Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mrówki w samochodzie


Serweta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiedziałam gdzie wrzucić taki temat, to wpisuje tutaj :)

Trochę nietypowe, zagnieździły mi się mrówki w samochodzie, nie ma nic tam do jedzenia, samochód stoi na parkingu, pewnie z tamtąd wlazły... Co radzicie? Myślę żeby kupić proszek czy coś, bo raczej aerozol nie da rady. Prawdopodobnie zagnieździły się gdzieś w okolicach filtra powietrza, jak otwieram drzwi to spacerują sobie po progach... W ogóle po masce, pod nią w bagażniku wszędzie się panoszą.... Czekam na radę czy macie jakiś skuteczny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonała na mrówy jest specjalna kreda ( do kupienia w ogrodniczych ,Praktikery Castoramy i Liroye ) przejdzie taka przez linię którą nakreślisz i po chwili widzisz jak zdycha.

Ja mam klopot z tym cholerstwem na ogrodzie,jest wszędzie ,a że ogród mam spory to za proszki i kredy bym się nie wypłacił , słyszałem że dobrym sposobem jest danie z żółtka i kwasu bornego jak kupię kwas to wypróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki problem, po urlopie na kampingu w Chorwacji przyjechałem do Polski z setkami mrówek. Sukcesywnie je eliminowałem ręcznie, a po jakimś m-cu wszystko zdechło - pewnie z głodu. Ja bym zaparkował w innym m-cu i nie przejmował się zbytnio. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego czegoś:

http://www.allegro.pl/item1025491170_plytka_na_owady_prusaki_karaluchy_pluskwy_mrowki.html

Po dniu się same wynoszą. U mnie to jest skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówki nie lubią soli

wysyp sól

Karoserie naszych OOOO też nie lubią soli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nasypie soli i wstawi auto do garażu

postoi ze 2 dni i mrówki spier..... gdzie pieprz rośnie :kox:

a później odkurzacz i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nasypie soli i wstawi auto do garażu

postoi ze 2 dni i mrówki spier..... gdzie pieprz rośnie :kox:

a później odkurzacz i jazda

No chyba nie myślisz żeby rozsypał tą sól na podłodze, jeżeli już to niech na gumowej wycieraczce lub na jakiś gazetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze po tych deszczach mrowek sie tyle narobilo. Ja tez zostawilem autko na parkingu na caly tydzien i zauwazylem mrowki w aucie. Odkurzylem autko na tyle dokladnie na ile moglem i polozylem z tylu na dywaniku specjalna trutke na mrowki - zielone plastikowe opakowanie ktore wypelnione jest jakas substancja ktorej mrowki nie lubia. Zaplacilem niecale 10zl... od tamtej pory nie widzialem mrowek w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze po tych deszczach mrowek sie tyle narobilo. Ja tez zostawilem autko na parkingu na caly tydzien i zauwazylem mrowki w aucie. Odkurzylem autko na tyle dokladnie na ile moglem i polozylem z tylu na dywaniku specjalna trutke na mrowki - zielone plastikowe opakowanie ktore wypelnione jest jakas substancja ktorej mrowki nie lubia. Zaplacilem niecale 10zl... od tamtej pory nie widzialem mrowek w samochodzie.

To jest to co i ja stosowałem w domu. I muszę powiedzieć że jest bardzo skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po nocy było ich mniej, ale nie dam sobie oczu mydlić, jutro zainstaluje nowo zakupioną pułapkę, zobaczymy czy zda egzamin :P Mam nadzieję, że mrówki wyniosą się tam gdzie ich miejsce czyli pod ziemię. Jak nie da rady to może wysypie troszkę soli, albo kupię tą pułapkę zaproponowaną przez mily. :) Jeśli chodzi o przeparkowanie samochodu to może nie wypalić, w okolicy wszędzie mrówki, specjalna kreda? hmm to raczej kłopotliwe przy samochodzie, chyba że zrobię okrąg wokół niego ;) Dzięki za wszystkie rady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką zieloną płytkę mam w pokoju w robocie. Działa świetnie ale problemem jest jest bardzo nieprzyjemny zapach utrzymujący się ok 2-3 dni w dużym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu więc jestem ciekaw jak to będzie z taką płytką z małym zamkniętym szczelnie aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką zieloną płytkę mam w pokoju w robocie. Działa świetnie ale problemem jest jest bardzo nieprzyjemny zapach utrzymujący się ok 2-3 dni w dużym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu więc jestem ciekaw jak to będzie z taką płytką z małym zamkniętym szczelnie aucie.

Szczerze mam w samochodzie ta trutke juz od weekendu i zupelnie o niej zapomnialem. Jak mi sie przypomni to spojrze czy jest jeszcze na dywaniku czy na zakrecie gdzies jej nie zgubilem pod siedzeniem. W ogole jej nie czuc. Moze Ty miales jakis mocniejszy ten srodek. U mnie okragle pudeleczko wysokosci maks 1cm i srednicy szklanki - ok 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trutka leży, a właściwie stoi, trudno ją położyć w miejscu gdzie mają swoje ścieżki, ponieważ spacerują po progach... no ale jest tam w każdym razie, część mrówek sama się wyniosła, ale jeszcze jakieś niedobitki łażą, mam nadzieje, że całkiem się wyniosą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym wszystkim jest, poszedlem dzisiaj do auta i cale w mrowkach ale z zewnatrz :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z mrówkami rozwiązuje tzw. Róża jerychońska. Wystarczy ją położyć pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posyp proszkiem do pieczenia, daje rade na mrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odnosząc się do tematu mrówek w samochodzie mam też problem od jakiegoś czasu i powiem wam że i preparaty na mrówki nie pomagają nawet sól wysyłałem na podłodze i nic ich nie wypędza mam spokój na dosłownie dwa góra 3 dni i z powrotem oblężenie mojego samochodu jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony sposób domowy to podeślij cię proszę bo szlag mnie już trafia a najgorsze że to czerwone i gryzą jak powalone dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...