Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Padła turbina, skąd nowa + montaż


rav11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowy, więc proszę wybaczcie ew wpadki. Przedwczoraj moje A4 stanęło na autostradzie w gęstej chmurze białego dymu + drogę powrotną do Poznania spędziliśmy na lawecie 120 km... :(

Już 2 miesiące temu serwis sugerował nam regenerację turbiny, mieliśmy to zrobić po minionym weekendzie - jak widać za późno.

Jako, że chcę jeszcze tym autkiem pojeździć 4 lata (przebieg 200tys) to zdecydowałem wymienić na nową. ASO odpada - w Poznaniu bardzo złe opinie. Zdecydowałem się zamówić nową w turbo-tec.eu. Jutro wyślę im zapytanie (chyba, że polecacie inne pewne i szybkie źródło). Mam w związku z tym do Was koledzy 2 pytania:

1. Jaką turbinkę polecacie do mojego TDI 1,9? Przyznam szczerze, że nie jestem takim erudytą w temacie jak wielu z Was. Auto mam seryjne bez żadnych modyfikacji itp. Od 2001r nie miałem z nim praktycznie żadnych problemów. Chcę po prostu wymienić turbinkę i mieć jeszcze spokój przez kilka lat.

2. Do Poznaniaków: Czy możecie polecić dobrego i sprawdzonego mechanika w Poznaniu (a jeszcze lepiej na północy w okolicach Piątkowa)? Takiego który nie tylko dobrze wymieni, ale i dojdzie do przyczyny problemu, którą również wyeliminuje. Mój dotychczasowy nie chce się podjąć montażu, a zachowanie kierownika innego serwisu, do którego przyholowałem auto było co najmniej żenujące (Taurus na Obornickiej).

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie planujesz żadnych zmian-kup taką samą,jak miałeś w aucie-w serwisie,czy sklepie wypytają się o dane auta i będą wiedziec ,jaka jest Ci potrzebna :wink4:

co do polecanych zakładów http://www.a4-klub.pl/smf/serwisy_samochodowe-b28.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobna sytuacje z turbina. po wielu bojach z regenerowana kupiłem nową od:

Diesel Service ul. Słoneczna 16, 08-106 Zbuczyn k/Siedlec woj. Mazowieckie.

Kontakt: 500678551, 790352516, e-mail: [email protected]

zero jakichkolwiek problemów z nowa turbina, śmiga aż miło juz od ponad 10 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Twoja turbina do Twojego auta to: Garett VNT15 038 253 019A. Jak nie szukasza większych mocy to szukaj dokładnie taką samą o tych samych parametrach. I dobrze robisz ze nie regenerujesz bo to mało opłacalny biznes. Szukaj na allegro pełno jest nowych. Co do firm to w Poznaniu lipa ale na Wrocław miałbym bardzo dobrą firme. ASO omijaj jak największym łukiem. Nadają sie na waciki i za turbo pewnie ze 5 k pln zawołają. Na allegro za 2300 powinieneś nową wytargać.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję założyć do Ciebie GT1749VA + przejściówkę na wąż z opaską. Bezwładność turbiny praktycznie identyczna, rezerwa wydatku górą dużo większa. Zrobić logi po założeniu suszarki i nie trzeba nic grzebać w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...