Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wentylotory chłodzenia i klimy


pumba51

Rekomendowane odpowiedzi

WISKO rusza wraz z uruchomieniem silnika , a drugi elektryczny po włączeniu klimy / ma dwie prędkości /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem to .

Tylko odnosze dziwne wrażenie

Jest temp ponad 30 stopni klima jest wlonczona na LO AUTO . Załancza sie 2 tryb pracy wentylatora . Po dodaniu gazu bardzo głośny szum wiatraka WISKO . Tylko jak sa upalne dni . Ma to tak być ? ? ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visco jest niejako zamontowane do pompy wody wiec jak auto ma goraco to pompa szybciej pracuje i co za tym idzie visko tez

drugi wentylator chodzi jak wlaczysz klime albo jak temperatura cieczz osiagnie temperature wzsoka ( zalezy jaki czujnik) ale przewaznie 102 lub 105 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem to .

Tylko odnosze dziwne wrażenie

Jest temp ponad 30 stopni klima jest wlonczona na LO AUTO . Załancza sie 2 tryb pracy wentylatora . Po dodaniu gazu bardzo głośny szum wiatraka WISKO . Tylko jak sa upalne dni . Ma to tak być ? ? ? :mysli:

tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat wisko nie jest zamocowane do pompy wody.

teoretycznie w momencie włączenia klimy powinien sie właczyc wentylator elektryczny nawet na zimnym silniku- jesli tak nie jest moze byc uszkodzony czujnik cisnienia przy chłodnicy klimy pod prawym reflektorem za zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat wisko nie jest zamocowane do pompy wody.

a gdzie? :evil:

jest na osobnej rolce, napedza ja pasek wielorowkowy i z pompa wody nie ma nic wspolnego (w silnikach 2.5 v6 tdi).

Pompa wody nie kreci sie szybciej jak wzrosnie temperatura .... (pompa wody jest, jak w wiekszosci silnikow, napedzana paskiem rozrzadu),

a drugi wentylator (elektryczny), dokladniej drugi bieg, faktycznie zalacza sie przy wyzszej temperaturze (przy ori czujniku <> 95 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat wisko nie jest zamocowane do pompy wody.

a gdzie? :evil:

jest na osobnej rolce, napedza ja pasek wielorowkowy i z pompa wody nie ma nic wspolnego (w silnikach 2.5 v6 tdi).

Pompa wody nie kreci sie szybciej jak wzrosnie temperatura .... (pompa wody jest, jak w wiekszosci silnikow, napedzana paskiem rozrzadu),

a drugi wentylator (elektryczny), dokladniej drugi bieg, faktycznie zalacza sie przy wyzszej temperaturze (przy ori czujniku <> 95 stopni)

zgadza sie pompa wody z wisko nie ma nic wspolnego w 2.5tdi napedzane sa nawet 2 ma roznymi paskami pompa rozrzadowym a wisko na innym walku paskiem klinowym i normalnie jest zblokowany w pozycji 0 czyli im szybciej motor pracuje tym szybciej sie kreci wentylator ale jesli to nie starcza dolacza sie silnik elektryczny i dodatkwo zwieksza predkosc obortowa wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...normalnie jest zblokowany w pozycji 0 czyli im szybciej motor pracuje tym szybciej sie kreci wentylator ale jesli to nie starcza dolacza sie silnik i dodatkwo zwieksza predkosc obortowa

Brysio, jaki silnik Ci sie dolacza ? (jak sam napisales :zwiekszajacy predkosc obrotowa ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pozwólcie ze się dołączę bo mam pytanie co do tego wentylatora. A czy jest możliwe ze wentylator od klimy działa gdy silnik był wyłączony. Było około 30 stopni podjechałem na parking bo czekałem na tatę wiec zgasiłem silnik otworzyłem szyby a tu słyszę ze coś wiatrak działa otworzyłem machę a tam wiatrak normalnie śmigał i takie pytanie czy to normalne ? Czy może silnik miał dość gorąco i jakoś automatycznie włączył wiatrak i próbował zbić tą temperaturę ??? Zapaliłem ponownie silnik i po chwili zgasiłem i już wiatrak nie chodził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A czy jest możliwe ze wentylator od klimy działa gdy silnik był wyłączony.

...

owszem, moze sie tak zdarzyc - steruje tym ECU na podstawie wskazan z g2/g62 - nie wiem dokladnie od jakich wskazan wlaczy, ale chyba cos powyzej 100 stopni.... (musialo byc goraco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na desce pokazuje mi ciągle 90 stopni ale z tego powodu ze jest walnięty czujnik G2 który dzisiaj wymienię to możliwe ze temp silnika jest większa . Sąsiad w polezienie chyba tak miał stał sobie na balkonie i mu się klimatyzacja włączała albo coś bo wentylator mu chodził i ochładzał silnik prawdopodobnie. Może miał jakieś sterowanie z pilota do klimy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...