Treść opublikowana przez berciu
-
[B5 AFN] Gwizdanie turbiny przy dodawaniu gazu
Jeśli zacznie tracić moc to oznacza pęknięty wąż, mi pękł zaraz za turbiną prowadzący do intercoolera, jak się trochę bardziej rozwalił to poczułem na mocy, na wolnych obrotach nie będzie tego słychać bo wtedy nie ma za dużego ciśnienia z turbinki
-
[B5 AFN] czy to czujnik temperatury czy tez świeczki
Interfejs do VAG kosztuje ok 50 pln więc chyba warto zainwesować
-
[ALL B5] Wyłączanie klimatronica
Może masz za małe cisnienie gazu w obiegu i poprostu nie działa Tobie klma
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
jeśli odkręcą Ci filtr oleju przed śrubą i zejdzie cały stary olej to wchodzi 5,5 litra
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
z tego co piszesz to pewnie ktos kiedyś lał ciekawostki do silnika i masz filtr (taką siatkę) z której pobiera pompa w zbiorniku zamuloną, jak jest sporo paliwa to pływa to w zbiorniku, zjedź do rezerwy i wyczyść tą siatkę w zbiorniku, miałem ją zawaloną i dziwności się działy jak miałem malo paliwka
-
[B5 AFN] Zbyt wysoka temperatura na kanale 49
przerabiałem u siebie to samo, to jest normalna temp, wskazówka reaguje dopiero powyżej 105 stopni, u mnie latem trzyma 98 i to jest ok
-
[INNE] Audi A6 2,5 TDI 2002 r. - Zgasł i nie chce odpalic
pompa w baku pompuje paliwo jak jest poniżej 3/4 baku, bez VAG,a nic więcej nie da się zdiagnozować - kabelek do laptopa na USB kosztuje 80pln na allegro, więc chyba warto zainwestować
-
[B6 AVF] Turbo padło, nowe z srodkiem ARL + wykres
W Seatach Leonach.. Montowane były w Leonach i Golfach IV a moc dokładnie 152km (inny intercooler i jeszcze parę innych zmian w silniku), mam kolege z takim leonem i po modach wyszło mu 190km - bardzo ładnie chodzi ten Leonik
-
[B5 AFN] Zasada pracy wiskozy.
zaraz po odpaleniu wchodzi na obroty, po ok 30 sek - do minuty powinno sie uspokoić, na wysokie obroty dopiero na rozgrzanym silniku
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić zużycie wałków rozrządu
jeden wałek w ASO to koszt 800 pln (4x800=3200)
-
[B5 AFB] Wycieki z pokrywy zaworowej w 2,5 TDI
właśnie w tej osłonie te uszczelniacze wtrysków są niewymienne i trzeba całe pokrywy zmieniać - koszt nowej 320 (x2)
-
[B5 ADR] Niekompletne podświetlenie obrotomierza
żarówki mają symbol t5
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
kupiłem sobie 6000k i rzeczywiście jaśniejsze-bielsze światło ale jeżeli chodzi o efektywne oświetlenie drogi to założyłem spowrotem Philips 4300k poprostu lepiej widać, a jak popada to już wogóle nie ma o czym rozmawiać zdecydowanie lepiej widać przy 4300k
-
[B5 AFB] Temperatura silnika A4 2.5TDI
termostat - tylko jeden minus trzeba rozbierać rozrząd - przerabiałem niedawno
-
[B5 AFB] Gdzie kupic termostat?
tu masz wyszukiwarkę ASO, nie wierze że najbliższe ASO masz w Wawie http://www.autocentrum.pl/go/275__ASO_Volkswagen____32.html z rozrządem jeszcze przydałaby się odma ;( ale jak już robić to wszystko co trzeba żeby później nie rozbierać jeszcze raz
-
[B5 AEB] PROBLEM Z WISKO
ja miałem to samo (mam) w 2.5 AFB i poruszyłem temat na forum i dowiedziałem się że kupiłem uszkodzone - było źle przchowywane i jest to samo co przed wymianą narazie dałem sobie spokój z wymianami http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23760.msg278382#msg278382
-
[B5 AFB] Problem z WISKO
tylko do 2.5 jest inne wisko niż do 1.9 ja kupiłem sachs`a ale poszukam z tego FEBI dzięki za podpowiedź
-
[B5 AFB] Problem z WISKO
dzięki za informacje (przynajmniej nie będę już szukał innych zależności w działaniu Wiska) - czyli szukać tylko w ASO żeby było w miarę pewne - 700 pln, a już mnie kosztowało 500, z tego co widze z kosztów chyba będę jeździł na tym co mam - co do pytania to mam olejowe
-
[B5 AFB] Problem z WISKO
Mam taki problem z wisko - może ktoś już przetarł ścieżkę i coś podpowie: A4 `98 2.5 AFB TDI - wisko praktycznie cały czas chodzi mi na maksa (strasznie hałasuje i jest słabszy) czasami zdaży mu się puścić i wtedy wszystko ok, ale większość jazdy nawet na zimnym silniku wentylator chodzi na maksa termostat trzyma temp ok 92-93 st. przy ostrej jeżdzie dochodzi do 96 to chyba normalne, jeśli chodzi o wisko to już je wymieniłem i nic nie pomogło nie wiem za bardzo gdzie mam szukać przyczyny tego zachowania z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
na paintball`a bym się pisał bardzo chętnie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
cześć robimy jakieś spotkanie w nowym roku ??
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić stan odmy w 2.5 TDI AFB
starego typu są z filtra jak fitr powietrza a tego nowego typu są z siatki metalowej
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić stan odmy w 2.5 TDI AFB
sama odma to taki mały filtr, znajduje się w okolicach pompy wtryskowej
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić stan odmy w 2.5 TDI AFB
z tym nie ma nic do turbiny to się nie zgadzam, kumpel tak załatwił jedną turbinkę i po wymianie prawie załatwił drugą - od wytworzonego podciśnienia, którego nie odprowadzała odma przy cofaniu się tego ciśnienia wypierało olej smarujący turbuinkę i jedną zatarł, tą po wymianie drugą prawie też załatwił, oczywiście podstawowe działanie to to że gdy odma jest zawalona to olej z podciśnienia wychodzi najsłabszymi elementami - wypycha oringi itd.
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić stan odmy w 2.5 TDI AFB
filtr recyrkulacji spalin, to co się cofa z silnika, w bardzo złym stanie odma potrafi wytwarzać takie podciśnienie w sylniku, które może załatwić samarowanie turbinki i kłopoty