Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory poliftowe bardzo słabo świecą


dawkol-d1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forum przeglądam od jakiegoś czasu ale dziś się przywitałem.

Mam problem, od jakiegoś czasu wozimy się :audi::a4fan: po lekkim tuningu i mamy lapmy przednie soczewkowe po lifcie.

Ostatnio mieliśmy okazję jechać w nocy i okazało się że reflektory ledwo co świecą oświetlają kawałem drogi <do 4m przed samochodem> i pobocze <znaki bdb widoczne i drzewa też :confused4:>

Chciałem wspomnieć że ostatnio wymieniono w nim lewy reflektor ponieważ stary <też soczewka> był pęknięty po stłuczce na parkingu poprzedniego właściciela. I przy okazji zmieniono wszystkie żarówki. Reflektory to zamienniki firma Depo lub TYC.

Na przeglądzie światła zostały ustawione i powinny dobrze świecić. Trzeba wspomnieć że jest obniżony dość mocno i przód jest niżej niż tył.

Co zrobić aby światła dobrze oświetlały drogę?? na drogowych jest w miarę OK ale na mijania <soczewki> lipa totalna. Planuję na początek zmianę żarówek na PHILIPS X-TREME POWER +80% lub na PHILIPS NighGuide H7s <do soczewek>.

P.s.

Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez dziwnie slabo swiecily - pomoglo (troche) podniesienie o kilka cm w porownaniu do ustawienia na przegladzie

A jak to bedzie malo to sprobuj ruszyc caly reflektor do gory. A jak to nic nie da to znaczy ze cos lipne lampy masz.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori valeo i kezorowe angeleyes'y swiecily o niebo lepiej :gwizdanie: dopuki soczewka mu nie odpadla :wink4:

Zarowki tez wkladalem rozne i szczerze to roznic jakis specjalnych nie bylo. Soczewka moze sie wypalic z czasem (7 lat) nawet jak sa normalne zarowki wsadzone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale poprzedni właściciel raczej nie jeździł na takich światłach przez rok, a przed nim niemiaszek.

nie sądze aby owy niemiaszek jeździł na DEPO

zapewne poprzedni właściciel miał dzwonka i zapodał ten badziew (DEPO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, i jedna jest DEPO, bo stara była pęknięta i serwis Depo wstawił <nówkę> więc niemiaszek na niej nie jeździł :) ale to już było robione gdy samochód był mojego taty.

Ale mam jedno pytanie :

Czy soczewki i światła drogowe reguluje się osobno?? bo na allegro jest fotka zamiennika jakiegoś i ma chyba dwa pokrętła do regulacji, a jak nie to się pokombinuje, :a4fan: niedługo idzie na zmianę gleby na serię prawdopodobnie, chyba że nam wszystkie drogi wyremontują wciągu tygodnia :polew: <szczerze to nie będę płakać, bo tyle co podwozie, zawieszenie i miska olejowa dostały po d*pie to szkoda gadać> po prostu szkoda samochodu na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis Depo

kolego wybacz ale chyba nie wiesz o czym piszesz

nie istnieje nic takiego jak serwis DEPO

DEPO to najtańsza firma produkująca elementy oświetlenia do aut

z tego co się orientuję to w niemczech nawet nie znają takiej Firmy jak DEPO

ktoś Ci niezly kit wcisnął :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam valeo (na H7 nie xenony) i ten sam problem - świecą kiepsko równiutko, jednomiernie ale słabo.

Trochę pomogło czyszczenie (i poliwęglan (szkiełko) było brudne i soczewka i odblask) ale to dalej jest dalekie od tego co potrafi normlany reflektor H4 pokazać.

Granica światło-cień jest ostra ładna i co z tego jak światło liche - żółte. Długie za to działają o niebo lepiej.

Napięcie mierzone jest ok takei samo i tu i tam.

Swiatła myłem ręcznie bo troche bałem sie ich kąpać.

Może ktoś to robił i wie że np lustro się nie zmatowi od wody z mydłem + płyn nabłyszczający do zmywarki (żeby zacieków nie było)?

Wtedy spróbowałbym raz jeszcze je wyprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę problemu - jest to diagnosta na stacji i jego umiejętności :bicz:

Dziś na działce z ojcem podnieśliśmy światła mijania i powinno być już OK :) koleś zamiast ustawić mijania ustawił drogowe i mijania nie świeciły a drogowe świeciły dupnie. Ale już ustawiliśmy na oko, a na INNEJ stacji diagnostycznej już się prawidłowo zrobi.

Pozdro dla fanów :audi::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa dzięki za info o żarówkach. Latam na jakiś zwykłych lekko niebieskich (bo takei były)

Tylko pytanie ile taki Philips jest wart.

Prawy reflektor ma lekki luz na siłowniku i na jałowych obrotach telepie nim, trochu się boję o trwałość żarówek.

P.S. Diagnosty - on chyba za często skody ustawiał... tam jest tak że soczewy sa nie od krótkich tylko HGW od czego (Octavie). Ale i tak chyba ślepy bo długie nie mają blaszki ograniczającej świecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem soczewki ori Valeo (dzięki uprzejmości kolegi Cuber, który mi je załatwił ) do nich żarówki Philips Blue Vision i naprawde świecą super, fakt że ustawiałem je po swojemu a nie na diagnostyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam valeo (na H7 nie xenony) i ten sam problem - świecą kiepsko równiutko, jednomiernie ale słabo.

Trochę pomogło czyszczenie (i poliwęglan (szkiełko) było brudne i soczewka i odblask) ale to dalej jest dalekie od tego co potrafi normlany reflektor H4 pokazać.

Granica światło-cień jest ostra ładna i co z tego jak światło liche - żółte. Długie za to działają o niebo lepiej.

Napięcie mierzone jest ok takei samo i tu i tam.

Swiatła myłem ręcznie bo troche bałem sie ich kąpać.

Może ktoś to robił i wie że np lustro się nie zmatowi od wody z mydłem + płyn nabłyszczający do zmywarki (żeby zacieków nie było)?

Wtedy spróbowałbym raz jeszcze je wyprać.

Mam ten sam problem - ori valeo są już pociemniałe prawdopodobnie od słońca i świecą słabym żółtym światłem (dotyczy tylko świateł mijania, drogowe ok). Dzisiaj zapodałem w soczewki Philipsy X-treme Power +80%. Jest trochę lepiej - świecą jaśniej. Na mokrym asfalcie widać już jakiekolwiek światło, a nie jak wcześniej miało się wrażenie, że jedzie się bez świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam oryginalne światełka pięknie świecą śniezno biało. A każdemu kto grzebie mi przy autku patrze na łapki.

DEPO czy TYC równie beznadziejne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...