Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolka ABS i wykrzyknik w A8 D2 4.2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj jak wracałem z rancha zapaliła mi się kontrolka ABS (skreślone ABS) oraz wykrzykinik czerwony w kółku i pisknął 3 razy:

Domyślam sie, że oznacza to jakiś problem z hamulcami...

Zatrzymałem się i sprawdziłem:

-poziom płynu (5 mm poniżej MAX czyli chyba OK)

-klocki wszelkie mozliwe i chyba całkiem OK, chociaż z tyłu jakby ich lekko mało było (ciężko na drodze to sprawdzić dokładnie)

-odpaliłem znowu i sytuacja się już nie powtórzyła

-zrobiłem parę hamowań: ABS działa (trykanie), hamulce bardzo mocne....

-zrobiłem ostry start na full gazie (na mokrej nawierzchni) i kontrola trakcji też raczej wporzo (nie młócił kołami)

Ale zauważyłem że powyżej 120 słychać jakby lekkie dudnienie rytmiczne, tak na oko (ucho) z prawego przedniego koła - może tarcza ma lekkie nierówności, hmmmm ??

Moje pytanko brzmi, co jeszcze ta kontrolka może znaczyć, mi sie wydaje że

-klocki ? (przód i tył ma czujniki?)

-ABS, kontrola trakcji ?

-Poziom płynu?

I pytanko z innej beczki:

-Ile kosztują poszczególne klocki (przód/tył)

-Ile kosztują tarcze (przód/tył - wszystkie wentylowane)

-Ile kosztują czujniki ABS?

Pozdrawiam, samochód to Audi A8 D2 4.2 Quattro tiptronik, silnik ABZ, rocznik 1994

Opublikowano

U mnie ostatnio podobnie, wpadłem ponad stówę na roboty drogowe, zacząłem hamować i zapaliła się kontrolka ABS+wykrzyknik. Wieczorem podpiąłem Vag-a i wyskoczył błąd 1203 - połączenie elektryczne ABS/deska wskaźników :mysli:

Kasowanko...i ok.

Opublikowano

Ale ja nic nie kasowąłem .... i błąd więcej się nie pojawił .... :mysli:

VAG-a może dzisiaj podepnę....

Opublikowano

Mialem cos podobnego. W moim A4 padl akumulator. Wymienilem do na nowy i nigdy wiecej nie widzialem tego komunikatu.

Opublikowano

Będzie ktoś miał może jutro VAG-a na spocie ?

Opublikowano

I pytanko z innej beczki:

-Ile kosztują poszczególne klocki (przód/tył)

-Ile kosztują tarcze (przód/tył - wszystkie wentylowane)

-Ile kosztują czujniki ABS?

Do A8 nie orientuje sie w cenach, ale mysle ze podobne jak do A4

klocki przod na cala os od 130 do 500zl zalezy jaka firma mysle ze z ATE lub FERREDO bardzo dobre firmy kupisz za okolo 250zl

klocki tylna os od 90-350zl

tarcze nie pamietam dokladnie ale od 130 do 400zl za sztuke zalezy gdzie kupujesz i jakiej firmy

czujnik ABS w ASO to koszt okolo 500zl.

Najlepiej podepnij VAG-a bedziesz wiedzial co i jak.

Opublikowano

Może jutro podjadę na spocik, ktoś może VAG-a podepnie...... :disgust:

Opublikowano

U mnie ostatnio podobnie, wpadłem ponad stówę na roboty drogowe, zacząłem hamować i zapaliła się kontrolka ABS+wykrzyknik. Wieczorem podpiąłem Vag-a i wyskoczył błąd 1203 - połączenie elektryczne ABS/deska wskaźników :mysli:

Kasowanko...i ok.

Kasowanko kasowankiem, a tu lipa. ABS i (!) zapaliły się na stałe. Vag pokazuje:

18057 (P1649) - Data Bus Powertrain Missing message from ABS Control Module

18256 (P1848 ) - Please check DTC Memory of engine ECU.

Z ABS (18256) nie mogę sie połączyć, a błędu 18057 nie mogę skasować :mysli:

Co jest grane? :(

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Już wiem co jest przyczyną migania sporadycznego kontrolki

łożysko lewego przedniego koła (ma luzy i lekko stuka) - dzisiaj/jutro wymiana

Opublikowano

MorgothV8 już po wymianie? daj znać czy usterka zniknęła.

Opublikowano

dzisiaj bedzie wymiana, efekty podam jutro lub pojutrze....

Łożysko wymienione, błedy ABS wykasowane i nie pojawiły sie więcej - nie czuć już lekkiego szumu/huczenia przy hamowaniu

Przy okazji wymieniłem filtry kabinowe (są 2)

Koszty:

Łożysko: 220 PLN

Filtry: 120 PLN

Całość (z robocizną i kompem): 420 PLN

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.