Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ulokować kilka złotych


Rekomendowane odpowiedzi

to co ja mogę osobiście doradzić, to odkładajcie miesięcznie jakieś mniejsze sumy np. 200 - 300 zł przez parę lat, a dzięki procentowi składanemu po parunastu latach będzie mieli konkretne pieniądze

no i tak robie juz kilka lat na dobrym koncie oszczednosciowym :naughty: patrzylem na lokaty ale chyba to samo wychodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre
to co ja mogę osobiście doradzić, to odkładajcie miesięcznie jakieś mniejsze sumy np. 200 - 300 zł przez parę lat, a dzięki procentowi składanemu po parunastu latach będzie mieli konkretne pieniądze

no i tak robie juz kilka lat na dobrym koncie oszczednosciowym :naughty: patrzylem na lokaty ale chyba to samo wychodzi :mysli:

no raczej Kamilowi nie chodziło o konto oszczędnościowe :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ja mogę osobiście doradzić, to odkładajcie miesięcznie jakieś mniejsze sumy np. 200 - 300 zł przez parę lat, a dzięki procentowi składanemu po parunastu latach będzie mieli konkretne pieniądze

no i tak robie juz kilka lat na dobrym koncie oszczednosciowym :naughty: patrzylem na lokaty ale chyba to samo wychodzi :mysli:

no raczej Kamilowi nie chodziło o konto oszczędnościowe :wink4:

czyli gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się, nic konkretnego tam nie ma

inwestycje doradza się pod konkretnego klienta

nie można powiedzieć, że jakaś inwestycja jest najlepsza dla wszystkich

sporo czynników kształtuje wybór

LUCAS, napisałeś że pracujesz w banku i możesz coś doradzić, ale nie oszukujmy się bo zakres produktowy tyczy się tylko Twojego banku i wątpię byś mógł coś innego polecić niż produkt, który Ci narzucą

jeśli chodzi też o niezależnego doradce jakim jest Open Finance, to jest on w grupie Noble Bank :cool1:

to co ja mogę osobiście doradzić, to odkładajcie miesięcznie jakieś mniejsze sumy np. 200 - 300 zł przez parę lat, a dzięki procentowi składanemu po parunastu latach będzie mieli konkretne pieniądze

pozdro

Fakt, mam w banku niepełna oferte Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych ale zasada jest wszędzie taka sama: Wszystko zalezy od akceptowalnosci ryzyka, zasobnosci portfela na "tą" inwestycję i horyzontu czasowego.

Można tez tak jak mówisz pobawic się w ubezpieczenia inwestycyjne (tzw. Unit-Linked) czyli odkladasz co miesiac np po 200 zł i te pieniadze pracuja na funduszach wybranych przez zarzadzajacych nimi. Ty tylko ograniczasz sie do okreslenia ryzyka jakie jesteś skłonny podjac przy czym kilka, kilkanascie razy w roku mozesz bezplatnie zmienic strategie. Wada tego rodzaju inwestycji moze byc to, ze istnieja doścduże oplaty likwidacyjne (przy rezygnacji z tego typu inwestycji) w pierwszych latach.

Nie wiem czy rozumiecie to co pisze ale jeśli nie to walcie śmiało, wytłumaczę dokładniej...

A Walutę jak macie... sprzedawać, taka moja dobra rada...

Ja osobiście bardzo często gram na wzrostach na GPW, ew. na kontraktach terminowych (granie na spadkach). To oczywiscie nieco wyzsza szkola jazdy ale zyski duzo wyzsze (relatywnie). Jedyna wada to mega ryzyko i brak mozliwosci dokladnego przewidzenia zachowań rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie Unit-Linked przecież to złodziejstwo w biały dzień.....

no niestety to kosztuje... nawet do kilkunastu zł miesiecznie... Zreszta jak kto woli... albo dogladac swojej kasy samemu czesciej albo powierzyc to specjalistom i kontrolowac raz na jakis czas... Niestety w obu przypadkach nie ma gwarancji ze zarobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakieś Wampirzyce wokół :decayed::kox:

to na wypadek gdyby nie poszło w kartach :naughty: :naughty:

jak gram fikcyjnie to k...a kasy jak lodu wygrywam, jak za prawdziwa kase to grosze jakies... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie Unit-Linked przecież to złodziejstwo w biały dzień.....

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zainwestować na giełdzie.. nabiera to sensu już od 10 tyś. złotych. sam od niedawna inwestuję i nie są to takie czary :) trochę wyczucia, monitorowania rynku, inwestowania w stabilne instrumenty i zawsze do przodu. Lokaty nie mają sensu z uwagi na gówniany zarobek. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zainwestować na giełdzie.. nabiera to sensu już od 10 tyś. złotych. sam od niedawna inwestuję i nie są to takie czary :) trochę wyczucia, monitorowania rynku, inwestowania w stabilne instrumenty i zawsze do przodu. Lokaty nie mają sensu z uwagi na gówniany zarobek. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam ;)

true, true...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój klient

20 000 zł -> 12 msc -> 23640 zł bez większego ryzyka

zysk bez podatku 18,2%

nie bójcie się ludzie korzystać z usług doradcy finansowego, tylko niech ma jakieś doświadczenie i np. uprawnienia KNF-u

no i czytajcie wszystkie umowy i pytajcie o wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój klient

20 000 zł -> 12 msc -> 23640 zł bez większego ryzyka

zysk bez podatku 18,2%

nie bójcie się ludzie korzystać z usług doradcy finansowego, tylko niech ma jakieś doświadczenie i np. uprawnienia KNF-u

no i czytajcie wszystkie umowy i pytajcie o wszystko

no właśnie... nich to bedzie ktos kumaty, ktos kto sam sie w to bawi i z autopsji zna to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli piszcie to TrueOgre lub do sokolnh :naughty:

nie no,

ja bez spotkania z klientem niczego nie doradzę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

czyli piszcie to TrueOgre lub do sokolnh :naughty:

nie no,

ja bez spotkania z klientem niczego nie doradzę :wink4:

ja mówię żeby napisali na pw w ramach kontaktu, a co robić dalej to już wiemy :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...