Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Firma kurierska-stałe zlecenie- jaka?


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę potrzebował stałego zlecenia na wysyłki krajowe z firmą kurierską i nie wiem jaką wybrać.

Moje paczki ważą 7 kg każda (lub krotność jak je połączę).

Ktoś z was handluje (allegro) i wysyła bo jak nikt nic nie wie to pozostaje mi dzwonić do każdej z firmy i pytać.

A jak ktoś cos wie z własnego doświadczenia to proszę sie podzielić informacjami zaoszczędzę czas nie dzwoniąc do którejś z firm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę potrzebował stałego zlecenia na wysyłki krajowe z firmą kurierską i nie wiem jaką wybrać.

Moje paczki ważą 7 kg każda (lub krotność jak je połączę).

Ktoś z was handluje (allegro) i wysyła bo jak nikt nic nie wie to pozostaje mi dzwonić do każdej z firmy i pytać.

A jak ktoś cos wie z własnego doświadczenia to proszę sie podzielić informacjami zaoszczędzę czas nie dzwoniąc do którejś z firm.

Pozdrawiam

dzwon i pytaj jakia stawke ci zaproponuja, z tego co sie orientuje to nie sa chyba stale stawki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie wszystko z allegro jedzie firmą "Opek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje byś podzwonił najlepiej po firmach kurierskich i popytał, ponieważ taka współpraca to jest oferta indywidualna... więc każda firma może przedstawić Ci inną ofertę... jest to na zasadzie, że im więcej i częściej wysyłasz tym mogą Ci zaproponować większe znizki... ale jakie to już zależy od nich :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje byś podzwonił najlepiej po firmach kurierskich i popytał, ponieważ taka współpraca to jest oferta indywidualna... więc każda firma może przedstawić Ci inną ofertę... jest to na zasadzie, że im więcej i częściej wysyłasz tym mogą Ci zaproponować większe znizki... ale jakie to już zależy od nich :gwizdanie:

Dzieki Panowie podzwonie a gdzie jeszcze oprocz nich:

UPS

DPD

Siodemka

Pocztex

Opek

GLS

Cos jeszcze? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xpress Couriers ma całkiem tanio również (ale tylko małe paczki)... ale tak jak koledzy radzą powyżej - dla każdego firma kurierska przygotowuje indywidualną ofertę, w zależności od częstości i ilości wysyłanych paczek...W firmie w której ja pracuje przy średnim wysyłaniu ok. 30-50 paczek miesięcznie najlepszą dla nas ofertę miało DPD i DHL (ok. 19zł netto za paczkę do 30 kg) :good:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko wysyłam przez www.4logis.pl .Umowę mają podpisaną z DPD.Korzystam już ponad pół roku i wszystko działa bez zastrzeżeń.Zerknij sobie na cennik :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam paczki DHL'em raczej zadowolony jestem, trzeba pamiętać (jak wszędzie) żeby paczka była dobrze oklejona ponieważ kurierzy lubią zaglądać do środka :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w firmie wazne paczki i dokumenty wysyłam TNT. :good: Nie są tani to napewno ale mam podgląd ( a tagrze odbiorca) gdzioe aktualnie znajduje sie przesyłaka. Jeżelli wystepuja jakies problemy z dostarczeniem zawsze jestem informowany ( także odbiorca) o problemach z dostarczeniem.

Polecam choć wiem że są drodzy

[mod]( a tagrze odbiorca)[/mod] Kolego używaj opcji "sprawdź ortografie" bo błędy robisz jak w pierwszej klasie podstawówki. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ystepuja jakies problemy z dostarczeniem zawsze jestem informowany ( także odbiorca) o problemach z dostarczeniem.

Polecam choć wiem że są drodzy

praktycznie każdy z przewoźników umożliwia "śledzenie przesyłki" poprzesz stronkę WWW także nie jest to na pewno żaden patent TNT który tylko oni posiadają. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

wszystkie firmy są tyle samo warte, nie oczekujmy że znajdziemy jakiegoś rodzynka super hiper itp :wink4:

osobiście korzystam z siódemki ponieważ :

a) mam jeszcze bardzo starą umowę i dzięki temu bardzo korzystną :naughty:

B) nie ma problemu z terminem dostarczenia, zawsze jest u klienta na drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TNT cennik jest indywidualny dla kazdego klienta, gdy przyjedzie handlowiec to zawsze mozna cos ponegocjowac ale przewaznie "gora" sie nie zgadza :kox: Zreszta wszystkie firmy kurierskie maja podobnie, im wiecej nadajesz tym wieksze rabaty mozesz otrzymac :tongue4:

wszystkie firmy są tyle samo warte...

To fakt :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 jest faktycznie za***iście szybka :kox: w ostatnim czasie korzystałem 2 razy i paczki byly na drugi dzien :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dzisiaj dzwoniłem i dostawałem od nich maile zwrotne to dobre ceny maja firmy malo znane ale współpracujące np z DHL czy z UPS.

Trzeba uważać na dopłaty paliwowe i inne ukryte wady jak np. pakowanie wg. ich wskazówek.

Zobaczę jeszcze jutro bo np jak mi sie opłaca przesyłka do 30 kg czyli moje 4 paczki ( jedna waży 7 kg) to drogo wychodzi mi pojedyncza paczka 7-io kilowa. Bo za 1 karton 7 kilo chca 24 zł a za 30 kg czyli zmieszczę sie z 4 sztukami chca 29zł.

Hmmm i co tu wybrać. No muszę jeszcze postudiować.

[br]Dopisany: 20 Maj 2010, 19:47_________________________________________________http://www.wysylajtaniej.pl/download/ZALECENIA%20PAKOWANIA%20-%20BOX%20IN%20BOX-%20metoda%20uniwersalna.pdf

Wkleiłem metodę pakowania w UPS i co ciekawego nie wolno tam sklejać 2 paczek w jedną. Ale skoro płace za przesyłkę do 30 kg i wysyłam do tego samego klienta 2 paczki po 7 kg każda to dlaczego nie można ich złączyć? Chyba ze to tak tylko pisze a praktyka jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...