Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Gwiżdze turbo od ok 4000obr/min.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy to normalne że na 3, 4 biegu od ok 4000obr/min zaczyna się świst turbo . Dzieje się tak przy pełnym bucie. Na 1 czy 2 biegu tego nie ma. Samochód równo idzie i nie ma zastrzeżeń. Świst jest delikatny i słychać go tylko przy zamkniętych szybach.

Opublikowano

Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności.

Opublikowano
  • Autor

ok, kazdy chyba szanujacy sie mechanik moze to sprawdzic ? Czy trzeba magika ?:)

Opublikowano

ok, kazdy chyba szanujacy sie mechanik moze to sprawdzic ? Czy trzeba magika ?:)

Jak ma olej w głowie to tak :)

Opublikowano

Czy to normalne że na 3, 4 biegu od ok 4000obr/min zaczyna się świst turbo . Dzieje się tak przy pełnym bucie. Na 1 czy 2 biegu tego nie ma. Samochód równo idzie i nie ma zastrzeżeń. Świst jest delikatny i słychać go tylko przy zamkniętych szybach.

sprawdz ciśnienie doładowania

prawdopodobnie klapa od WG nie jest domknięta lub częściowo wypalona

''świstac'' powinno juz od 1800obr/min

Opublikowano
  • Autor

Ok na dniach będę miał wolne to się tym zajmę. Gdyby to były problemy z WG to chyba naprawa nie powinna mnie zabić ?:) Może się to też przenosić na gorsze osiągi ?

Opublikowano

Może się to też przenosić na gorsze osiągi ?

a jak myslisz ????

:tongue4: :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Opublikowano

świst może też powodować luz na wirniku :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Właśnie sobie skojarzyłem że ten dźwięk jest identyczny jak w silnikach z kompresorem. W piątek dam to do diagnozy.

Opublikowano

świst może też powodować luz na wirniku :gwizdanie:

ja bedzie luz na osi to nie bedzie swistu, tylko grzechotanie

druga sprawa to przy jakich obrotach jest slyszalny swist

turbo bardzo pozno wstaje

teraz nalezy szukac przyczyny

Opublikowano
  • Autor

od 4000obr na 3 i 4 biegu slychac najbardziej, 1 bieg i 2 nie ma żadnego gwizdu. Turbo wstaje chyba normalnie, choć czasami jak np jadę na 2 biegu i z najniższych obrotów go depnę to mija chwila zanim się zbierze. Może to też przez to że auto waży ponad 1600kg. Tak ogólnie to lata poprawnie, ścigałem się z kolegi a3 1.8tq z 2001 150km i mu delikatnie odchodziłem. Ogólnie dźwięk jest za***isty i mógłby zostać na zawsze bo gwiżdze pięknie:)

Po podpięciu do komputera da się sprawdzić czy turbo poprawnie pompuje i jakie jest ciśnienie prawda ?

Opublikowano

nie opowiadaj glupstw

u mnie turbo zaczyna gwizdac od 1900 obr/min I juz auto zdrowo ciagnie, nie ma zadnych opoznien, podepnij VAG-a

cisnienie powinno zawierac sie pomiedzy 0.6-0.65 bar-a

jezeli masz mozliwosc wepnij manometr w dolot, musi pracowac w przedziale -1...+1 bar

Opublikowano

świst może też powodować luz na wirniku :gwizdanie:

ja bedzie luz na osi to nie bedzie swistu, tylko grzechotanie

moje zaczęło gwizdać i po wymianie zobaczyłem jaki był luz,tak na oko,to ze dwa milimetry,w każdą stronę
Opublikowano

wirnik moze miec luz wzdłuzny, nigdy poprzeczny

jezeli takowy posiada to już turbina dochodzi do swojego kresu

nie ma co gdybac, trzeba podpiąc manometr i zobaczyc co sie dzieje

jezeli turbina faktycznie pozno "wstaje" trzeba ja demontowac

w/g mnie wine ponosi tutaj WG

Opublikowano

wirnik moze miec luz wzdłuzny, nigdy poprzeczny

Bzdura!

Wirnik może mieć zarówno luz wzdłużny jak i poprzeczny.

Opublikowano

turbina z tego linka to już szrot :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

poczytaj opisy, był juz na ten temat post, że sie wysrała

Opublikowano

turbina z tego linka to już szrot :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

poczytaj opisy, był juz na ten temat post, że sie wysrała

Szrot nie szrot, ale 1,5Bar dmuchała jeszcze w Peaku. Ale strach było jeździć z wirnikiem który miał aż takie luzy. Wracając do tematu to w turbach występuje luz zarówno wzdłużny jak i poprzeczny i nie jedynie w szrotach.

Opublikowano

turbina z tego linka to już szrot :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

poczytaj opisy, był juz na ten temat post, że sie wysrała

moja nówka sztuka też miała poprzeczny luz- jest potrzebny do wytworzenia poduszki olejowej do smarowania :cool1:
Opublikowano

do wytworzenia filmu olejowego, nie poduszki, słuzy pompa oleju

dobra dosyc tych przepychanek niech Kolega rozbiera turbo i bedzie wiadomo co w trawie piszczy

Opublikowano

do wytworzenia filmu olejowego, nie poduszki, słuzy pompa oleju

jak zwał,tak zwał-służy do smarowania :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.