Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyprzedzanie prawym pasem


taktuś

Rekomendowane odpowiedzi

Prawy pas wolny, więc kierunek i wyprzedzam tym pasem (uwaga, jest to niedozwolone)

Czemu niedozwolone?

Niedozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony na drodze dwupasmowej( w jednym kierunku), bez wyznaczonych pasów ruchu, gdy są wyznaczone- nie widzę przeciwskazań

no chyba że na obwodnicy 3miasta ktoś powycierał znaki poziome :decayed:

wydzielone z :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,13057.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy pas wolny, więc kierunek i wyprzedzam tym pasem (uwaga, jest to niedozwolone)

Czemu niedozwolone?

Niedozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony na drodze dwupasmowej( w jednym kierunku), bez wyznaczonych pasów ruchu, gdy są wyznaczone- nie widzę przeciwskazań

no chyba że na obwodnicy 3miasta ktoś powycierał znaki poziome :decayed:

wyprzedzać tak można w obszarze zabudowanym, poza takim miejscem tylko wtedy gdy są 3 pasy. Tak ja to pamiętam

A nie jest pewien jaka byłaby interpretacja na obwodnicy, właśnie szukam granic - tam jest zdaje się różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre jest to prawdziwe tylko w części, bo poza obszarem zabudowanym możemy wyprzedzać nie tylko na drogach o trzech pasach ruchu dla tego samego kierunku (tj. zgodnie z art. 24 ust. 10 pkt 2 ustawy "Prawo o ruchu drogowym"), ale również i na jezdniach jednokierunkowych - z wyznaczonymi pasami ruchu - też (również poza obszarem zabudowanym - patrz art. 24 ust. 10 pkt 1). Zacytowałem z neta bo szukałem potwierdzenia tego.

Wydaje mi się że można przyjąć że obwodnica składa się z 2 dwupasmówek jednokierunkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...