Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wymiana rozrządu - wybór odpowiedniej marki


geo78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem świeżo po zakupie autka z 2002 roku. Jak to na początku bywa czeka mnie wymiana rozrządu. I tu pojawia się pytanie do znawców tematu. Co wybrać?

Mechanik swoją wyceną niemal mnie nie "zabił". Wyszło mu że kompletna wymiana napinaczy i pasków wyjdzie około 1500 zł plus robocizna. W sklepie motoryzacyjnym z kolei na odwrót. Chyba chcieli sprzedać mi chińszczyznę bo koleś stwierdził że cześci jakieś 500 zł (z pomopą już). Wydaje mi się że to stanowczo podejrzane ceny. Na przykładzie napinacza paska wielorowkowego gdzie mechanik zażyczył sobie 650 zł (nie podając firmy) a na allegro firmy RUVILLE jest za 370.

Proszę o poradę co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem świeżo po zakupie autka z 2002 roku. Jak to na początku bywa czeka mnie wymiana rozrządu. I tu pojawia się pytanie do znawców tematu. Co wybrać?

Mechanik swoją wyceną niemal mnie nie "zabił". Wyszło mu że kompletna wymiana napinaczy i pasków wyjdzie około 1500 zł plus robocizna. W sklepie motoryzacyjnym z kolei na odwrót. Chyba chcieli sprzedać mi chińszczyznę bo koleś stwierdził że cześci jakieś 500 zł (z pomopą już). Wydaje mi się że to stanowczo podejrzane ceny. Na przykładzie napinacza paska wielorowkowego gdzie mechanik zażyczył sobie 650 zł (nie podając firmy) a na allegro firmy RUVILLE jest za 370.

Proszę o poradę co wybrać.

za tyle to w ASO wymienisz :decayed: :decayed:

przykldaowo: napinacz paska wielorowkowego do AWX ruville, ina,, badz skf kosztuje w detalu normalnie 650, mozna kupic taniej do 450 wlacznie, taniej to juz raczej made in china :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tyle to w ASO wymienisz :decayed: :decayed:

przykldaowo: napinacz paska wielorowkowego do AWX ruville, ina,, badz skf kosztuje w detalu normalnie 650, mozna kupic taniej do 450 wlacznie, taniej to juz raczej made in china :cool1:

Dokładnie. Dzwoniłem do serwisu i zaśpiewali za kompletną wymianę rozrządu 1700 zł (1000 zł części + 700 zł robocizna). Nie powiedzieli mi tylko co wchodziłoby w skład takiej kompletnej wymiany.

Może ktoś mi napisać jakie konkretnie części potrzebuję? Tam jest tyle różnych napinaczy, rolek , pasków że się w tym gubię :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek, napinacz, rolka prowadząca i pompa wody. Jeśli masz napinacz hydrauliczny to rzeczywiście jest on bardzo drogi (ok. 500 zł)

Jeśli masz standardowy napinacz to koszt wszystkich części w ASO powinien oscylować około 650-700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to mam standardowy (patrząc po nr VIN i tego co można znaleźć na allegro).

Przypuszczam, że właśnie za taki zestaw w serwisie chcieli ode mnie 1000 zł.

Mechanik wspominał jeszcze coś o napinaczu paska wielrowkowego i... napinaczu klimatyzacji!? Napinacz klimatyzacji to chyba jego wymysł albo się mylę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymyslil, jest napinacz paska kompresora klimy. 80-100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze mówił, u mnie po rozebraniu przodu też okazało się ze do wymiany napinacz paska od klimatyzacji a także napinacz paska wielorowkowego. Osobiście nie polecam pompy wody firmy Meyle - rozleciała się po 50 tys i mało spowodowała tragedii w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam mieć powoli obraz tego co potrzebuję :)

pompa hepu, wszelkie napinacze i rolki SKF (niby dobra marka) paski contitech, do tego olej Motul lib Castrol (zależy kogo słuchać) i filtry Knecht lub Mann (choć niby i nasz Filtron lipy nie sprzedaje).

Jakieś pomysły co do modyfikacji powyższej listy? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie oryginalne części: rolka, napinacz, pasek, a filtry moga być Alco Filters, Knecht, Mann. wysłałem ci zdjęcia na email tego zestawu rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...