Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Stuk przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Przy hamowaniu słychać jednorazowy stuk metaliczny w prawym kole. Jak pusze pedał i znowu nacisnę to sie znów powtarza.Może to być półoś czy bardziej klocki i tarcze dodam ze zmienialem jakieś 7tys temu i klocki i tarcze.

Dzięki

Opublikowano

możesz mieć luz na zawieszeniu i jak naciskasz na hamulec to ci puka

Opublikowano
  • Autor

Luzow nie mam bo sprawdzali ale nie wieda co moze stukac. Podejzewaja polos ale mi sie jakos nie wydaje. Dodam ze jak auto jest zimne to tego niema pojawia sie dopiero po minucie. Jak ostatio mocno hamowalem to potym tego nie bylo przez nastepne 10 kilosow.

Opublikowano

to sprawdź klocki zaciski i jarzma czy tam gdzieś luzu nie łapie

Opublikowano

sprawdź czy klocki są założone zgodnie z kierunkowością.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

ja mam to samo i tak samo nikt nie potrafi nic powiedzieć u mnie podejrzenia są na hamulce ale nie jestem pewien co dokładnie będę oddawał auto na gwarancje to mam nadzieje ze mi powiedzą

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

daj znać co u ciebie stwierdzili.

Opublikowano

nieraz ludzie niesciagaja tej tasmy i nieprzykleja sie klocek i wtedy stuka poto jest tam klej aby niestukalo

Opublikowano

nieraz ludzie niesciagaja tej tasmy i nieprzykleja sie klocek i wtedy stuka poto jest tam klej aby niestukalo

nie wiem za bardzo o co chodzi z ta tasma

ale u mnie tez jakies 2 tygodnie temu pojawily sie stuki najprawdopodobniej z hamulcow

jak odpuszczam hamulem przy predkosci powiedzmy 30 km/h a czasem nawet przy 70 km/h jest stukniecie

podejzenie pada na tloczek bo reszta hamulcow nie ma najmniejszego luzu

sciagalem wszystkie kola i ogladalem tarcze i klocki i wszystko jest w najlepszym pozadku

wydaje mi sie za jak jest cieplej szczegolnie teraz gdy jest temp w okolicach 30 stopni

to to stukniecie jest czesciej

jak wpadniecie na pomysl co to moze byc to dajnie znac, bo troche mnie to wnerwia

aha wczoraj zauwazylem ze przy hamowaniu auto sciaga lekko w lewo, ale to tez nie zawsze

pozdro

Opublikowano

ja bym wachacze obstawiał-wystarczy mały luz i będzie biło przy hamowaniu-jedno stukniecie

Opublikowano

ja bym wahacze obstawiał-wystarczy mały luz i będzie biło przy hamowaniu-jedno stukniecie

u mnie na 100% to nie wachacze

stuki sa jakby na przemian raz przod raz tyl

a taraz po zdjeciu kol i oczyszczeniu tarcz juz tylko z tylu

zawiecha sprawdzana 3000 km temu, nie sadze zeby sie tak szybko zuzyla

Opublikowano

łatwo sprawdzić:

jedynka hamowanie

wsteczny hamowanie

jeśli stuki pojawiają się w obu kierunkach to najprawdopodobniej rusza się któryś klocek w jarzmie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.