Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Luźne klocki latają w zaciskach


mystic.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z heblami w B6 1.9tdi quattro.

W listopadzie był wymieniany komplet tarcze + klocki, cały zestaw 288mm z aso. Gdzieś ok roku temu wymieniane jarzma.

Klocki są zużyte w ok. 50%. Od jakiegoś czasu na wybojach, a najbardziej na bruku, słychać, że latają dzwonią.

Z początku myślałem, że to może maglownica dzwoni, wykluczam wahacze, które są sprawdzone. Doszedłem, że to na 100% to właśnie klocki są luźne.

Jak to naprawić ? Czy obędzie się na jakichś zestawach naprawczych do jarzm i zacisków, typu uszczelki, sprężynki, czopy prowadzące, czy konieczne będę jakieś grubsze wydatki ?

Tarcze wyglądają jak nowe, klocki też jeszcze by pojeździły.

AdfEr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki nie dzwonią, nie maja takiej mozliwosci

poszukaj w podwoziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank dzwonią heble, bo jak zaczynam dociskać hamulec to dzwonienie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie na co zwrócić szczególna uwagę, bo wahacze sprawdzone, drążki i końcówki też. Dlaczego ustaje po wciśnięciu hamulca ?

Oprócz aso, zawieszenie sprawdzane u 2 niezależnych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj kolegów powyżej "że klocki nie dzwonią".... Dzwonią dzwonią jak najbardziej...jak są jarzma wytłuczone to będą dzwonić. Wiem bo właśnie w sobotę sam to przerabiałem, nawet nie wiecie jaki luz może mieć klocek w jarzmie jak się wytłucze...najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić jarzma i założyć nowe klocki, bo jedno pociąga za sobą drugie i pewnie masz wytłuczone i to i to. A jak założysz nowe jarzma to stare klocki z czasem ci wytłuką te jarzma bo na nich już będzie mały luz. No i warto też sprężynki dać nowe (koszt ok. 6zł) bo jak są luźne to nie trzymają dobrze klocka i z czasem zaczyna właśnie tłuc... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam przerabiałem to w tym samochodzie jakiś rok temu, na szczęście w aso było robione więc jest gwarancja 2 lata, ale miałem wątpliwości, że się tak wytłukło wszystko przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...