Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Check Engine - mieszanka za uboga

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wyświetla mi się check engine. Gdy wykasuję błędy, po około dwóch dniach znów się pojawia check.

Dodam że jedną cewkę mam w kolorze czarnym, chyba od golfa (jest podobno taka sama jak w Audi, wcześniej też była a błędów nie było). Auto nie ma mocy jaką mieć powinno. Gdy jest wilgotno na zewnątrz jakby silnik miał więcej mocy.

A oto błędy - zawsze te same:

17887 Podciśnienie,hamulce - uszkodzenie mechaniczne

zwarcie do innego wyjścia

17536 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa

zbyt mała oporność

17545 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa - wolne obroty

nie zidentyfikowany rodzaj uszkodzenia

Pozdrawiam

Opublikowano

zrób logi przepływki 003,zapłonu 020,lambda 031,032-do wymiany świece na początek-potem może cewki,bo któraś może niedomagać,ale po wymianie świec zrób logi 020 ponownie,wtedy będzie wiadomo,co z cewkami :wink4:

Opublikowano

Najpierw przyjrzyj się temu ...

17887 P1479 45DF 0- System podciśnienia układu hamulcowego - błąd mechaniczny :szukaj:

Powiem po swojemu "lewy luft" ... a teraz kombinuj ...

Opublikowano

Najpierw przyjrzyj się temu ...

17887 P1479 45DF 0- System podciśnienia układu hamulcowego - błąd mechaniczny :szukaj:

tak,ale to problem na osobny temat.. :wink4:
Opublikowano

... "lewy luft" ...

Lewe powietrze ... serwo - przepustnica ...

Opublikowano

... "lewy luft" ...

Lewe powietrze

po logach z przepływki będzie widać,czy ssie gdzieś bokiem :wink4:
Opublikowano

... "lewy luft" ...

Lewe powietrze

po logach z przepływki będzie widać,czy ssie gdzieś bokiem :wink4:

w wolnossącym ? :mysli: ciężko będzie :wink4:

Opublikowano

jasne,że tak-są dwie opcje w takim przypadku-dziura,albo przepływka,w tym silniku powinna pokazywac jakieś 105-110mg/s,jak pokaże mniej-wiadomo,co jest,albo przpływka pada,albo dziura i lewe ssanko...przepływka mniej pokazuje-lambda robi korektę i nie podaje na wtrysk :wink4:

Opublikowano

a jak dziura jest za lmm ? :wink4: serwo - przepustnica

idealna wartość dla [ALT] przed "odcięciem" to 105 g/s :wink4:

Opublikowano

a jak dziura jest za lmm ? :wink4:

nie ma różnicy-wolnossaczek ssie proporcjonalnie do obrotów-jeśli są odchyły-przepływka pokaże... :wink4:[br]Dopisany: 09 Maj 2010, 01:03_________________________________________________

idealna wartość dla [ALT] przed "odcięciem" to 105 g/s

...o ile trzyma serię... :tongue4:
Opublikowano

...o ile trzyma serię... :tongue4:

Dokładnie 104.8 g/s przy odcięciu :wink4:

Ale tak poważnie - albo lmm przekłamuje , albo łapie "lewe powietrze" w połączeniu serwo-przepustnica ... lub ch... wie .... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Ale podobno uszkodzone serwo to wyjątkowa rzadkość. W weekend zastosuję się do waszych instrukcji i zobaczymy co wyjdzie. Cewkę jedną kupiłem.

ps. Pompę podciśnienia mam nową, świece ich wymiana kiedyś nic nie dała, przewody szczelne, elektrozawór nowy. Pewnie skończy się na serwie - a wiecie może ile kosztuje?

Opublikowano

kolego świece jak i cewki zawsze wymienia sie w komplecie ....

czyli 4 świece i 4 cewki (bremi po 140zł noga być czarne, za czerwone będziesz musiał dopłacić 30zł od szt. wiec szkoda kasy)...

Jak na mój gust padają ci kolejne cewki ....

a podczas jazy nie zaczął ci silnik szarpać ...

Opublikowano
  • Autor

Szarpać nie, ale czasem się pojawia ewidentna dziura. A tak na codzień to cierpi silnik na brak mocy i dziwnie się odpala tzn. po uruchomieniu wskakuje na nieco wyższe obroty i charczy jak diesel przez kilka sekund - jakby smarowania nie miał.

Opublikowano

taki stan przy odpalaniu powinien istnieć nie dłużej jak 2s ,....

popychacze wciągają olej .. po doprowadzeniu smarowania auto zacznie pracować normalnie ...

w silnikach ALT to jest normalne ...

a jeśli masz problemy z przyspieszeniem to upewnij się czy wszystko jest oki z odma i kierownicą pow...

Opublikowano

miałem ten sam problem z check-em jezdziłem 3 mce nie wiedziałem co jest kolesie mówili ze cewka cewka cewka nie wieżyłem dopóki pewnego dnia zaczął chodzić jak ciągnik dosłownie, niezłe smiechy były, wymieniłem podejżaną cewkę i po problemie

pozdrawiam

Opublikowano

Takie objawy mogą się pojawić przy rozpadającej się odmie. Taki wąż gumowy z zakończeniem w kształcie gruszki. U mnie popękała pod osłoną z materiału. Pękł również odpowietrznik układu. Odmę oryginał za około 150 zł kupiłem. Odpowietrznik kosztuje 300 zł więc pęknięty odcinek zastąpiłem kawałkiem miedzianej rurki. Wymieniłem też

rozdzielacz 40 zł i check engine nie pojawia się od roku. Powodzenia.

Opublikowano

Co ma odma do jakosci mieszanki? Jakos nie moge znalezc zwiazku :mysli:

Opublikowano

Odma jest polaczona z ukladem dolotowym powietrza. Jak jest dziurawa to zasysa lewe powietrze. ECU wie tylko o tej dawce ktora jest zmierzona na przeplywomierzu i dlatego błednie oblicza za małą dawke paliwa. Po drugiej stronie sonda lambda widzi po zawartosci tlenu w spalinach ze mieszanka za uboga i zglasza blad.

Opublikowano

Odma jest polaczona z ukladem dolotowym powietrza. Jak jest dziurawa to zasysa lewe powietrze. ECU wie tylko o tej dawce ktora jest zmierzona na przeplywomierzu i dlatego błednie oblicza za małą dawke paliwa. Po drugiej stronie sonda lambda widzi po zawartosci tlenu w spalinach ze mieszanka za uboga i zglasza blad.

Ja miałem podobnie u siebie silnik łapał lewe powietrze i zglasza bład lamby + pochodne :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.