Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Uszkodzony element układu recyrkulacji spalin.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja w końcu też wywaliłem chłodnicę EGRu i tak to wygląda u mnie.

Co daje wywalenie tej chlodnicy EGR-u? :cool1:

-później się auto dogrzewa zimą,

-lepiej odpala,

-te chłodniczki lubią się rozciekać, ubywa wtedy płynu chłodniczego i źle to wpływa na turbinę,

-nowa kosztuje ok. 1000zł w ASO :decayed:

Przerabiałem ten temat z chłodnicą recyrkulacji i wnioski są takie:

-auto lepiej odpala

-spalanie wzrosło o ok 0,7-1l :-(

-silnik dłużej osiąga temperaturę pracy

-świeci się kontrolka "check engine"

-auto ma większą moc

Poza tym jest odłączony (zaślepiony) zawór EGR, a wydaje mi się, że po coś on jest i gdyby był niepotrzebny to by go nie było:-)

Pozdrawiam

To coś masz źle zrobione…

Ja jakoś nie zauważyłem wzrostu spalania, a jak jest plusowa temp. to auto się tak samo szybko nagrzewa.

A „check engine” świeci Ci się pewnie, dlatego bo wywaliłeś całą chłodniczkę z zaworem, a wystarczy odciąć sam zawór i go zostawić. Wtedy niema problemów z błędami.. tak jak wyżej na zdjęciu.

Opublikowano

Ja w końcu też wywaliłem chłodnicę EGRu i tak to wygląda u mnie.

Co daje wywalenie tej chlodnicy EGR-u? :cool1:

-później się auto dogrzewa zimą,

-lepiej odpala,

-te chłodniczki lubią się rozciekać, ubywa wtedy płynu chłodniczego i źle to wpływa na turbinę,

-nowa kosztuje ok. 1000zł w ASO :decayed:

Przerabiałem ten temat z chłodnicą recyrkulacji i wnioski są takie:

-auto lepiej odpala

-spalanie wzrosło o ok 0,7-1l :-(

-silnik dłużej osiąga temperaturę pracy

-świeci się kontrolka "check engine"

-auto ma większą moc

Poza tym jest odłączony (zaślepiony) zawór EGR, a wydaje mi się, że po coś on jest i gdyby był niepotrzebny to by go nie było:-)

Pozdrawiam

To coś masz źle zrobione…

Ja jakoś nie zauważyłem wzrostu spalania, a jak jest plusowa temp. to auto się tak samo szybko nagrzewa.

A „check engine” świeci Ci się pewnie, dlatego bo wywaliłeś całą chłodniczkę z zaworem, a wystarczy odciąć sam zawór i go zostawić. Wtedy niema problemów z błędami.. tak jak wyżej na zdjęciu.

Na zdjęciu nie jest widoczny sposób zaślepienia tego fragmentu rury, który zakręca za silnikiem i wchodzi do układu EGR. Czy jego też zaślepiałeś??

Opublikowano

Tak, oba otwory zaślepiłem i zostawiłem sam zawór. Przez to niema błędów i kontrolki "check engine".

Opublikowano

Tak, oba otwory zaślepiłem i zostawiłem sam zawór. Przez to niema błędów i kontrolki "check engine".

I dzięki temu nie trzeba czyścić EGR, bo nie jest używany tak??

A co do przyspieszenia i kultury pracy silnika poprawiło się coś??

I na koniec, po co właściwie jest w takim razie ten cholerny EGR jeśli bez niego jest lepiej??

Dzięki za cenne info:-)

Opublikowano

I dzięki temu nie trzeba czyścić EGR, bo nie jest używany tak??

Zgadza się.

A co do przyspieszenia i kultury pracy silnika poprawiło się coś??

Lepiej odpala, ja miałem taki objaw (skrzynia multitronic) że auto miało podwyższone obroty dopóki temp. cieczy chłodzącej nie osiągnęła 90C

I na koniec, po co właściwie jest w takim razie ten cholerny EGR jeśli bez niego jest lepiej??

Odp. masz na 1 stronie, czytaj uważnie...

Dzięki za cenne info:-)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

No mnie chyba tez cos w tym kierunku padlo i jak zaslepilem to wyjscie z kolektora wydechowego, to auto zaczelo znow jezdzic w miare normalnie. Mysle ze znow sie klapka tam nie domyka (kiedys mi pekla). Dodam ze nie mam DPF, ale w nowej rurce brakuje czujnika temp, wiec wywala blad i tak. Ciekawostka jest ze po programie przy redukcjach puszczal niezle dymka, a teraz to prawie wcale mimo ze teraz wszystkie spaliny skierowane sa do wydechu i BRD ma oprocz DPF tylko dwa koncowe tlumniki (brak srodkowego, albo jak w niektorych innych autach: katalizator za DPF (tak slyszalem, ale nie widzialem ))

Niestety, bede musial to cholerne urzadzenie kupic i zalozyc DPF bo tak mi to chyba przegladu w Niemczech nie przejdzie :(

Ale po przegladzie leci znow wszystko i wtedy to zgram tak jak ma byc.

Opublikowano

Znajomy w DE też niema EGRu i przed przeglądem grzeje auto i wszystko wychodzi ok. bo jak auto jest nagrzane 90C to EGR jest zamknięty i silnik pracuje normalnie.

Opublikowano

Hmmm...., ciekawe. Warto by sprobowac. :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.