Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mega problem z hamulcami


marionozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie dziś zabrałem się za wymianę klocków hamulcowych z tyłu.Pacjent to audi a4 b5 z 1998r zaciski lucas odkręciłem koło odkręciłem dwie śrubki i wyciągnąłem zacisk i teraz chcąc założyć nowe klocki musiałem wkręcić tłoczek i tu pojawia się problem tłoczek się nie wkręca przyciskając obracając na żadne sposoby po godzinnej walce demontaż zacisku wymontowanie tłoczka i co się okazuje w zacisku nagwintowany bolec siedzi sztywno a w tłoczku bolec się obraca i nie da się wkręcić co jest nie tak jak to zrobić jak to wkręcić czy wkręcając trzymać łapkę od ręcznego czy jak podpowiedzcie jak to zrobić żebym nie musiał demontować całego cylinderka z zacisku jakoś to wkręciłem ale do tej pory nie wiem jak jeszcze muszę z drugiej strony klocki wymienić i boję się że będzie tak samo pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zacisk i dokłądnie go wyczyść

potem wyciągnij uszczelniacz który jest wewnątrz zacicku i wkręc na próbe tłoczek

zobaczysz wówczas czy cos nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem też się nie wkręca a w tłoczku obraca się ten bolec który jest od wewnątrz nagwintowany czy tak ma być rozebrałem go też i jest w nim łożysko 3 podkładki i pierścień który trzyma to wszystko do kupy i nie wiem w czym jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek kup sobie takie coś :wink4:

64099738293b3f8dmed.jpg

bardzo przydatne przy wymianie klocków i regeneracji zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ten ścisk bo i tak nic nim nie zrobisz bo tłoczek obraca się w miejscu i nie da się go wkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...