Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1Z AUDI TDI 90KM 140km/h max


Miszasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moim TDI IZ 90km. Autko leci ładnie do 140km / h, jak wkręca się na obroty przy jeździe na 3100 obrotów jest delikatny dołek na 2 sekundy, i leci dalej dochodzi do 140 km / h i ende trzeba dobrej górki żeby przebiło 140km.

Autko jest po Vagu, zaślepiony EGR, wymieniony Mapsensor, umyta przepływka ( parametry przepływki ok), czujnik N75 ok, na stopie wkręcam go na obroty i rura z turbo do intercooler miekawe , ale diagnostyka pokazuje dobre parametry turbo, troszke oleju w rurkach podciśnieniowych i w rurze tej do intercoolera, i odma zasyfia olejem klawiature, ale odma nie jest zabita.

Proszę o pomoc.

Czy turbo może być jednak zajehane???

Czy ma to może sekcja na pompie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiles pełna diagnostyke to chetnie zobaczymy logi dynamiczne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie problem bo nie posiadam skanera, ale postram się coś załatwić, ale

mam jeszcze jedno pytanko czy wpływ moze mieć drugi czunik który jest na rurze z turbo do intercool...?? do tego czujnika podłączona jest wtyka i 2 rurki podciśnieniowe, jedna z nich idzie do puszki EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie problem bo nie posiadam skanera, ale postram się coś załatwić, ale

mam jeszcze jedno pytanko czy wpływ moze mieć drugi czunik który jest na rurze z turbo do intercool...?? do tego czujnika podłączona jest wtyka i 2 rurki podciśnieniowe, jedna z nich idzie do puszki EGR.

bez logów wrózymy z fusów ...

powodem moze byc wszystko .... :naughty:

p.s osobiscie stawiałbym na zaworek N75

po co Ci skaner do wrzycenia logów .... jak przeprowadzales diagnostyke skoro jestes pewny ze wszystko jest OK ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wczesniej prosił o logi...czujnik n75 wstawiony nowy jest..co dziwne jak kupiłem audi wtyka do tego czujnika była obcięta...jescze raz pojade do elektryka i poprosze o logi dynamiczne zobaczymy co będzie...

jak bede miał już je do wkleje na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były podobne. Powodem była nieszczelność IC. Sprawdź gumy na rurach IC, u mnie była jedna pęknięta. Po wymianie lata jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...