Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nierówna praca do czasu przełączenia na gaz


croli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z moim 1.6 benzyna-gaz przy odpalaniu.Zapala na benz.i nierówno pracuje,strzela parcha kicha do czasu przełączenia na gaz wtedy już jest ok.Czyściłem przepustnice ,sprawdzałem wtryskiwacze. Vag wykazał brak sygnału z sondy lambda.Wymieniłem sonde było super... przez 2dni

i znowu to samo.Przy każdej naprawie rozłączałem akumulator i zawsze tak samo -jest dobrze 2 dni.Może ktoś z was wie o co tu kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mas gaz? II generacja czy sekwencja, jezeli II generacja to mas złą emulacje sondy i ECU zmienia mape PB i zapłonu pod LPG i dlatego kuleje na PB. Po odłaczeniu aku kasuje mape i od nowa sie uczy daltego chodzi dobrze na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to coś z klemami albo alternatorem skoro po odłączeniu prądu wszystko jest na jakiś czas ok

nic z tych rzeczy. po rozlaczeniu aku silnik uczy sie jak ma pracowac na PB, po przelaczaniu na LPG zmienia wszystko pod to paliwo lecz po powrocie na PB nie wraca juz z ustawieniami. mam tak podobnie w swojej omedze tyle ze to jest raz na ruski rok ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jednego gazownika byłem to robił oczy jak mu mówiłem o emulacji sondy lub zmieniającej się mapie wtrysku drugi twierdzi że mapa wtrysku benzyny nie może się zmieniać

pod wpływem gazu natomiast jeszcze jeden powiedział mi (i chyba to będzie to) żebym wpioł w zasilanie kompa wyłącznik który będzie rozłączał napięcie z chwilą wyłączenia stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast jeszcze jeden powiedział mi (i chyba to będzie to) żebym wpioł w zasilanie kompa wyłącznik który będzie rozłączał napięcie z chwilą wyłączenia stacyjki

Dobra rada kolego omijaj tego i jemu podobnych " speców" widac nie maja pojecia co mówia ( zbita szklanke chce kleic tasma zamiast kupic nową). Zmień emulacje sondy na masa i bedzie wszystko OK tylko bedzie bład w ECU o usterce sondy ale tym sie nie przejmuj, na PB i LPG bedzie chodził prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...