Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Stuk przy hamowaniu


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy hamowaniu słychać jednorazowy stuk metaliczny w prawym kole. Jak pusze pedał i znowu nacisnę to sie znów powtarza.Może to być półoś czy bardziej klocki i tarcze dodam ze zmienialem jakieś 7tys temu i klocki i tarcze.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzow nie mam bo sprawdzali ale nie wieda co moze stukac. Podejzewaja polos ale mi sie jakos nie wydaje. Dodam ze jak auto jest zimne to tego niema pojawia sie dopiero po minucie. Jak ostatio mocno hamowalem to potym tego nie bylo przez nastepne 10 kilosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieraz ludzie niesciagaja tej tasmy i nieprzykleja sie klocek i wtedy stuka poto jest tam klej aby niestukalo

nie wiem za bardzo o co chodzi z ta tasma

ale u mnie tez jakies 2 tygodnie temu pojawily sie stuki najprawdopodobniej z hamulcow

jak odpuszczam hamulem przy predkosci powiedzmy 30 km/h a czasem nawet przy 70 km/h jest stukniecie

podejzenie pada na tloczek bo reszta hamulcow nie ma najmniejszego luzu

sciagalem wszystkie kola i ogladalem tarcze i klocki i wszystko jest w najlepszym pozadku

wydaje mi sie za jak jest cieplej szczegolnie teraz gdy jest temp w okolicach 30 stopni

to to stukniecie jest czesciej

jak wpadniecie na pomysl co to moze byc to dajnie znac, bo troche mnie to wnerwia

aha wczoraj zauwazylem ze przy hamowaniu auto sciaga lekko w lewo, ale to tez nie zawsze

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wachacze obstawiał-wystarczy mały luz i będzie biło przy hamowaniu-jedno stukniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wahacze obstawiał-wystarczy mały luz i będzie biło przy hamowaniu-jedno stukniecie

u mnie na 100% to nie wachacze

stuki sa jakby na przemian raz przod raz tyl

a taraz po zdjeciu kol i oczyszczeniu tarcz juz tylko z tylu

zawiecha sprawdzana 3000 km temu, nie sadze zeby sie tak szybko zuzyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo sprawdzić:

jedynka hamowanie

wsteczny hamowanie

jeśli stuki pojawiają się w obu kierunkach to najprawdopodobniej rusza się któryś klocek w jarzmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...