Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MASA POWIETRZA ZAKŁADANA I AKTUALNA 2800-4500


szneider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po podpięciu VAGA posprawdzałem poszczególne grupy. Kąt wtrysku OK, 51-52, sztanga gruszki chodzi ładnie, najpierw zapusciłem jej test VAGIEM a później ręką sprawdziłem, chodzi leciutko, góra-dół. Zastanawia mnie dziwne wskazanie dotyczace masy powietrza, tzn masa powietrza zakładana na biegu jałowym wynosi 2800, a masa powietrza aktualna 4500. Gdzies wyczytałem że te wartości na biegu jałowym powinny być zbliżone do siebie, a ty prawie swa razy większa wartość niż zakładana. Czy to może być wina przepływomierza, czy ewentualnie coś innego? NO chyba że tak poprostu ma być? Proszę o poradę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zastanawia mnie dziwne wskazanie dotyczace masy powietrza, tzn masa powietrza zakładana na biegu jałowym wynosi 2800, a masa powietrza aktualna 4500. Gdzies wyczytałem że te wartości na biegu jałowym powinny być zbliżone do siebie, a ty prawie swa razy większa wartość niż zakładana. Czy to może być wina przepływomierza, czy ewentualnie coś innego? NO chyba że tak poprostu ma być? Proszę o poradę!!!

nie 2500 i 4500 tylko 250 i 450 ... takie sa wartosci w 003 ...

a jak cchesz zeby bylo dobrze to podczas logowania 003 przegazuj fure do 3000 rpm ... i zobacz co sie bedzie dzialo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAF Specified i MAF Actual się róznią ponieważ w czasie logowania grupy 003 wskazanie w ostatnim polu po prawej miałeś 4.8% a to oznacza nic innego jak tylko to, że zawór EGR był nieaktywny czyli zamknięty, należy pamiętać aby przed logowaniem tej grupy dygnąc lekko na sekundę na pedał gazu - wtedy EGR się uaktywni i dopiero wtedy możesz porównywać wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...