Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Tiptronic - przy redukcji biegu z 3 na 2 czuć szarpnięcie (nie zawsze)


Ulpianus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Skoro już wypociłem jeden problem na dziale silników, to dołożę jeszcze jeden tutaj... za co mi tam ;)

Do rzeczy: zaobserwowałem, że czasami przy redukcji z 3 na 2 szarpnie autem. Nie zawsze tak jest, ale prawie na 100 % pojawia się zawsze przy redukcji z wyższych obrotów ( piszę prawie, bo zdażyło mi się tak 2 razy i więcej nie mam zamiaru próbować, bo wtedy było nie tylko szarpnięcie, ale i stuknięcie :/ ).

Na pozostałych biegach nie zauważyłem, żeby coś się takiego działo.

Inna rzecz, że na drugim biegu obroty dochodzą do ok 2000 (przy spokojnej jeździe) po czym nagle spadają do ok 1800 (bieg się nie zmienia) i później już jest ok. Czasami jak na sekwencji szybciej wrzucę 3 to ten spadek obrotów zahaczy właśnie jeszcze o trójkę (nie zdąży na 2).

Przy dynamicznej jeździe te problemy nie są prawie odczuwalne (zwłaszcza ten pierwszy).

Nie wiem też czy to ma związek, ale autko leci najwyżej 160 km/h i jest trochę mułowate, a dużo pali:) - komputer podaje ok 15.7 l. a rzeczywiście jest ok 12 - 13.

Olej w skrzyni jeszcze nie był wymieniany, ale zastanawiam się czy ta wymiana by coś w tym wypadku pomogła :/

Błędów brak - poza - poduszką silnika (stąd może też czuję te szarpniecie bardziej)

Logów obecnie na kompie nie mam, choć dwóch speców logowało i nie stwierdzili nieprawidłowości.

Proszę was bardzo o jakieś opinie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`Inna rzecz, że na drugim biegu obroty dochodzą do ok 2000 (przy spokojnej jeździe) po czym nagle spadają do ok 1800 (bieg się nie zmienia) i później już jest ok. Czasami jak na sekwencji szybciej wrzucę 3 to ten spadek obrotów zahaczy właśnie jeszcze o trójkę (nie zdąży na 2).`

Też to miałem kiedyś ,w zime to pamiętam że tak było a teraz niewiem . Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nie jestem sam. U mnie problemu jeszcze nie rozwiązałem, a to dlatego, że jeszcze nie byłem u speców od automatów - na razie ich omijam, bo jak dowalą kwotą to mi kapcie pewnie spadną, więc trwa zbieranie już na zapas funduszy.

A propos... jak u Was wygląda ruszanie z miejsca ? Moja strasznie długo się zabiera... w zasadzie uważam już, że jest dość niebezpieczna jeśli chodzi o szybkie włączanie się do ruchu, bo zawsze zawodzi :(:wallbash:

... no i do setki te magiczne... 15 sekund :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz wolno sie zbiera bo to jednak najnowszy automat nie jest. A te 15 sekund to już raczej nie problem skrzyni tylko silnika zrób logi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...