Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z uruchomieniem programu VAG


pakotomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym tygodniu zakupiłem sobie przyrząd diagnostyczny:

http://allegro.pl/item1037639211_vag_k_can_commander_pin_immo_licznik_ecu_diagnoza.html

i dziś zamierzałem zacząć działać w temacie kodowania pilota, jednak na samym początku pojawił się problem gdyż po uruchomieniu programu i próbie wyboru większości modułów pojawia się komunikat "Nie ma odpowiedzi z samochodu". Cały proces instalacji sterowników itp przeprowadziłem dokładnie tak jak było w instrukcji. Jeśli chodzi o port też wszystko wygląda ok (COM1), ale nie wiem co jest nie tak. Dziwi mnie to, że jeśli wybieram moduł "Silnik" i "Hamulce" program działa i jestem w stanie sprawdzić czy mam błędy, jednak cała reszta nie działa i pojawia się w/w komunikat.

Czy macie na to jakąś radę/ Szukałem już w szukajce, ale nie mogę znaleźć jakiejś konkretniejszej odpowiedzi. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję to zrobić, bo ile pamiętam to ma tę wartość ustawioną jako 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz aby na pewno vag-coma zarejestrowanego??

To czy jest zarejestrowany czy nie nie ma nic do tego, jezeli sie laczy z jednym z modulow z tym tez powinien, odlacz moze klemy na jakis czas i sprawdz ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odłączenie klem nie spowoduje zresetowania wszystkich innych zakodowanych już rzeczy np. immo, pilota od kluczyków itd.?

We właściwościach portu zmień wartość Latency Timer na 7

- niestety niewiele pomogło ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem ewentualnie z radiem jeżeli masz kodowane i nie znasz pinu, o resztę nie masz się co obawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla ścislości zapytam. Czy swoj samochód mam diagnozować po linii K czy CAN? Kiedy pytałem sprzedawce interfejsu to powiedział mi, że po linii K ale może tak nie jest do końca.

Nr VIN samochodu: WAUZZZ8E64A277699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadal nie potrafię rozwiązać swojego problemu z VAG-iem zainstalowałem na nowo program i chcę próbować łączyć się pod innymi portami. Pod COM1 i COM2 próbowałem, ale bez skutku. COM3 i COM4 mam w już zajęty. Jak mogę ustawić port pod COM większy niż 4 jeśli np w Menedżerze urządzeń mogę port ustawić jako COM np na 5, 6, 7...itd natomiast w konfiguracji programu mogę jedynie ustawić COM1-4? Z tego co wiem to one muszą być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki program używasz? vag-com chyba nie podłączysz. Do tego kabla służy vag- can comander. W ogóle ten kabel to dziadostwo. Mam taki i jak na razie tylko psuje auta. Głupim sczytaniem pinu możesz rozkodować pół auta. Jak wchodzi ci w sterowniki to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...