :gwizdanie: Jeśli jednak zmieniałeś koła to najprędzej właśnie koła jak koledzy wyżej mówią.

Opublikowano

OT: jak wygląda u wulkanizatora sprawdzanie, czy felgi są proste??

Opublikowano

OT: jak wygląda u wulkanizatora sprawdzanie, czy felgi są proste??

Wrzuca na wywazarke, kreci... i widac.

Opublikowano

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

Opublikowano
  • Autor

Witam!

Autko stoi na oponach Vredestein 205/55 Z R16 / 91W.

Tydzien temu zmienilem przednie z tylnymi, gdyz te wydawaly mi sie lysawe. Po pomiarze okazalo sie, ze: Podaje grubosci bieznika:

(Przod)Front driv - 3,73mm

Front pass - 5,04(nowa)

(Tyl)Rear driv - 3,35

Rear pass - 2,77

Dodatkowo pare tyg.temu zalozylem te gumy niby usztywniajace zawieszenie

(na wszystkie 4 sprezyny).

Dzieki za wszelkie porady i sugestie

Pozdro :hi:

Opublikowano

nawet większy kawałek wyschniętego, przyklejonego błota może telepać kołem

Opublikowano

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

juz sie da , nazywa sie to wywazarka z testem obciazeniowym , symuluje obciazenie jakie posiada opona od wagi auta , i rozklada opony tak aby zminimalizowac sciaganie.Wykryje tez jak opona jest trefna.Najczesciej pomaga obrot opony na feldze ale trafiaja sie takie ktore ida prosto do reklamcji.Niestety to droga przyjemnosc ( za wywazenie kompletu ok. 100 zl ) i tez nie wszedzie ja maja.W krakowie sa chyba tylko 3.

Opublikowano

Miałem kiedyś podobny problem (drżenie od 90-120km/h) jednak żadna wyważarka nie rozkręci koła do takiej prędkości i rzeczywiście testy na wyważarce nic nie wykazywały. O tym, że winna była opona przekonałem się dopiero po wymianie wszystkich 4 opon na inne.

juz sie da , nazywa sie to wywazarka z testem obciazeniowym , symuluje obciazenie jakie posiada opona od wagi auta , i rozklada opony tak aby zminimalizowac sciaganie.Wykryje tez jak opona jest trefna.Najczesciej pomaga obrot opony na feldze ale trafiaja sie takie ktore ida prosto do reklamcji.Niestety to droga przyjemnosc ( za wywazenie kompletu ok. 100 zl ) i tez nie wszedzie ja maja.W krakowie sa chyba tylko 3.

To prawda! Jest taka opcja ale droga... Ja za taką przyjemność zapłaciłem 120plnów!
Opublikowano

no jest drogo ale wydaje mi sie ze raz w roku warto , bo kola sa wywazone tak ze mucha nie siada , zreszta niewiele jest zakladow ktore wywazaja kola profesjonalnie , i co wazniejesz znaja sie na tym , niby prosta sprawa ale to nie tylko przyklejenie ciezarka w miejescu ktore pokazuje maszyna.

Nie wielu oponiarzy wie ze np: nowe kola kola powinno sie wywazac dwa razy pierwszy raz , i potem kolejny jak sie ulaza po 500km.

To tez nie przyklejanie pol kilo olowiu do felgi , bo zazwyczaj wystarczy orbocic opone , ale kto tak robi .... 2 , 3 na cale miasto :rolleyes:

Opublikowano

na 99% moga to byc same opony. zle wyywazone, fabryczna wada - np. inna mieszanka w obud. zmienic cale kola na inne i wtedy zoabzc czy jest to samo

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzieki panowie za wszystkie rady. Dzis zrobilem wywazanie kol - alez sie teraz jezdzi, uuuu... :good:

Dzieki i pozdro :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.