Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam jaki olej do skrzyni biegów silnik 1,9tdi AFN

a i mam pytanie czy w skrzyni jest jeden korek którym sie sprawdza stan oleju

i czy można go z niej spuscic stary olej tylko jak

Opublikowano

jest napewno w szukajce, sam ostatnio poszukalem i znalazlem, wkleil bym linka ale szybciej bedzie jak odpisze: 75w90 wchodzi bodajze 2.25l do FWD a 2.75 do Q.

nie mam pewnosci co do pojemnosci skrzyni ale ktos tak gdzies pisal we wczesniejszych watkach.

Opublikowano

Witaj :hi:

jeśli chodzi o korki to od spodu skrzyni jest korek spustowy..(potrzebny specjalny klucz do tego korka )

a do zalewania olejem jest korek na imbus 17z lewej strony skrzyni zobacz tu..

QVXzA.jpg

a olej to powinien być..G052911 SAE 75W90 .......2,25L... :hi:

Opublikowano

a nie czasem 75w90?

Opublikowano

A co ile km powinno się wymieniać olej w skrzyni?

Opublikowano
a nie czasem 75w90?

Tak ....dokładnie ..już poprawiłem

A co ile km powinno się wymieniać olej w skrzyni?

producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyniach manualnych..ale jeśli jest spory przebieg to na pewno nie zaszkodzi taka wymiana..

Opublikowano

no wymiana jest bardziej niz wskazana, tymbardziej jak nie wiesz ile i na jakim wogole oleju jezdzisz, u mnie po zmianie biegi duzo lzej wchodza, koszty niewielkie a jesli powaznie myslicie o swoim aucie to na takich sprawach sie nie oszczedza :gwizdanie:

Opublikowano

Polecam CASTROL TAF-X :good:

Opublikowano

Ale wymiany chyba nie będę w stanie sam zrobić? Bo korek jest umiejscowiony na ściance skrzyni i jedynie to wlać można chyba "ciśnieniowo"?

Opublikowano

http://moto.allegro.pl/item1059281427_klucz_m16_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html

Taki potrzebny klucz do spustu oleju ze skrzyni..

a zalewasz bez problemu metr wężyka 10-15mm średnicy zakończasz go lejkiem z kuchni.....i wypuszczasz go z komory silnika i już pięknie zalewasz nowym olejem....

Nie widzę żadnego problemu..

Opublikowano

Wyżej wspomniany przeze mnie olej ma wyciągany/harmonijkowy lejek po odkręceniu nakrętki i bezproblemowo można dolewać :wink4:

Opublikowano
  • Autor

a gdzie można ten olej kupić VW Group Gear Oil G52. P/N. G 052911 [br]Dopisany: 03 Czerwiec 2010, 15:57_________________________________________________zastanawiam sie czy kupić orginalny czy może motula

i ile trzeba 3 litry

Opublikowano

Do manuala starczy 2.25 litra, butelki są po 0.5 litra :wink4:

Castrol'a TAF-X kupisz m.in. w IC , nie kupuj z Allegro itp. !

Opublikowano

a gdzie można ten olej kupić VW Group Gear Oil G52. P/N. G 052911 [br]Dopisany: 03 Czerwiec 2010, 15:57_________________________________________________zastanawiam sie czy kupić orginalny czy może motula

i ile trzeba 3 litry

Co do oryginalnego oleju to możesz go kupić w ASO. Jeżeli zdecydujesz się na Castrola to tu masz linka allegrowicza który sprzedaje taki olej z Niemiec http://allegro.pl/item1064042552_castrol_taf_x_75w90_synt_olej_przekladniowy_0_5l.html Mimo, że to allegro to polecam go, w rodzinie jest serwisowana octavia która zużywała olej zalewany w ASO po kupieniu u allegrowicza kolegaberlin identycznego oleju problem zużycia oleju minął. Znam jeszcze kilka osób które korzystały z jego oferty i żadnych problemów z jakością nie było.

Opublikowano

Co do kupna olei to poszukajcie , na forum jest kilka osób które zajmują się sprzedażą :wink4:

Opublikowano

Witam... Dołącze się do tematu.

Do silnika 1,6 B

Leje sie taki sam olej ?

Opublikowano

Witam... Dołącze się do tematu.

Do silnika 1,6 B

Leje sie taki sam olej ?

Do wszystkich "manuali" taki sam :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.