Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 C5] RNS-E DVD vs Navi Plus - Koszty, roznice , mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , przymierzam sie od dluzszego czasu do zamiany mojego super wypas radyjka JVC na ori NAVI , chcialbym sie od was dowiedziec nastepujacych rzeczy , aha jeszcze lekkie fakty, w krakowie krzycza sobie tak:

1. Za montaz NAVI plus , pelen komplet 1950 zl

2. Za montaz NAVI plus , bez Navi plus , czyli cala reszte oni daja, ja tylko NAVI PLUS , 800zl

1. Za montaz RNS-e DVD, pelen komplet 3600zl

2. Za montaz RNS-e DVD, tak jak wyzej, ja tylko daje RNS-E DVD , 1400zl

Co o tym sadzicie i czy jest szansa samemu kupic taniej NAVI+ lub RNS-E ?????

Czy musze szukac dokladnie do mojego auta czyli A6 ?? Czy beda pasowac tez z innych np. z A3,A4,A8 ??

Koles mi powiedzial ze RNS-E DVD jest tylko i wylacznie w kolorze grafitowym , a u mnie konsola jest czarna , bedzie sie bardzo gryzlo i czy mial racje??

W navi plus jest ekran 5" a w RNS jest 7" , zgadza sie??

Tak czy siak do jednego i drugiego bede musial dokupic jakis odtwarzacz DVD , bo zaden tego nie potrafi (XXI wiek i taka kicha hehe), tyle ze RNS-E DVD czyta juz plyty AUDIO i mp3 i ma sloty kart pamieci, a navi niestety nie :) Zgadza sie??

Jak jest z pokryciem i dokladnoscia map w NAVI PLUS , a jak w RNS-E ????

Co byscie doradzili???????

Prosze o konstruktywne i madre wypowiedzi :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam rns-e. Montaż w wawie ok 900 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ładować się w starą Navi DX. RNS-E ma o wiele większe możliwości multimedialne i znacznie dokładniejsze mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam rns-e. Montaż w wawie ok 900 zeta.

okej ale to jest a6! najbardziej przejebany montaz jaki istnieje,oczywiscie ceny montazy sa smiesznie tanie ale jak znam krakusów wszystkie bedzie sztukowane i ciete :)

tak wiec powodzenia,wybralbym opcje jvc i wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam rns-e. Montaż w wawie ok 900 zeta.

okej ale to jest a6! najbardziej przejebany montaz jaki istnieje,oczywiscie ceny montazy sa smiesznie tanie ale jak znam krakusów wszystkie bedzie sztukowane i ciete :)

tak wiec powodzenia,wybralbym opcje jvc i wakacje

Znaczy sie ze co ?? bo troche ciebie nie rozumiem , ze za tanio ?? czyli mam zrobic gdzie drozej?? czy sztukowanie i ciecie cos zmieni ?? bedzie widac cokolwiek ??

Opcja jvc i wakacje w jakim sensie??

To co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam rns-e. Montaż w wawie ok 900 zeta.

okej ale to jest a6! najbardziej przejebany montaz jaki istnieje,oczywiscie ceny montazy sa smiesznie tanie ale jak znam krakusów wszystkie bedzie sztukowane i ciete :)

tak wiec powodzenia,wybralbym opcje jvc i wakacje

Znaczy sie ze co ?? bo troche ciebie nie rozumiem , ze za tanio ?? czyli mam zrobic gdzie drozej?? czy sztukowanie i ciecie cos zmieni ?? bedzie widac cokolwiek ??

Opcja jvc i wakacje w jakim sensie??

To co radzisz?

Rozwiazania nie-OEM (czyt. JVC, itd) polecaja zwykle ci ktorzy nie mieli tak na prawe do czynienia z RNS-E. Chodzi mi o uzytkowanie przez dluzszy czas a nie pobawienie sie u kumpla w samochodzie przez 10 min. Zamontuj RNS-E a nie bedziez zalowal. Pieknie integruje sie z wnetrzem i funkcjami samochodu. Jak jeszcze dodasz do tego BOSE i Tuner TV to juz wogole wypas

Tu masz cala mase tutoriali http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=462

Jest tez opisany dokladnie montaz w A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE mam , tylko tunerka mi brak i GSM ori :)

A cos slyszalem ze ponoc u mnie bedzie lipa z podlaczeniem tego do FISU . Racja ???

Mam okazje kupic RNS-E DVD w idealnym stanie z ksiazka kodowa i najnowszymi mapami z A4 za 1500zl , brac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic RNS-E DVD w idealnym stanie z ksiazka kodowa i najnowszymi mapami z A4 za 1500zl , brac ???

Dobra cena. Nawet za dobra moim zdaniem ;)

Niestety do A6 musisz miec wersje, ktora bedzie pasowala do tunelu A6.

Jest kilka rodzajow RNS-E: do a3 (z zaokraglonymi rozkami), do A4 (kanciasta) i do A6 (kanciasta ale troche wieksza) i do A8 z oddzielnym ekranem i oddzielna elektronika.

Tu masz dokladne numery czesci: http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli ta z A4 nie podejdzie ??

Czy to ja pisze niezrozumiale czy to z Toba jest problem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche niezrozumiale , bo gdzie patrze to jedynie ta z A3 nie bedzie pasowac do mnie , a inne pasuje po drobnych przerobkach , nie wiem nie znam sie byc moze jest inaczej dlatego pisalem zeby sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche niezrozumiale , bo gdzie patrze to jedynie ta z A3 nie bedzie pasowac do mnie , a inne pasuje po drobnych przerobkach , nie wiem nie znam sie byc moze jest inaczej dlatego pisalem zeby sie dowiedziec

Popatrz dokladnie na link ktory Ci dalem. Tam sa fotki jak wyglada kazda z nawigacji. Elektronike maja taka sama. Jedyna roznica to szerokosc kolnierza. Tunel w A6 jest szerszy od tego w A4. Oznacza to ze jak zamontujesz w nim wersje od A4 albo od A3 to bedziesz mial dziury na okolo nawigacji.

W druga strone powinno sie dac czyli nawigacje od A6 mozesz zamontowac zarowno w A3 jak i A4. Trzeba jej tylko "przypilowac" kolnierz. Pomijajac aspekt estetyczny to watpie czy ktos wogole by sie tego podjal. Poza tym taki wariant Cie nie interesuje bo Ty masz A6.

Reasumujac: Musisz znalezc nawigacje do A6. Numery czesci masz w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czuje ze bedzie lipa bo do A6 RNS-E jeszcze na allegro nie widzialem zeby ktos sprzedawal :(

Nie prawda. Przyklad tutaj: http://allegro.pl/item214590726_audi_rns_e_a2_a3_a4_a6_tuner_tv_dvd_mp3_pl.html

Do A4 rzeczywiscie sa najpopularniejsze. Ale dzwon na numery telefonow podane na aukcjach i dopytuj sie. na pewno znajdziesz kilka sztuk do A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam rns-e. Montaż w wawie ok 900 zeta.

okej ale to jest a6! najbardziej przejebany montaz jaki istnieje,oczywiscie ceny montazy sa smiesznie tanie ale jak znam krakusów wszystkie bedzie sztukowane i ciete :)

tak wiec powodzenia,wybralbym opcje jvc i wakacje

Znaczy sie ze co ?? bo troche ciebie nie rozumiem , ze za tanio ?? czyli mam zrobic gdzie drozej?? czy sztukowanie i ciecie cos zmieni ?? bedzie widac cokolwiek ??

Opcja jvc i wakacje w jakim sensie??

To co radzisz?

Rozwiazania nie-OEM (czyt. JVC, itd) polecaja zwykle ci ktorzy nie mieli tak na prawe do czynienia z RNS-E. Chodzi mi o uzytkowanie przez dluzszy czas a nie pobawienie sie u kumpla w samochodzie przez 10 min. Zamontuj RNS-E a nie bedziez zalowal. Pieknie integruje sie z wnetrzem i funkcjami samochodu. Jak jeszcze dodasz do tego BOSE i Tuner TV to juz wogole wypas

Tu masz cala mase tutoriali http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=462

Jest tez opisany dokladnie montaz w A6.

tak bawilem sie u kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bawilem sie u kolegi :)

No właśnie. Tak myślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1900 możesz mieć ją u mnie... stan igła... zapytaj Flyer'a wysłałem mu sztukę do A4 z maja 2007... a mogę załatwić i taką i taką do każdego modelu... (ale osobiście polecam jak koledzy - RNS-E) co do przeróbki to tak jak pisze CTV przejebana sprawa także poproś najpierw o jakiś "demo car a6" w któtym już założyli navi i sprawdź jak otwiera się popielniczka i jak pasują wszystkie szczeliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1900 możesz mieć ją u mnie... stan igła... zapytaj Flyer'a wysłałem mu sztukę do A4 z maja 2007... a mogę załatwić i taką i taką do każdego modelu... (ale osobiście polecam jak koledzy - RNS-E) co do przeróbki to tak jak pisze CTV przejebana sprawa także poproś najpierw o jakiś "demo car a6" w któtym już założyli navi i sprawdź jak otwiera się popielniczka i jak pasują wszystkie szczeliny...

polecam sam brałem i wszystko było super,

tak u kolegi ;)

img0670dm5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań (nie bijcie jeśli było):

1. Czy MMi to coś innego niż RNS-E?

2. Czym pod względem funkcjonalności różnia się NaviPlus od RNS-E? Chodzi mi o tv, odtwarzanie dvd, nawigację itp

3. Maksymalnie doposażone audio na bazie rns/navi plus jakie możliwości daje? DVD? TV? Wyświetlacze w zagłowkach przednich foteli? Jakieś szczegóły

4. Skąd takie różnice w cenach RNS-E? Od 2 tys. do 5 tys.?: http://www.allegro.pl/search.php?string=rns&category=20197&description=1&country=1

5. Czemu w opisach RNS-E z Allegro pojawia się wątek legalności tego audio i możliwości kontroli na granicy przez niemieckich celników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań (nie bijcie jeśli było):

1. Czy MMi to coś innego niż RNS-E?

2. Czym pod względem funkcjonalności różnia się NaviPlus od RNS-E? Chodzi mi o tv, odtwarzanie dvd, nawigację itp

3. Maksymalnie doposażone audio na bazie rns/navi plus jakie możliwości daje? DVD? TV? Wyświetlacze w zagłowkach przednich foteli? Jakieś szczegóły

4. Skąd takie różnice w cenach RNS-E? Od 2 tys. do 5 tys.?: http://www.allegro.pl/search.php?string=rns&category=20197&description=1&country=1

5. Czemu w opisach RNS-E z Allegro pojawia się wątek legalności tego audio i możliwości kontroli na granicy przez niemieckich celników?

1. Tez chetnie sie dowiem ;) na rns-e przy wlaczaniu tez pisze MMI, moze audi okresal tak wszyskie (mulltimedia interface), ogolnie chyba jako MMI okresla sie te z wyswietlaczem osobnym (a6/a8), a na model z wyswietlaczem, dvd i czytnikami kart to rns-e... Poprawcie jak sie myle...

2/3. Mapy do rns-e sa duzo lepsze (obecnie, z czasem pewnie sie wyrowna), dvd,tv i wszystko to samo co w naviplus, do rns-e jeszcze mozesz podpiac modol bluetooth

4/5. Ciezko wycenic cos co przy kupnie nowego auta kosztowalo ~15tys zl, jakbym tyle dal to bym nawet za 5tys nie chcial sprzedac... Co do granicy to zdarza sie ze sprawdzaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...