Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Ranking zabezpieczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieją w internecie jakieś rankingi lub strony z opisami zabezpieczeń jakie można zamontować w furce, (chodzi mi głównie o autoalarmy, blokady, odcięcia)? Mam taki problem iż ostatnio chcieli mi buchnąć furę i tylko zabezpieczenie własne uratowało mnie przed stratą niuńki. Problem w tym że zrobili w ch*j szkód związanych z komputerem i uwalili tapicerkę gaśnicą. Fura obecnie stoi w serwisie (wymiana stacyjki, zamków, komputera i sterownika) i po odebraniu muszę podjechać założyć dodatkowe zabezpieczenia, bo za drugim razem ten sam numer pewnie nie przejdzie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rankingi tylko zakładaj blokadę bądź odcięcie lub cos innego własnej roboty albo cos co mechanik ci zrobi "tylko dla ciebie" -byle nie masowe zabezpieczenie ktore firmy montują w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze i najprosztsze jest odciecie zaplonu ale nie elektroniczne czy jakies inne syfy tylko zwykly dodatkowy obwod ktory odcina prad i schowanie gdzies guziczka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenie to na pewno sobie dodam jak tylko odbiorę furkę z ASO. Ale jeszcze dla wkur*** szanownego potencjalnego złodzieja, chcę powsadzać blokady, alarmy itp itd. Nie zamierzam żałować kasy.

Swoją drogą, czy ktoś próbował wywalić kiedyś stacyjkę zastępując guziczkiem "Engine start"? :> Jak ostatnio obejrzałem filmik to te wkładki od stacyjki wyrywają około minuty, a koszt "reinstalacji" takowej jest wręcz niewspółmierny (policzyli mi 2k PLN) :wallbash:

Myślałem jeszcze o pozbyciu się zamków (zostawić robotę pilotowi) ale szkoda mi szyb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie szyb osobne poza AC kosztuje okolo 80 PLN na rok wiec ja bym tak szyb nie zalowal :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze i najprosztsze jest odciecie zaplonu ale nie elektroniczne czy jakies inne syfy tylko zwykly dodatkowy obwod ktory odcina prad i schowanie gdzies guziczka :wink4:

To jest mądre rozwiązanie , jeszcze mądrzejszym jest I TU UWAGA ! przeszczepienie tandetnego ori pseudoalarmu z FIATA 126P ! po wejściu do auta masz 25 sekund na naciśnięcie stycznika , w przeciwnym razie auto zaczyna drzeć jape i migać kierunkami . Gwarantuję Ci że odkręcenie deski i wszczepienie emulatora immobiliser`a ( black box ) zajmie więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 'motyla' praktycznie nie ma rady niestety, mozna sie jedynie łudzic ze nie przyjezdzaja nim po auta za mniej niz 50k :-)

a wracajac do samego tematu zabezpieczen to bylo pare watkow o tym na forum, generalnie chyba najlepiej zmixowac zabezpieczenia elektroniczne i mechaniczne, wszystko co wydluza czas odpalenia auta utrudnia zycie zlodziejowi dla ktorego czas jest krytyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zabezpieczeniem jest dobre AC. Ale ukryty samodzielnie wykonany immobilizer jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...